1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda
 4. >
 5. 5 sposobów na niedoskonałości skóry

5 sposobów na niedoskonałości skóry

53813309 - portrait of a beautiful young woman posing outdoors and smiling
Jak spłycić zmarszczki, odjąć lat i rozprawić się z cellulitem przed sezonem bikini? Ekspert zdradza pięć rozwiązań najczęstszych niedoskonałości natury. Skorzystaj z nich teraz i rozkwitaj na wiosnę.

Wybiła kalendarzowa wiosna 2017. Jak poradzić sobie z niedoskonałościami natury, które przynosi nam czas, dostarczają codzienne problemy i stres, by mimo tego wiosną wyglądać kwitnąco?

5 sposobów na pięć najczęstszych niedoskonałości natury:

 1. Zmarszczki - botoks nie taki straszny
Botoks jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod medycyny estetycznej na świecie. Blokuje działanie nerwów, co osłabia pracę mięśni i prowadzi do „rozprostowania” zmarszczek. Przed zabiegiem skóra pacjenta jest znieczulana maścią. Po około 30 minutach lekarz dokonuje kilku ukłuć bardzo cienką igłą w celu iniekcji botoksu w leczone okolice. Sam zabieg trwa około 5-10 minut i jest jednym z najmniej inwazyjnych procedur medycyny estetycznej.
 1. Skóra wymaga regeneracji - osocze bogatopłytkowe
To metoda, którą pokochały modelki Gisele Bündchen i Bar Refaeli. Wykorzystuje naturalną siłę organizmu do regeneracji - zabiegowiec uzyskuje „eliksir młodości” z krwi własnej pacjenta, co przekłada się na wysokie bezpieczeństwo. Substancja ma bardzo wszechstronne zastosowanie: od poprawy wyglądu policzków, fałd nosowo wargowych i okolic oczu, po trudniejsze do „naprawy” miejsca, jak szyja, dekolt, a nawet dłonie. Całość przypomina mezoterapię - osocze wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły.
 1. Cienkie usta – pomogą wypełniacze
To jedne z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Zastosowanie wypełnienia podkreśla naturalny kształt ust, pogłębia ich barwę, ale też łatwo koryguje ewentualne niedoskonałości. Na szczególną uwagę zasługują zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Substancja naturalnie występuje w ludzkim organizmie, przez co jest całkowicie bezpieczna. Warto wybierać ośrodki, znane z dużego doświadczenia. Dzięki temu otrzymamy gwarancję naturalnego efektu.
 1. Cellulit, rozstępy i cienie pod oczami - karboksyterapia
Zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla - bezzapachowego, bezbarwnym i niepalnego gazu, który w medycynie z powodzeniem stosowany jest od kilkudziesięciu lat. Polega na kontrolowanej aplikacji „cudownego gazu” drogą iniekcji (całość można porównać do mezoterapii – gaz aplikuje się za pomocą cienkiej igły). To wywołuje silne dotlenienie oraz poprawę mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, a w efekcie skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.
 1. Opadające powieki - plazma frakcyjna
To nowoczesne urządzenie, które pozwala wykonać niechirurgiczny zabieg liftingu. Metoda opiera się na jonizacji gazów z powietrza, a tym samym na tworzeniu łuku elektrycznego, który po zetknięciu się ze skórą, obkurcza ją. Twarz staje się wyraźnie odmłodzona, a przez to bardziej atrakcyjna. Zaletą zabiegu jest bezpieczeństwo – w trakcie korekty powiek nie trzeba rezygnować z życia codziennego. Plazma nie pozostawia sińców czy też nieestetycznych śladów po zabiegu.

Autor: Małgorzata Ruprich - prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Ekspertka współpracuje z Nowym Rynkiem w Jeleniej Górze, gdzie prowadzi warsztaty dla Pań

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze