1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Endermologia - perfekcyjny rzeźbiarz dla Twojego ciała!

Sięgacie czasami po zabiegi modelujące sylwetkę w klinikach medycyny estetycznej? Jeżeli tak, to z pewnością wiecie, że możliwości, metod i rodzajów terapii jest całe mnóstwo. Od laseroterapii poprzez zabiegi ultradźwiękami lub falami radiowymi, aż po mocno inwazyjne zabiegi chirurgiczne. Jest jednak wśród terapii modelujących jedna, która zasługuje na szczególną uwagę: endermologia. Ten jeden z najstarszych zabiegów medycyny estetycznej, zdążył już sobie zyskać miano evergreena wśród terapii wyszczuplających i modelujących.

Zmieniają się mody, narzędzia i zabiegi, a endermologia rodem z paryskich salonów trwa w niemal niezmienionej formie od kilkudziesięciu lat. Na czym polega jej sukces?

Prosto z francuskich gabinetów

Francja nie bez przyczyny jest uważana za światową stolice piękna i elegancji. Paryski szyk i niewymuszona elegancja stanowią wzór dla całego świata beauty. Co ciekawe, Francuzki są też bardzo specyficzną grupą odbiorców medycyny estetycznej. Oparły się bowiem modzie na bardzo inwazyjne, agresywne zabiegi a to, co na paryskiej ulicy od lat jest trendem to naturalne piękno, pozbawione znamion ingerencji skalpela. Trudno jednak uwierzyć, żeby wszystkie francuskie damy rodziły się z nieskazitelną sylwetką, prawda? Gdzie więc tkwi tajemnica? Jednym z sekretów jest właśnie endermologia. Technologia kompleksowego modelowania ciała w całkowicie naturalny sposób narodziła się we francuskim instytucie Endermologie LPG. To właśnie tam ponad trzydzieści lat temu opatentowane zostało urządzenie do kompleksowego masażu próżniowego. System ruchomych głowic, klapek i rolek który stanowi serce urządzenia Endermologie LPG jest konsekwentnie udoskonalany od dziesięcioleci. W roku 2017 doczekał się nawet dosyć gruntownej zmiany w postaci nowego patentu o nazwie Endermologie LPG Alliance. Jednak podstawowa zasada jego działania jest niezmienna: specjalne ubranie zabiegowe zwane endermowear plus urządzenie masujące wykorzystujące w optymalny sposób masaż próżniowy. Tak zaimplementowana technologia błyskawicznie stała się hitem na całym świecie.

Endermologia - co to daje

Podczas zabiegu endermologii Pacjent zakłada specjalne ubranie - endermowear, które ułatwia głowicy poprawne uchwycenie skóry, a tę ostatnią chroni przed ewentualnymi uszkodzeniami. Następnie kosmetolog przykłada do ciała Pacjenta głowicę, która zasysa podciśnieniem fragment skóry, a następnie rozpoczyna się właściwa procedura zabiegowa. Zassana skóra jest głęboko masowana poprzez system rolek i klapek - skóra w warunkach podciśnienia traktowana jest jak fala - płynnie przesuwa się w obszarze głowicy i jest regularnie rolowana. Takie mechaniczne działanie masujące daje potrójny efekt. Przede wszystkim posiada walory drenażu - wpływa zbawiennie na ukrwienie i przyspiesza działanie układu limfatycznego. Po drugie pomaga rozbić komórki tłuszczowe, daje więc zupełnie naturalny efekt wyszczuplający. Po trzecie wreszcie stymuluje skórę do produkcji kolagenu i pozwala pozbyć się cellulitu - zmory większości kobiet.

W najnowocześniejszej odsłonie - (polską premierę miała w warszawskiej Klinice Miracki w maju 2017 roku) posiada dodatkowy atut relaksujący. Przy zachowaniu dokładnie tych samych efektów terapeutycznych zabieg stał się znacznie przyjemniejszy dla Pacjenta. Można więc go traktować jako połączenie relaksu z medycyną estetyczną.

Tylko oryginalny zabieg

Warto pamietać, że jak w przypadku większości produktów, które robią zawrotną karierę i stają się trendem - podobnie w przypadku endermologii, na rynku można znaleźć wiele podróbek. Endermologie LPG doczekała się niestety rozwiązań, które kopiują technikę masażu próżniowego w urządzeniu medycznym. Dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu warto upewnić się, że klinika dysponuje oryginalnym urządzeniem, gwarantującym najlepsze efekty w modelowaniu ciała. Oryginalne urządzenie, szczególnie najnowsza jego wersja Endermologie LPG Alliance w rękach profesjonalnego kosmetologa mogą być drogą do uzyskania perfekcyjnej sylwetki i jędrnej gładkiej skóry. Warto też nadmienić, że licencjonowane gabinety mogą zaoferować Pacjentom kilka różnych programów terapeutycznych endermologii. Wśród nich na szczególne uznanie zasługuje zabieg połączony z treningiem izometrycznym - szczególnie lubiany przez mężczyzn. Zakłada on przeprowadzanie procedury na napiętych mięśniach (w utrzymaniu napięcia podczas całego zabiegu pomagają specjalne pasy.) Drugim szczególnym rodzajem endermologii jest endermolift czyli procedura przeznaczona do zabiegu na twarz. Wykonywana jest z użyciem odrębnej głowicy, specjalnie przystosowanej do małego i wymagającego precyzji obszaru. Endermolift daje doskonałe efekt liftingujące i ujędrniające.

Więcej informacji na stronie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze