1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Nowe trendy w medycynie estetycznej – spotkanie w Sthetic Klinika dr Jagielskiej

Wśród nowych trendów medycyny estetycznej nie można nie zauważyć wzrostu popularności zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę. Dlaczego tak się dzieje?

19 października 2017 r. w Sthetic Klinika dr Jagielskiej odbyło się śniadanie prasowe pt. Nowe trendy w medycynie estetycznej, połączone z prezentacją  zabiegu Juvéderm VOLITE.

Nowe trendy w medycynie estetycznej

Doktor Aleksandra Jagielska rozpoczęła pierwszą część wystąpienia od spostrzeżeń na temat współczesnej medycyny estetycznej, nowych trendów i zmian, jakie zachodziły wśród pacjentów na przestrzeni kilku ostatnich lat. Zauważalną różnicę stanowi przesuwanie się wieku pacjentek odwiedzających gabinety medycyny estetycznej, coraz częściej do naszej kliniki trafiają bardzo młode pacjentki, nawet 18-letnie, inspirujące się wyglądem swoich idolek obserwowanych na mediach społecznościowych jak Facebook czy Instagram – mówiła dr Aleksandra Jagielska.

Chociaż większość z nas wie, że nawet niezbyt intensywna, ale regularna aktywność fizyczna może zdziałać dużo zarówno dla sylwetki, jak i wyglądu skóry, natłok codziennych obowiązków sprawia, że nie mamy na nią czasu. Presja mediów społecznościowych, które zarzucają nas zdjęciami idealnych ciał sprawia, że też chcemy tak wyglądać. Nie mając czasu na ćwiczenia decydujemy się na szybsze rozwiązanie – zabiegi medycyny estetycznej.

Co kobiety na całym świecie uznają za atrakcyjne?

W trakcie spotkania zaprezentowano również wyniki ciekawych badań nt. tego, co kobiety z poszczególnych krajów uznają za „atrakcyjne”. – Co ciekawe, Polki często cenią sobie zabiegi modelowania twarzy, np. powiększenie ust, podkreślenie policzków, za to mniejszą wagę przykładają do wyglądu skóry i jej ogólnego stanu. Odwrotnie ma się sytuacja w krajach skandynawskich, gdzie kobiety akceptują swój wiek i zmarszczki, a w gabinetach medycyny estetycznej stawiają głównie na regenerację skóry. Wypoczęta, nawilżona, pełna blasku, ale niekoniecznie bez zmarszczek  – taka jest idealna skóra w odczuciu Skandynawek. Z kolei w Ameryce Południowej panuje bezwzględnie kult młodości – tutaj nie ma taryfy ulgowej − mówiła doktor Jagielska.

Juvéderm VOLITE – nawilżona i pełna blasku skóra nawet do 9 miesięcy

Odpowiedzią dla osób borykających się ze zmęczoną, przesuszoną i poszarzałą skórą, z widocznymi oznakami upływającego czasu, ale oczekujących długotrwałego efektu, jest zaprezentowana w trakcie spotkania nowość – zabieg Juvéderm VOLITE od marki Allergan. – Zabiegi rewitalizujące, popularne mezoterapie, cieszą się nieustającym zainteresowaniem pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Pozwalają odżywić i poprawić wygląd skóry. Problem jest tylko jeden: krótkotrwały efekt. Aby uzyskać zadawalające rezultaty zabiegi tego typu trzeba kilka razy powtórzyć: najpierw co 2-3 tygodnie, a potem – dla podtrzymania efektu – jeszcze co kolejne trzy miesiące. Juvéderm VOLITE eliminuje tę konieczność – tłumaczy doktor Jagielska.

Jeden zabieg z Juvéderm VOLITE poprawia nawilżenie i elastyczność skóry oraz wypełnia siatkę drobnych zmarszczek nawet do 9 miesięcy. To możliwe dzięki opatentowanej przez Allergan technologii VYCROSS, która łączy nisko- i wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, tworząc ściśle usieciowany żel o intensywnym działaniu. Z mezoterapią Juvéderm VOLITE ma wspólna technikę podawania: śródskórne iniekcje. Oprócz wspomnianej trwałości osiąganych rezultatów preparat ten charakteryzuje się jednak także większą skutecznością. Efekt nawilżenia, uelastycznienia, rozświetlenia i wygładzenia zmarszczek jest nieporównywalny z tym, co udaje się osiągnąć za pomocą preparatów stosowanych w zwykłych mezoterapiach. – Sądzę, że jest to jedna z lepszych metod wizualnego odmłodzenia dla osób, którym zależy na spektakularnym rezultacie przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych rysów twarzy. Zabieg kosztuje ok. 2000 zł  – podsumowuje dr Aleksandra Jagielska.

Lierac Paris – HYDRAGENIST

Wsparciem dla zabiegów z kwasem hialuronowym jest nowa linia do pielęgnacji domowej HYDRAGENIST marki Lierac Paris. Zawarty w HYDRAGENIST kompleks HYDRA O2 (minerały, wyciąg z liści vernonia, kwas hialuronowy i kompleks witamin) aktywuje procesy nawilżania i przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia się skóry – poprzez nawilżenie, dotlenienie i wypełnienie skóry na powierzchni i w głębi. Zmarszczki są wygładzone, a cera odzyskuje blask i świeżość.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze