1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Depilacja laserowa dla wszystkich i o każdej porze roku. Czyli słów kilka o innowacyjnych laserach do epilacji: Vectus i Motus

Depilacja laserowa okazała się przełomowym odkryciem medycyny estetycznej. Usuwanie włosów laserem pozostawiło daleko w tyle tradycyjne metody depilacji i wreszcie pozwoliło cieszyć się gładką skórą na stałe. Trudno przecenić wynalazek, który pozwala odstawić w kąt proste maszynki, bolesne w działaniu depilatory i umożliwia pożegnanie się z problemem wrastających włosków raz na zawsze. Na czym polega przewaga nowoczesnej depilacji laserowej? Zapytaliśmy ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie, która dysponuje aż dwoma najnowszymi technologiami laserowego, trwałego usuwania włosów.

Depilacja światłem, to nie zawsze depilacja laserem

Doktor Krzysztof Miracki, właściciel Kliniki Miracki, a jednocześnie ekspert laseroterapii i miłośnik nowoczesnych technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej tłumaczy: "Zanim do gry wkroczyły nowoczesne lasery, medycyna estetyczna korzystała już z fotodepilacji. Najbardziej rozpowszechnioną techniką szybko stała się depilacja światłem IPL, która rzeczywiście pozwalała na usunięcie włosów na dosyć długo. Światło IPL (które co do zasady nie jest światłem laserowym) jest w stanie termicznie zniszczyć łodygę włosa - przenikając płytko w skórę umożliwia również usunięcie tej części łodygi, która znajduje się pod powierzchnią naskórka. Jednak włosy usunięte tą metodą zawsze odrastały z bardzo prostego powodu - światło IPL zazwyczaj nie jest w stanie skutecznie uszkodzić cebulki włosa, czyli tego obszaru, który odpowiedzialny jest za przyrost nowych włosków. Jednak z progresem naukowym tak już jest, że raz rozpoczęty, będzie dążył do doskonałości. I skoro badania wykazały, że światło jest w stanie pomóc w pozbyciu się problemu nadmiernego owłosienia, naturalnym stało się dążenie do metody, która pozwoli na całkowite i trwałe usunięcie owłosienia. Dzięki temu dążeniu powstały - sięgające głęboko w strukturę skóry aż do samej macierzy włosa. Lasery, które pozwalają na trwałe zniszczenie cebulki i powstającego w niej włosa. Największym osiągnięciem w tej dziedzinie są dwa urządzenia, obydwa dostępne w naszej klinice: laser aleksandrytowy Motus i laser diodowy Vectus.

Zobacz depilatory świetlne

Laserowe usuwanie owłosienia a jasne włosy

Podczas pierwszych zabiegów epilacji wykonywanych laserami pracującymi w starszych technologiach, kosmetolodzy i lekarze musieli mierzyć się z kilkoma problemami. Przede wszystkim były to zabiegi bardzo czasochłonne (popularne do dziś lasery light sheer są skutecznymi narzędziami do depilacji, jednak zabieg trwa nawet kilkadziesiąt minut). Poza tym były to zabiegi naprawdę bolesne, co przy długim czasie trwania procedury dla wielu Pacjentów było przeszkodą w korzystaniu z tej metody epilacji. I wreszcie - starsze lasery dawały sobie radę tylko z określonym rodzajem owłosienia: „Jasny fototyp skóry i ciemne, grube włosy - wyjaśnia Olga Bienias - kosmetolog Kliniki Miracki z wieloletnim doświadczeniem, pracujący z nowoczesnymi systemami do laserowej epilacji od ich pojawienia się na rynku. - Starsze lasery były w stanie usunąć w zasadzie tylko taki rodzaj włosów. Nowoczesna technologia pozwala na usunięcie prawie każdego rodzaju włosów niezależnie od fototypu skóry oraz od zawartości melaniny we włosie. Laser aleksandrytowy Motus - wychwytuje już śladowe ilości barwnika włosa, a zatem pozwala na skuteczną epilację nawet bardzo jasnych blond włosów. A zatem technologia epilacji laserem diodowym Vectus i laserem aleksandrytowym Motus to nowe możliwości dla osób, których owłosienie jest cienkie i jasne - dodaje Bienias.”

Technologia zastosowana w laserach Motus i Vectus pozwala też na wyeliminowanie pozostałych niedoskonałości starszych metod: zabieg jest znacznie szybszy - w przypadku lasera Vectus zabieg epilacji męskich pleców trwa około 20 minut. To wielokrotnie szybciej niż w przypadku starszych metod. Podobnie jest z doznaniami bólowymi. Nowe technologie pozwalają zmniejszyć je do minimum. „Przede wszystkim ogromną rolę odgrywa tu zaawansowany system chłodzenia Advanced Contact Cooling zastosowany w laserze Vectus. W połączeniu z automatycznym czytnikiem poziomu melaniny w skórze umożliwia, po pierwsze, podczas zabiegu optymalnie chłodzić skórę Pacjenta, a po drugie w taki sposób dopasować parametry zabiegu, w tym przede wszystkim ilość energii deponowanej w skórze podczas jednego „strzału”, żeby skóra pozostała bezpieczna i nie uległa przegrzaniu, przy jednoczesnym całkowitym zniszczeniu cebulki włosa” Natomiast dla Pacjentów szczególnie wrażliwych na ból - idealnym rozwiązaniem okazała się epilacja laserem Motus. To bodaj jedyny laser na rynku, który naprawdę jest całkowicie pozbawiony odczuć bólowych. W przypadku naszych Pacjentów - nie zdarzyła się jeszcze ani jedna osoba, która zażyczyłaby sobie podania na skórę znieczulenia podczas zabiegu Motusem - co oczywiście jest możliwe, jeśli Pacjent wyrazi takie życzenie - kończy Olga Bienias."

Depilacja laserem - nie tylko zimą

Kiedy decydujecie się na wykonanie zabiegu laserowego - właściwie niezależnie od konkretnego wskazania, z pewnością spotkacie się z opinią, że zabiegi takie można wykonywać wyłącznie zimą, ponieważ latem zabiegi takie są ryzykowne. „To jeden z najczęściej pokutujących mitów, z którym borykają się lekarze medycyny estetycznej” - mówi doktor Jolanta Wypler z Kliniki Miracki. Fakty są zaś takie: po każdym zabiegu laserowym skórę należy chronić przed promieniowaniem UV, ponieważ w trakcie zabiegu laseroterapii otrzymała ona już dużą dawkę promieni świetlnych. Nadmierna ekspozycja na słońce po zabiegach laserowych może prowadzić do powstania przebarwień, poparzeń i innych nieprzyjemnych konsekwencji. Jednak ochrona przed słońcem a zakaz wykonywania zabiegów latem to dwie zupełnie odrębne kwestie. Skórę po zabiegach wystarczy chronić przed słońcem kremami z wysokim filtrem, unikać opalania (zarówno w promieniach słońca jak i w solarium), a także przegrzewania skóry w inny sposób - na przykład podczas sesji w saunie. A zatem podsumowując - korzystajcie z nowoczesnej laseroterapii zarówno zimą jak i latem - wystarczy, że będziecie rozsądnie chronić skórę przed promieniowaniem UV.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej przy pomocy lasera Vectus znajdą Państwo na stronie:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze