1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. APART GRAND OPENING: NOWY SALON APART Z LUKSUSOWYMI ZEGARKAMI W GALERII MOKOTÓW

APART GRAND OPENING: NOWY SALON APART Z LUKSUSOWYMI ZEGARKAMI W GALERII MOKOTÓW

Zobacz galerię 122 Zdjęcia
„Możliwość prezentowania i sprzedaży najlepszych zegarków świata to owoc wieloletniej pracy, ukierunkowanej na nieskazitelną reputację. Zaufaniem obdarzyły nas najważniejsze manufaktury zegarkowe, jesteśmy z tego dumni”. Piotr Rączyński, prezes Apart

Ekskluzywne, znane i najbardziej prestiżowe marki zegarków na świecie w jednym miejscu – w największym w Polsce, zajmującym powierzchnię ponad 300 m2 salonie Apart w warszawskiej Galerii Mokotów. Na Grand Opening, czyli wielkim otwarciu luksusowej przestrzeni zegarkowej w dniu 17 kwietnia 2018 r. pojawiły się gwiazdy, media, kontrahenci, współpracownicy i przyjaciele marki Apart, a także koneserzy zegarmistrzostwa. Obok czasomierzy manufaktur od lat obecnych w Apart, swoją premierę miały podczas wydarzenia trzy nowe, prestiżowe marki: Hublot, Panerai i Cartier. To kolejni renomowani i doceniani na świecie producenci luksusowych zegarków, którzy zaufali Apart, powierzając właśnie liderowi rynku jubilerskiego w Polsce prezentację i sprzedaż modeli ze swoim logo.

Zobacz też: zegarki damskie tanie

„Ten butik to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Tyle marek takiej rangi w jednym miejscu, to naprawdę coś niezwykłego i wielka  duma dla Apartu. Trzy nowe marki są bardzo ciekawe dla klienta – każda jest w zupełnie innym stylu i jest w czym wybierać. Z pewnością będę tu zaglądać, bo jestem wielkim miłośnikiem zegarków, więc mam wreszcie swój mały raj” - powiedział Agustin Egurrola.
Prezentacja zegarków elitarnych marek nabrała nowego wymiaru – specjalnie wydzielona przestrzeń eksponująca wyłącznie luksusowe zegarki przykuwa uwagę koneserów. Unikatowy warszawski salon łączy różne style oryginalnych mebli każdej z marek w harmonijną całość i został zaaranżowany z ogromnym pietyzmem. Admiratorzy wysokiej klasy czasomierzy mogą w tej wyjątkowej strefie poznać modele, które powstały w najznamienitszych zegarkowych atelier świata. To prawdziwe dzieła sztuki zegarmistrzowskiej, piękne przedmioty, perfekcyjnie skomponowana całość, łącząca precyzyjny mechanizm i szlachetny, wyrafinowany design. Zegarek to także wyznacznik stylu i prestiżu. Nowy warszawski salon Apart będzie dla entuzjastów i kolekcjonerów przestrzenią szczególną, w której będą mogli w kameralnej atmosferze oraz ze wsparciem profesjonalnej, doświadczonej i wyszkolonej obsługi przyjrzeć się wymarzonemu zegarkowi, poznać jego tajniki, a także docenić piękno i kunszt wykonania, by zakup okazał się satysfakcjonujący i cieszył właściciela przez wiele lat.

„Jestem zorganizowaną osobą, więc nie mogę obyć się bez dobrego zegarka. Poza tym, zegarek to nie tylko konieczność – to również piękny przedmiot, który często jest obiektem pożądania, czy elementem kolekcji, którą się komponuje. Szczególnie pociągają mnie męskie zegarki, bo znakomicie wyglądają w połączeniu z delikatną, kobiecą biżuterią Apart. Cieszę się niezmiernie, że Apart cały czas rozwija koncept zegarkowy, jestem pod dużym wrażeniem tego salonu. Zegarmistrzostwo to cudowna tradycja i to wspaniałe, że ktoś o to dba, pozwalając tym znakomitym zegarkom ciągle funkcjonować. To dla mnie powód do dumy, że jestem ambasadorką marki mającej tak szerokie spektrum działania” - wyznała ambasadorka marki Apart, Katarzyna Sokołowska.

„Od czasu gdy współpracuję z marką Apart rozsmakowałam się zarówno w biżuterii, jaki i zegarkach. Zaczęłam je doceniać i dziś śmiało mogę powiedzieć, że jestem wielbicielką subtelnych, damskich zegarków, po których widać jakość wykonania. Dobry zegarek nigdy nie wychodzi z mody, a nawet może stanowić świetny rodzaj lokaty kapitału. Jestem fanką Cartiera, te bransolety wzbudzają we mnie prawdziwy zachwyt i cieszę się, że Apart ma je w swojej ofercie” – dodała ambasadorka marki Apart, Małgorzata Socha.

Czasomierze od lat budzą fascynację prezesa i właściciela spółki Apart, Piotra Rączyńskiego, obecnego podczas inauguracji działalności salonu. To właśnie on, wiele lat temu zainteresował się tradycjami szwajcarskich manufaktur i wkrótce zegarki stały się jego prawdziwą pasją. To dzięki jego zabiegom zegarki renomowanych światowych brandów pojawiły się w salonach jubilerskich Apart. Dziś Apart jest niekwestionowanym ekspertem w zegarmistrzostwie, a prezes Piotr Rączyński rozwija swą pasję kolekcjonerską.

„Uwielbiam piękne zegarki, zwłaszcza męskie. Znawcą zegarków jest mój mąż, więc chętnie wybiorę coś dla niego, bo pierwszy raz jestem w miejscu, w którym zgromadzono tyle znakomitych marek” – stwierdziła Teresa Rosati.
W wydarzeniu udział wzięło wielu znakomitych gości - obok ambasadorek marki Apart Małgosi Sochy i Kasi Sokołowskiej, zegarkowe arcydzieła podziwiali znani miłośnicy i kolekcjonerzy zegarków, m.in. tacy jak: laureat Oscara Allan Starski z żoną Wiesławą czy Agustin Egurrola, a także Teresa Rosati, Rafał Michalak z duetu MMC, Kasia Zielińska, Rafał Maślak, Olivier Janiak czy Marcin Tyszka. Na Grand Opening pojawiło się również  wielu influencerów i przedstawicieli blogosfery, wśród których nie zabrakło m.in. Charlize Mystery, Gosi Boy, Stylemana czy Alberta Borowieckiego.

„Traktuję zegarek wyłącznie jako biżuterię, bo szczęśliwi czasu nie liczą! Lubię jednak, gdy mężczyzna ma porządny, piękny zegarek, a tutaj, w salonie Apart takich z pewnością nie brakuje. Najbardziej urzeka mnie klasyka i proste, eleganckie bransolety, najlepiej skórzane” - przyznała Katarzyna Zielińska.
Imponujące portfolio zegarków w ofercie APART obejmuje obecnie ponad 20 marek. Te najbardziej luksusowe i najważniejsze z nich to: Hublot, Panerai, Cartier, Vacheron Constantin, A. Lange&Söhne, Jaeger-LeCoultre, IWC, Zenith, Breitling, Baume&Mercier, Albert Riele, Maurice Lacroix, Edox, Bergstern.

Hublot

„Awangarda przyszłości”, absolutnie unikatowa, by nie rzec niezwykła, elitarna szwajcarska firma zegarmistrzowska. Hublot jest spełnieniem marzenia, którego realizację zainicjował i poprowadził Jean-Claude Biver wspólnie z Ricardo Guadalupe. Wymownymi przykładami sukcesu Hublot są choćby takie modele, jak Big Bang, King Power czy Classic Fusion. Hublot ma w swoim dorobku wybitne zegarkowe komplikacje, może poszczycić się nie lada odwagą w stosowaniu najnowocześniejszych materiałów konstrukcyjnych oraz partnerską współpracą na najwyższych szczeblach, z FIFA World Cup™ i Ferrari na czele. Hublot definiuje swoją filozofię jako „Sztukę fusion”, postrzegającą tradycję z perspektywy przyszłości.

Panerai

Każdy czasomierz Panerai jest jedyny w swoim rodzaju, jak historia, którą opowiada. Opowieść ta narodziła się we Florencji, gdzie w 1860 roku Giovanni Panerai otworzył pierwszy w mieście zakład zegarmistrzowski. Oficyna zasłynęła współpracą z włoską marynarką wojenną, wielokrotnie dając przykład niezrównanej jakości, trwałości, jak również innowacyjności. W 1916 zaprezentowała Radiomir, świecącą w ciemności substancję, używaną w tarczach zegarkowych i urządzeniach optycznych. Słynny mostek z dźwignią, dociskający koronkę, to dziś symbol Panerai. Firma wyprodukowała pierwszą kopertę z kompozytu Carbotech. Panerai może się też poszczycić własnymi, manufakturowymi mechanizmami. Czasomierze Panerai powstają od podstaw w pracowniach zakładu w Neuchâtel, w Szwajcarii.

Cartier

Założona w 1847 roku w Paryżu, firma Cartier należy do najwyżej cenionych i szanowanych Maisons branży dóbr luksusowych na świecie. Zegarki są szczególną chlubą Cartier – to autentyczne, szwajcarskie czasomierze najwyższej klasy. Cartier w zegarmistrzostwie osiągnął swą pozycję pionierskim podejściem. Firma prędko dostrzegła potencjał w zegarkach naręcznych, specjalny model otrzymał sam Alberto Santos-Dumont. Santos to po dziś dzień ikona designu spod znaku Cartier, a także przykład doskonałej harmonii formy i funkcjonalności. Kolejnym słynnym modelem Cartier jest Tank. Przy produkcji swych czasomierzy firma prezentuje prawdziwy kunszt, a do każdego z jej etapów przykłada bezkompromisową staranność.

Vacheron Constantin

Założony w Genewie w 1755 r. Maison Vacheron Constantin jest najstarszą na świecie nieprzerwanie działającą manufakturą zegarkową o bezkonkurencyjnym dorobku i reputacji. Pierwszą komplikację Vacheron Constantin stworzył jeszcze w XVIII wieku. Na początku XX wieku manufaktura otrzymała swą pierwszą pieczęć genewską dla mechanizmu. W 1992 zaprezentowała najcieńszy na świecie repetier minutowy. Znaną wszystkim kolekcją Vacheron Constantin jest Overseas, łącząca sportową linię z elegancją. Zachwyca model Quai de l’Ile, dostępny w aż 700 indywidualnie konstruowanych wersjach. W 2015 Vacheron Constantin uczcił swoje 260 urodziny najbardziej wyrafinowanym zegarkiem świata, z aż 57 komplikacjami. Pracowało nad nim 8 lat trzech najlepszych mistrzów manufaktury

LANGE&SÖHNE

Ta jedyna w swoim rodzaju niemiecka manufaktura ma swe korzenie wśród królewskich zegarmistrzów z Drezna. Trudno wyobrazić sobie lepsze referencje dla firmy zegarkowej, która po dziś dzień wierna jest najlepszym saksońskim tradycjom. Zegarki Lange & Söhne znane są miłośnikom czasomierzy dzięki doskonałym mechanizmom. Zegarmistrzowie manufaktury na każdym z nich składają swój indywidualny „podpis” – grawerunek płatków kwiatów. Doskonałe kalibry A. Lange & Söhne stanowią niezwykle istotny wkład w rozwój zegarmistrzostwa. W 2015 roku firma obchodziła 200-lecie urodzin swojego założyciela – Ferdinanda Adolpha Lange, rocznicę tę uczczono powołaniem jubileuszowej kolekcji.

JAEGER-LE COULTRE

W sercu Vallée de Joux, w Jurze Szwajcarskiej, manufaktura Jaeger-LeCoultre nieustannie kroczy ścieżką kreatywności i pomysłowości od 1833 roku. Blisko 200 różnych umiejętności eksperckich zebranych pod jednym dachem, aby tchnąć życie w serca zegarków i wprawić w ruch ich najdrobniejsze elementy. W swej bogatej historii Maison stworzył ponad 1200 kalibrów, które zyskały wyjątkową renomę w zegarmistrzowskiej branży. Jego ikoniczne kolekcje, takie jak Reverso, zrodzona z ruchu Art Déco w 1931 r., Master, z klasyczną i wyrafinowaną męską linią, a nawet Atmos, wahadłowy zegar z niemal autonomicznym napędem, stanowią dumę manufaktury i satysfakcję jej miłośników.

IWC

IWC należy do najbardziej liczących się marek w segmencie zegarków luksusowych, tworzy wybitne dzieła Haute Horlogerie, łącząc doskonałość techniczną i precyzję z ekskluzywnym wzornictwem. Na koncie IWC znajduje się wiele ponadczasowych zegarkowych kreacji. Jedną z nich jest legendarny chronograf Da Vinci, wyposażony w wieczny kalendarz i wskazanie faz Księżyca. Kolejnym technologicznym majstersztykiem IWC jest zegarek Ingenieur, odporny na działanie pól magnetycznych. IWC to także niezrównana linia Portuguese – duże chronografy z zaawansowanymi mechanizmami rodem z zegarków kieszonkowych. Jednym z projektantów IWC był Ferdinand A. Porsche.

ZENITH

Manufaktura Zenith, założona w szwajcarskim Le Locle przez genialnego zegarmistrza, Georgesa Favre-Jacota, niemal od razu zdobyła międzynarodowe uznanie dzięki nadzwyczajnej precyzji chodu swoich chronometrów. W ciągu ponad 150 lat istnienia Zenith zdobył aż 2333 zegarmistrzowskie nagrody, co jest absolutnym rekordem w branży. Zenith zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii zegarmistrzostwa, tworząc El Primero – pierwszy zintegrowany mechanizm chronografu z napędem automatycznym, który oscyluje z częstotliwością 36 000 wahnięć na godzinę. El Primero to charyzmatyczna ikona zegarmistrzowskiej maestrii.

BREITLING

Wysoko ceniony producent zegarków technicznych, który odegrał znaczącą rolę w opracowaniu naręcznego chronografu. Firma, której historia sięga 1884 roku, do dziś jest niekwestionowanym liderem i uznanym specjalistą w udoskonalaniu tej popularnej zegarkowej komplikacji. Marka od zawsze uczestniczyła w przełomowych wydarzeniach związanych z podbojem przestworzy, tworząc solidne, wysokosprawne i absolutnie niezawodne przyrządy pomiarowe dla pilotów i miłośników lotnictwa. To Breitling towarzyszył Scottowi Carpenterowi w kosmicznej podróży. W1969 roku firma uczestniczyła w pracach nad konstrukcją pierwszego chronografu z naciągiem automatycznym. Breitling to jedna z nielicznych elitarnych manufaktur mająca własny mechanizm chronografu i która wszystkie swoje czasomierze certyfikuje w COSC, dla poświadczenia niezrównanej precyzji wskazań.

BAUME&MERCIER

Historia marki Baume & Mercier sięga roku 1830, kiedy tow Les Bois bracia Louis-Victor i Célestin Baume otworzyli rodzinny zakład zegarmistrzowski. Firma rozwijała się nadzwyczaj dynamicznie, szybko zdobywając renomę twórcy doskonałych czasomierzy z nowatorskimi rozwiązaniami. Konsekwencja w działaniu, wierność pryncypiom i nawiązanie współpracy z Paulem Mercierem szybko przyniosły braciom Baume rynkowy sukces. Baume & Mercier ma obecnie w swojej ofercie aż sześć kolekcji prezentujących pełne spektrum zegarmistrzowskich kompetencji i najwyższej klasy umiejętności manufaktury.

ALBERT RIELE

Historia marki ma swój początek w roku 1881, kiedy tow Szwajcarii powstało atelier zegarkowe R. Albert Riele.Dziś Albert Riele to nowoczesna marka z całą plejadą wyśmienitych czasomierzy Swiss Made. W 2016 roku Albert Riele obchodził swoje 135-te urodziny – z tej okazji zaprezentowana została nowa,ekskluzywna kolekcja Family 1881, z dopracowanymi w każdym szczególe detalami i zdobieniami. Albert Riele to zaangażowany mecenas wysokiej sztuki oraz sportu. Za sprawą wysmakowanych,sportowych modeli Challenger i uczestnictwa w regatach stał się istotnym żeglarskim atrybutem. Albert Riele odważnie realizuje doskonałe rozwiązania w świeżym, nowoczesnym duchu. Jest odpowiedzią na pytanie, jak powinien wyglądać współczesny zegarek wyższej klasy.

MAURICE LACROIX

Manufaktura Maurice Lacroix postawiła sobie jasny cel – łącząc to,co najlepsze w tradycyjnej sztuce zegarmistrzowskiej z innowacyjnym ikomplikacjami i współczesnym designem, tworzyć wyjątkowe zegarki. Filozofia ta koncentruje się wokół poszukiwania nowych rozwiązań w dziedzinach, w których wydawałoby się, że wszystko zostało już odkryte. Przełamywanie barier technologicznych i mentalnych to cecha wyróżniająca Maurice Lacroix spośród innych marek, a rzeczywiste osiągnięcia – własne mechanizmy i opatentowane rozwiązania – plasują firmę w gronie uznanych na świecie manufaktur. Co roku manufaktura prezentuje nowe rozwiązania techniczne, uzupełnione nowoczesnym wzornictwem.

EDOX

Szwajcarska marka z ponad 130-letnim doświadczeniem w tworzeniu zegarkowych innowacji stanowiących cenny wkładw rozwój zegarmistrzostwa, od zarania swojego istnienia sięgająca po najnowsze technologie i tradycyjne zegarmistrzowskie tajniki. Historia marki pełna jest jasnych punktów, kreacji innowacyjnych i odważnych. W swoim dorobku Edox ma legendarne modele, jak Bluebird czy Geoscope, a także najcieńszy na świecie zegarek z datownikiem. Dziś Edox jest jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw branży zegarkowej, słynącym z produkcji czasomierzy dedykowanych sportom motorowymi wodnym, a także stylowych modeli dla koneserów wyrafinowanego wzornictwa.

BERGSTERN

Bergstern jest marką szczególną, pod którą podwaliny położyły wyjątkowe, mocne i szlachetne inspiracje. Punktem urzeczywistnienia ideałów przyświecających marce Bergstern jest Szwajcaria.Wszystkie modele Bergstern poszczycić się mogą sygnaturą Swiss Made. Czasomierze cechuje jakościowa, aspirująca specyfikacja.Bergstern jest stylowy, z wzornictwem stanowiącym złoty środek między klasyką i nowoczesnością. Modele klasyczne urzekają nienagannością kształtu i detalu, sportowe dynamizmem i kontrastującymi akcentami, biżuteryjne – dyskretną elegancją i ogładą linii.

Mechanizmy tak precyzyjne, jak ludzkie serca – czasomierze. Otoczone są wielkim szacunkiem, odnosimy się do nich z estymą.Budzą podziw i pożądanie. Są marzeniem każdego z nas.Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki…W Apart udało nam się zgromadzić te najcenniejsze,najbardziej znane i poważane. Te, które czas odmierzają piękniej niż jakiekolwiek inne. I tak kunsztowne, jakby stworzone na podobieństwo mechanizmu poruszającego wszechświat.Kiedy patrzysz na te wyjątkowe arcydzieła, fascynacja przeradza się w miłość, a uznanie wobec ich piękna i precyzji –w podziw dla fenomenu ich twórców. Kiedy masz jena nadgarstku, czas zaczyna mieć zupełnie inne znaczenie.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze