1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Choć depilacja laserowa to zabieg wykonywany od lat, to na jej temat wciąż krąży wiele mitów. Część dotyczy technologii, które stosowano wiele lat temu. Pamiętać bowiem należy, że sprzęt stosowany podczas depilacji laserowej wciąż jest ulepszany, a obecnie na rynku znaleźć możemy naprawdę innowacyjne zabiegi, jak chociażby laser Vectus.

Depilacja laserowa nie jest całkowicie skuteczna

Co do skuteczności zabiegów depilacji laserowej istnieje wiele mitów. Nowoczesne zabiegi wykonywane innowacyjnym sprzętem są bardzo efektywne. Pamiętać należy, że zawsze wykonuje się serię zabiegów – jedna wizyta nie wystarczy.

Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest właśnie laser Vectus. W większości wypadków kuracja jest całkowicie skuteczna. U 5% pacjentów po roku mogą, ale nie muszą, pojawić się pojedyncze włoski, które podczas zabiegów nie znajdowały się w fazie wzrostu. Usuniemy je podczas jednej wizyty przypominającej.

Więcej o depilacji laserem Vectus:

Depilację laserową trzeba powtarzać

Stosując nowoczesne rozwiązania, jak depilacja Vectus, w większości wypadków po zakończonej kuracji nie ma potrzeby powtarzania depilacji. Czasem wykonać trzeba po roku jeden zabieg przypominający, ale nie trzeba powtarzać całej serii zabiegów.

Depilacji laserowej nie mogą wykonywać osoby z delikatną skórą

Jest to kolejny mit. Osoby ze skórą delikatną i podatną na podrażnienia powinny jednak zwrócić szczególną uwagę na to, jakim sprzętem wykonywane mają być zabiegi. W przypadku . Jest to zasługa zastosowania najnowocześniejszych technologii – Skintel oraz Advanced Contact Cooling. Skintel to czytnik aktywnej melaniny, który dostosowuje moc lasera automatycznie. Zapobiega to powstawaniu podrażnień przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności zabiegów. Drugie z wymienionych rozwiązań to system chłodzenia, który już podczas zabiegu łagodzi ewentualne podrażnienia.

Depilacja laserowa i zapaleniem mieszków włosowych

To prawda! Powodem wspomnianych problemów są właśnie włoski. Pozbywając się na stałe owłosienia, usuwamy źródło naszych dolegliwości.

Depilacja laserowa może poparzyć skórę

Podczas depilacji laserowej nowoczesnym sprzętem nie można poparzyć skóry. W przypadku lasera Vectus automatyczne dostosowywanie mocy lasera oraz specjalny system chłodzenia to technologie, które czuwają nad bezpieczeństwem.

Depilacja laserowa boli

Nie jest to prawda. W przypadku lasera Vectus zastosowano specjalne rozwiązanie - Advanced Contact Cooling. Jest to system, który podczas zabiegu ochładza skórę. Dzięki temu depilacja jest znacznie bardziej komfortowa.

Depilację laserową wykonywać można na całym ciele

Nie jest to do końca prawda. Depilację laserową można stosować na obszarze całego ciała z jednym wyjątkiem – męskimi miejscami intymnymi. Jest to po prostu kwestia bezpieczeństwa. Poza tym depilacja laserowa wykonywana może być w obszarze całego ciała, jak: nogi, pachy, klatka piersiowa, pośladki, bikini, czy owłosienie na twarzy.

Na zabieg depilacji laserowej nie powinno się przychodzić z opalenizną

To prawda. Urządzenie bowiem działa na melaninę – barwnik skóry. Jeżeli więc różnica w odcieniu skóry i włosów będzie niewielka, to zabieg może być mniej skuteczny.

Gdzie na depilację laserową Vectus w Trójmieście?

Clinica Cosmetologica Gdynia ul. Powstania Styczniowego 22/2 Telefon:

Clinica Cosmetologica Sopot ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek) Telefon:

Clinica Cosmetologica Gdańsk ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 Telefon:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze