1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Przełomowa pielęgnacja skóry: GeneO+

fot. istock
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Współczesne kobiety są niezależne i ambitne. Ciągła presja i życie w biegu sprawiają, że bardzo często zapominamy o sobie i swoich potrzebach.

Wtedy z pomocą przychodzą profesjonalne SPA, które oferują cały wachlarz zabiegów odpowiadających na potrzeby współczesnych kobiet. Jednym z najczęściej wybieranych jest GeneO, o którym opowie Manager SPA 1306 w Termach Maltańskich.

Czy kosmetologia i naturalna pielęgnacja skóry nie kłócą się ze sobą? Mam wrażenie, że wciąż niewielu kosmetologów korzysta z naturalnych kosmetyków i wykonuje wszystkie zabiegi stosując kosmetyki, w których przeważają syntetyczne składniki. Dlaczego tak jest?

Kosmetologia rozwija się w zawrotnym tempie. Środki pielęgnacyjne stosowane są od zawsze, ponieważ od zawsze kobiety dążą do podkreślania swojego piękna. Ale czy dawniej „naturalna” pielęgnacja była lepsza? Niekoniecznie. Kiedyś możliwości pielęgnacyjne były mocno ograniczone, a niejednokrotnie wybory kobiet były błędne np. Greczynki używały trującego węglanu ołowiu w celu wybielenia swojej skóry! Dzięki rozwojowi kosmetologii potrafimy wykorzystać naturalne mechanizmy fizjologiczne we wsparciu z odpowiednio dobranym kosmetykiem.

Co w takim razie odróżnia zabieg GeneO+ od innych zabiegów pielęgnacyjnych?

Myślę, że największą zaletą GeneO+ i jednocześnie powodem dla którego klientki SPA 1306 wybierają ten zabieg jest fakt, że to błyskawiczny zabieg. Oferuje widoczny efekt odmłodzenia i rozjaśnienia skóry dzięki wykorzystaniu naturalnych biologicznych mechanizmów organizmu we współpracy z nowoczesną kosmetologią. Rozwiązanie MicroBubble Technology zapewnia głębokie dotlenienie skóry i złuszczenie zrogowaciałej warstwy naskórka. Jednocześnie skóra staje się odżywiona dzięki wchłanianiu składników zawartych w serum rewitalizującym. W opinii dermatologów po zabiegu GeneO+ zaobserwowane jest wyraźne rozjaśnienie i wygładzenie cery, zmniejszenie przebarwień, gruntowna poprawa struktury skóry oraz wypłycenie zmarszczek mimicznych.

Większość kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że robi dla siebie za mało i że są wiecznie zabiegane. Do SPA przychodzą tylko na chwilę, czasem nawet w przerwie obiadowej. Czy zabieg GeneO sprosta oczekiwaniom kobiet?

Tak. GeneO+ to odpowiedź na potrzeby współczesnej kobiety. W dzisiejszych czasach mamy coraz mniej czasu na sen i odpoczynek, a to odbija się na kondycji naszej skóry. Przy braku czasu to idealny, ekspresowy, a wręcz “bankietowy” zabieg, gwarantujący widoczny efekt już po pierwszym spotkaniu. GeneO+ jest świetnym rozwiązaniem dla cery pozbawionej blasku, odwodnionej, z przebarwieniami. Efekty zabiegowe usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagającą cerę, dlatego zabieg ten często wybierany jest przez klientki naszego SPA. Panie stosują go często przed ważnym wydarzeniem, spotkaniem, randką, imprezą – aby zrobić piorunujące pierwsze wrażenie.

Jakie daje korzyści?

GeneO+ powoduje złuszczanie, dotlenienie i odnowę skóry. Jednorazowa kapsułka uwalnia mikrogranulki, które usuwają zanieczyszczenia oraz zrogowaciały naskórek. Właściwie dotleniona i złuszczona skóra jest gotowa na przyjęcie składników aktywnych. Dzięki technologii MicroBubble Energy wchłanianie jest bardzo efektywne.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania tego zabiegu?

Zabieg GeneO+ jest zabiegiem bezpiecznym, wykonywanym w sterylnych warunkach, jednak jak każdy zabieg ma swoje przeciwwskazania. Należą do nich m.in.: aktywny trądzik, ciąża, okres karmienia piersią oraz  nowotwory.

W SPA 1306 wykonanie zabiegu poprzedzone jest wywiadem z klientem i diagnozą skóry twarzy. Dodatkowo, zachowujemy szczególną ostrożność przy skórze poddanej głębokim peelingom chemicznym, dermabrazji, liftingowi itp. w okresie ostatnich 3 miesięcy.

Zabieg GeneO+  jest ukierunkowany tylko na jeden efekt – na przykład odmłodzenie – czy mamy różne opcje do wyboru?

W zależności od potrzeb skóry proponujemy dwie linie pielęgnacyjne. NeoBright celuje w przebarwienia, rozszerzone pory, poszarzałą i zmęczoną cerę, oddziałując m.in. stabilną postacią witaminy C i wyciągiem z dzikiej róży. NeoRevive natomiast zwalcza widoczne zmarszczki mimiczne i przebarwienia, obniżoną gęstość i przesuszenie skóry, wpływając na cerę m.in. retinolem, wyciągiem z owocu granatu i kwasem hialuronowym.

Jak często musimy stosować ten zabieg aby osiągnąć pożądane efekty?

GeneO+ to błyskawiczny zabieg pielęgnacyjny. Efekt odmłodzenia, rozjaśnienia i dotlenienia cery widoczny jest już po pierwszym spotkaniu. Można jednak wykonywać go w serii zabiegowej. Dedykowana liczba powtórzeń zabiegu mieści się w zakresie od 4 do 6 – w  zależności od typu skóry możemy wykonywać te zabiegi 1 w tygodniu bądź 1 na dwa tygodnie. Przy ustaleniu strategii zabiegowej należy zaufać kompetencjom kosmetologa wykonującego  zabieg. On zawiera wszelkie zalecenia pielęgnacyjne w recepcie zabiegowej i aktywnie wspiera klienta SPA 1306 w trakcie całej kuracji.

 

Aneta Krajnik

Manager SPA 1306 w Termach Maltańskich

Termy Maltańskie Poznań

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze