1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Cellulit – czyli walka z kobiecą dolegliwością XXI wieku

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Cellulit. Napisano o nim bardzo wiele. I równie wiele kobiet zmaga się z nim na co dzień. Regularne treningi, zbilansowana dieta, testowanie coraz to nowszych kremów – i nic. Dlatego dziś nieco więcej o zabiegu endermologii. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się pomarańczowej skórki w zaciszu gabinetu kosmetycznego i wyjaśniamy, na czym polega ten bardzo przyjemny (tak, tak!) zabieg.

 

Cellulit ma nierzadko podłoże genetyczne, pojawia się na brzuchu, piersiach oraz udach w różnej postaci skóry: grudkowatej, pomarszczonej czy też włóknistej. Pomarańczowa skórka – jak często jest nazywany – występuje w kilku fazach. Walka z zaawansowanym stadium cellulitu jest ciężka, a kiedy towarzyszy mu nadwaga jest zaliczany do chorób (jest bezpośrednio powiązany z tłuszczem, który u osób otyłych gromadzi się główniej w dolnych partiach sylwetki). Jak więc z nim walczyć?

Endermologia – co to jest i na czym polega?

Endermologia to podciśnieniowe masowanie skóry za pomocą specjalistycznej głowicy, która rolluje i wykonuje głęboki, mechaniczny masaż. W wyniku zabiegu dochodzi do usuwania toksyn i komórek tłuszczowych przez układ limfatyczny – wyjaśnia Dr Edyta Jakubik z .

Specjalna głowica urządzenia składa się z elektronicznie sterowanych rolek i komory ssącej. Podczas pracy urządzenia fałd skórny jest zasysany do komory, a dwie rolki wykonują obustronny masaż, dzięki czemu pobudzają głębokie warstwy skóry i wykonują drenaż limfatyczny. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii urządzenie oddziałuje na ciało w trzech wymiarach: redukcja tkanki tłuszczowej,  wygładzenie cellulitu oraz  ujędrnienie skóry poprzez produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Endermologia oddziałując na naszą skórę i tkankę podskórną ma działanie odchudzające, oczyszczające, odmładzające, relaksujące i terapeutyczne. Jeśli poszukujesz skutecznego i jednocześnie przyjemnego sposobu na pozbycie się cellulitu, ujędrnienie skóry oraz wymodelowanie sylwetki – polecamy właśnie zabieg endermologii.

 

Jak wygląda zabieg endermologii ?

Nie ma konieczności wcześniejszego przygotowania się do endermologii. Przed przystąpieniem do zabiegu musi zostać przeprowadzona konsultacja, podczas której będą zadawane pytania dotyczące Twojego aktualnego stanu zdrowia i stylu życia. Później ocenie zostanie poddana Twoja sylwetka (typ morfologiczny, stopień cellulitu, jędrność i gęstość skóry).  Przed rozpoczęciem zabiegu otrzymasz specjalną odzież zabiegową – obcisły kombinezon (rozmiar dobrany przez konsultanta przed zabiegiem). Jest on niezbędny, ponieważ ułatwia pracę i oddziaływanie głowicy urządzenia na skórę oraz zapewnia intymność. Następnie wybierany jest program pracy urządzenia i można zacząć relaksować się na łóżku. Podczas zabiegu endermologii skóra będzie ugniatana w różnych kierunkach, dzięki czemu dochodzi do stymulacji krążenia, metabolizmu i procesów regeneracyjnych. Zabieg nie trwa dłużej niż 45 minut.  Zabieg przetestowała na sobie . Ponieważ żyję w biegu, to na szczęście dla mnie okazało się, że do zabiegu nie trzeba się w ogóle przygotowywać  - wspomina - Przed zabiegiem byłam nastawiona, że aby usunąć cellulit czekają mnie jedynie tortury. Po założeniu uroczego, obcisłego kombinezonu (pomimo tego, że jest bardzo obcisły, nie miałam żadnego problemu z założeniem) położyłam się wygodnie na łóżku. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało się, że to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów, które miałam w życiu. Endermologię mogę porównać do relaksującego masażu, dlatego po 45 minutowym zabiegu czułam się odprężona i pełna energii, a moje nogi stały się odczuwalnie lekkie. Producent podaje, że efekty są widoczne dopiero po kilku zabiegach, ale ja zauważyłam, że moja skóra jest gładsza i bardziej napięta już po pierwszym zabiegu.

Po zabiegu zaleca się pić duże ilości wody (2,5 l płynów dziennie), ponieważ ułatwia to wydalenie toksyn z organizmu. Aktywność fizyczna jest wskazana już w dniu zabiegu, ponieważ pozwoli na uzyskanie lepszych i trwalszych efektów. Najlepsze efekty uzyskamy wykonując serię zabiegów: ok . 10 zabiegów 2-3 razy w tygodniu. Po skończeniu serii zaleca się wykonanie jednego, przypominającego zabiegu w miesiącu. Pierwsze efekty widoczne są już po trzecim zabiegu, a odczuwalne po pierwszym!

 

Kto może skorzystać z endermologii, a kto niestety nie?

Jak wszystkie zabiegi, tak i decyzję o wykonaniu endermologii należy podjąć bardzo racjonalnie. Jeśli przynajmniej jeden z Twoich celów znajduje się na poniższej liście:
  • likwidacja cellulitu
  • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki
  • odnowa biologiczna (redukcja blizn, rozstępów)
  • zmniejszenie obrzęków i uczucia „ciężkich nóg”
  • relaks i rozluźnienie napiętych mięśni
To jest to zabieg jak najbardziej dla Ciebie. Przed zabiegiem lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i sprawdzi, czy istnieją przeciwwskazania (jak np. stany zapalne, choroby krwi, choroby nowotworowe), które nie pozwolą na przeprowadzenie zabiegu.

 

 

Lek. med. Edyta Jakubik (Gabinet kosmetyczny Estilife) -  Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorantka w I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM (specjalizacja z kardiologii). Jest certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej po studiach podyplomowych (praca dyplomowa pt: Leczenie blizn potrądzikowych w medycynie estetycznej). Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Pani doktor posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, poświadczające kwalifikacje do wykonywanych zabiegów. Do każdego ze swoich pacjentów podchodzi z pasją i dużym zaangażowaniem, opracowując indywidualne metody terapeutyczne na bazie zabiegów medycyny estetycznej   

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze