1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Nici liftingujące PDO i skóra staje się napięta!

Nici liftingujące PDO i skóra staje się napięta!

Nici liftingujące to zabieg doskonale obrazujący nowy kierunek, w którym od pewnego czasu podąża medycyna estetyczna. Lifting nićmi jest bezpieczny, małoinwazyjny, szybki, skuteczny, a co ważne, dający natychmiastowe i długotrwałe rezultaty. Nici liftingujące to coś więcej niż kolejna alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego. To innowacyjny sposób na odmładzanie, pozwalający nie tylko wygładzić powierzchnię skóry, lecz także stymulować jej naturalne procesy regeneracyjne. O to, czym są nici liftingujące PDO, spytaliśmy specjalizującego się w zabiegach dermatologii estetycznej dr n. med. Tomasza Pniewskiego - cenionego dermatologa z warszawskiej Kliniki Melitus.

Czy nici liftingujące to nowość w medycynie estetycznej?

Nici są w medycynie estetycznej pewnego rodzaju nowością, chociaż ich poprzednie odsłony były wykorzystywane w zabiegach liftingujących już od jakiegoś czasu. Ponad 20 lat temu gruziński lekarz Marlen A. Sulamanidze zaproponował podnoszenie skóry specjalnymi nićmi z haczykami - ich kolejne generacje stosuje się nieprzerwanie do dziś. Potem pojawiły się złote nici, które mimo że z medycznego punktu widzenia były mało skuteczne, a nawet dawały efekty niepożądane, zdobywały wielu zwolenników. Obecnie z powodzeniem stosuje się nici liftingujące nowego typu, które w przeciwieństwie do klasycznych nici ujędrniających PDO, nie mają gładkiej powierzchni. Ich włókna wypełniają drobne, odpowiednio rozłożone nierówności. Te małe, precyzyjnie wykonane haczyki mają ściśle określony kąt pochylenia, dzięki czemu skóra, a także opadające pod wpływem grawitacji tkanki podskórne zostają podwieszone, czyniąc z nici swego rodzaju rusztowanie. Kolejną ważną cechą jest biodegradowalność. W rezultacie, poza tym, że nici liftingujące pozwalają optycznie odmłodzić skórę od zewnątrz, również stymulują ją od środka, gdyż w trakcie rozpuszczania pobudzają produkcję kolagenu i fibroblastów.

I to jest właśnie owe novum. Nici liftingujące łączą efekt liftingu skóry z biostymulacją, co jest możliwe dzięki zastosowaniu do ich produkcji specjalnego, całkowicie rozpuszczalnego materiału - polidioksanonu (PDO), którego włókna są nie tylko ultracienkie, ale także bardzo elastyczne.

W jakim celu stosuje się nici liftingujące?

Nici liftingujące stosuje się do zabiegów odmładzających skórę twarzy, szyi i dekoltu oraz ujędrniania i modelowania ciała. Z pomocą liftingu nićmi można pozbyć się zmarszczek mimicznych, usunąć nieestetyczne fałdy i bruzdy, ujędrnić piersi, a także uelastycznić zwiotczałe tkanki na pośladkach, brzuchu czy ramionach. Co więcej, jest to metoda pozwalająca poprawić wygląd skóry po liposukcji oraz niwelować oznaki otyłości. Chociaż w ofertach klinik medycyny estetycznej rysuje się szerokie spektrum działania, nici liftingujące nie są panaceum na wszystkie objawy procesu starzenia skóry i innych mankamentów urody - wyjaśnia . Wskazanie do wykonania zabiegu liftingu nićmi ma charakter stricte indywidualny i odbywa się podczas wstępnych konsultacji. To właśnie kwalifikacja pacjenta jest najbardziej znacząca i kluczowa dla tego zabiegu. W praktyce może się bowiem okazać, że aby osiągnąć wymarzony efekt, nie wystarczy jeden zabieg, ale konieczne jest połączenie dwóch metod bądź skorzystanie z czegoś zupełnie innego.

Na czym polega działanie nici liftingujących?

Nici liftingujące, jak sama nazwa wskazuje, służą do liftingu, czyli napięcia skóry, przywrócenia jej elastyczności i usunięcia wiszących bruzd i opadającego z wiekiem tłuszczu tkanki podskórnej. Nici te są stworzone z syntetycznych włókien monofilamentowych, które ułatwiają implantację i jednocześnie uniemożliwiają kolonizowanie się bakterii. Co więcej, to materiał obojętny dla tkanek i nietraumatyczny, a zatem dobrze przyjmowany przez skórę. Umieszczone w danej partii ciała nici oprócz tego, że tworzą swoisty gorset unoszący tkanki i przywracający skórze młody wygląd, stymulują produkcję kolagenu, fibroblastów oraz naczyń krwionośnych, czyli wywołują biostymulację, której efektem jest rozświetlenie, uelastycznienie i wygładzenie skóry.

Procedura zabiegowa rozpoczyna się od znieczulenia pacjenta na 30 minut przed iniekcją, w celu zapewnienia mu maksymalnego komfortu. Co prawda, jest to metoda, która nie przynosi wielkiego bólu, aczkolwiek z pewnością wywołuje uczucie ukłuć. Gdy znieczulenie zaczyna działać, lekarz przy pomocy specjalnej kaniuli (długiej, cienkiej igły) wprowadza pod skórę nić liftingującą, która po chwili ,,otwiera się”, mocując haczykami w tkankach, a tym samym przynosi efekt rusztowania, podtrzymującego struktury skóry. Sposób mocowania się nici w tkankach jest kluczowy dla powodzenia zabiegu, który też powinien być wykonywany z niezwykłą precyzją przez wykwalifikowanego lekarza.

Rezultaty są natychmiastowe! Duże zmiany widać od razu po zabiegu, a pełny wynik pojawia się zaledwie po kilku dniach i ma charakter długotrwały. Działanie nici liftingujących może trwać nawet dwa lata. W tym czasie polidioksanon powinien całkowicie się rozpuścić, nie pozostawiając pod skórą żadnego śladu. Warto w tym miejscu nadmienić, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby lifting nićmi wykonać ponownie!

Czy zabieg nićmi liftingującymi jest bezpieczny?

Tak, nici liftingujące zostały stworzone w taki sposób, aby gwarantowały bezpieczeństwo. Biodegradowalny polidioksanon jest dobrze tolerowany przez skórę, a struktura nici sprzyja iniekcji, pozwalając płynnie przejść przez tkanki podskórne, nie przerywając niepotrzebnie ich ciągłości. Jest to zabieg, który może być wykonywany bez względu na porę roku.

Wysoki poziom bezpieczeństwa, idący w parze z małą inwazyjnością oraz szybkimi i długotrwałymi rezultatami sprawiły, że nici liftingujące znalazły się w czołówce zabiegów liftingujących oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Jeśli zainteresował cię ten temat i chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową warszawskiej Kliniki Melitus

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze