1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda
 4. >
 5. Depilator IPL – czy zapomnisz o depilacji w nadchodzące wakacje?

Depilator IPL – czy zapomnisz o depilacji w nadchodzące wakacje?

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Bezpieczna, skuteczna i szybka – taka powinna być depilacja depilatorem IPL, który ma zapewnić nam trwały efekt usunięcia włosków. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się go kupić?

Trwałe usunięcie włosków to marzenie wielu kobiet. Szczególne tych, które borykają się z ciemnymi, mocnymi włosami, a depilacja maszynką czy woskiem nie daje upragnionych rezultatów. Dla nich, jednym z najlepszych wyborów może okazać się urządzenie do domowej depilacji IPL. W ten sposób na stałe będą mogły usunąć zbędne owłosienie zarówno na twarzy jak i na ciele.

Jak działa technologia IPL?

IPL (Intense Pulsed Light) to technologia depilacji światłem, która skupia się na cyklu odrastania włosa. Wzrost włosów następuje w trzech fazach, aktywnej, przejściowej i spoczynku. Depilator IPL emituje impulsy światła, które docierają pod powierzchnię skóry i działają na melaninę w mieszku włosowym. Melanina nagrzewa się, mieszek włosowy zostaje wprowadzony w fazę spoczynku, a po pewnym czasie włosy naturalnie znikają. Aby efekty zabiegów były widoczne, należy wykonać wiele zabiegów, więc bardzo ważna jest regularność stosowania.

Dla kogo jest metoda IPL?

Metoda IPL najlepiej sprawdza się, gdy mamy jasną karnację i ciemne włoski. Urządzenie nie działa skutecznie w przypadku, gdy na depilowanej powierzchni posiadamy włosy w kolorze jasnym blond, rudym, siwym, ponieważ zawierają one mniejszą dawkę melaniny – niewystarczającą, aby wchłonąć wiązkę światła. IPL nie jest też odpowiednią metodą dla nastolatek lub kobiet w ciąży lub w trakcie karmienia – ponieważ urządzenie nie było testowane na tych grupach. Nie powinny go używać także osoby cierpiące na różne choroby, np. skóry. Trzeba pamiętać, aby zawsze zapoznać się z instrukcją obsługi, a w razie wątpliwości zasięgnąć opinii lekarza dermatologa.

Czy urządzenie IPL nadaje się do depilacji twarzy i skóry wrażliwej?

Wiele osób uważa, że metoda IPL służy tylko w przypadku depilacji ciała na przykład nóg. To nieprawda, można bezpiecznie stosować ją na twarzy, w okolicach bikini czy obszarze pach. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze, bo tak nowoczesne urządzenia jak Braun Silk-expert Pro 5 posiadają precyzyjną nasadkę do mniejszych obszarów, a zaawansowana technologia SensoAdapt™ samodzielnie dostosowuje moc działania do odcienia skóry.

Jak używać depilatora IPL?

Zabieg IPL jest bardzo prosty. Zaczynamy od zgolenia wszystkich widocznych włosków, oczyszczamy i osuszamy skórę. Podłączamy urządzenie do prądu (zasilanie przez kabel zapewnia nieprzerwaną i maksymalną moc). Gdy urządzenie uruchomi się, jest gotowe do pracy. Przykładamy je do wybranego odcinka na skórze i oddajemy „strzał”.  Drugą opcją depilacji jest tzw. opcja ślizgu, gdy cały czas trzymamy przycisk na urządzeniu i przeciągamy depilator po skórze bez odrywania. W ten sposób przeprowadzamy cały zabieg na depilowanym obszarze.

Co ważne, na czas korzystania z depilatora Silk-expert Pro nie trzeba zakładać okularów ochronnych. Czujnik kontaktu ze skórą gwarantuje, że urządzenie wysyła impulsy świetlne tylko wtedy, gdy przylega do skóry, a światło widoczne podczas zabiegu jest całkowicie bezpieczne dla oczu. Aby zwiększyć komfort, zaleca się przeprowadzenie zabiegu w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, aby zmniejszyć odczuwaną jasność.

Jak często wykonywać zabieg?

W fazie początkowej, czyli przez pierwsze 4-12 tygodni, stosujemy depilator Braun na wybranym obszarze raz w tygodniu. Jeśli stwierdzimy brak wzrostu włosków wcześniej niż 12 tygodni, nie ma konieczności przeprowadzania całego, 12-tygodniowego cyklu. W takiej sytuacji można przejść do zabiegów kontrolnych, czyli co 1-2 miesiące.

Czy urządzenia mogą używać także mężczyźni?

Mężczyźni mogą stosować depilator Braun Silk-expert Pro 5 IPL od ramion w dół (na klatce, plecach, rękach, brzuchu i nogach). Nie powinni stosować go na twarzy, szyi i w okolicy genitaliów. Stosowanie na brodzie lub innych miejscach na twarzy może prowadzić do trwałych lub nierównych rezultatów, które mogą spowodować niepożądane zmiany w wyglądzie twarzy.

Dlaczego Braun IPL Silk-expert Pro 5 to najlepszy wybór?

 • Braun Silk-expert Pro 5 zapewnia trwałą redukcję owłosienia już w 4 tygodnie
 • Tego depilatora IPL możesz używać zarówno na ciele, jak i na twarzy - do depilatora dołączona została precyzyjna nasadka do usuwania włosków z mniejszych części ciała, takich jak obszar nad górną wargą, pachy lub okolice bikini
 • Urządzenie sprawdzi się także na skórze wrażliwej. Depilator posiada sensor kolorytu skóry SensoAdapt™, który odczytuje odcień skóry 80 razy na sekundę i automatycznego dostosowuje natężenia światła, więc nigdy nie jest ono ani za mocne, ani za słabe
 • Początkujący użytkownicy mogą skorzystać z 3 trybów pracy. W trybie normalnym depilator pracuje z największą mocą i dostosowuje się do odcienia skóry w każdym momencie. Działając w trybie delikatnym, depilator dostosowuje się do różnych odcieni skóry równie szybko i skutecznie, a różnica polega na tym, że pracuje z mniejszą mocą. W trybie bardzo delikatnym Braun Silk-expert pracuje z najmniejszą mocą. To najlepsza opcja dla początkujących, przy depilacji miejsc wrażliwych lub w fazie poprawek
 • Szybkość działania – zabieg na obu łydkach zajmuje tylko 5 minut, ponieważ urządzenie wykonuje aż 125 błysków na minutę
 • Wydajność urządzenia jest bardzo wysoka – 400 000 błysków to równoważność 22 lat zabiegów na całe ciało
 • Urządzenie posiada akredytacją Skin Health Alliance i zostało zatwierdzone przez amerykańską Federację do spraw leków i żywności
 

To urządzenie możesz kupić teraz ze specjalnym kodem zniżkowym. Na hasło BRAUN-RABAT-2019 dostaniesz 15% rabatu w Mediaexpert: . Kod jest ważny do 30 czerwca br.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze