1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Depilacja laserowa a długotrwałe efekty - jakich rezultatów można się spodziewać po kilku latach?

Depilacja laserowa kojarzona jest przede wszystkim z długotrwałymi efektami, których nie da się osiągnąć stosując bardziej tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia. Oczywiście, aby zlikwidować niechciane włoski na stałe konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji naświetleń laserowych. Tylko po wykonaniu całej serii depilacji laserowej będzie można cieszyć się gładką skórą praktycznie przez cały czas. Czy takie efekty będą się jednak nadal utrzymywać po kilku latach?

Depilacja laserowa - kiedy efekty?

Pierwsze efekty wynikające z przeprowadzonej depilacji laserowej można zauważyć już w ciągu tygodnia od wykonanego zabiegu. W tym czasie usunięte włoski całkowicie wypadną z wewnętrznej warstwy wydepilowanej skóry. Przez kilka tygodni pozostanie więc ona idealnie gładka jednak tylko do momentu, w którym uśpione w trakcie ostatniego zabiegu laserowego owłosienie nie przejdzie w fazę anagenu. Po tym czasie włoski znowu pojawią się na ciele.

Aby więc na stałe cieszyć się jedwabistą skórą potrzeba od pięciu do nawet ośmiu powtórzeń zabiegów laserowych. Ich ilość zależna jest jednak w zupełności od indywidualnych predyspozycji oraz uwarunkowań genetycznych. Zdecydowanie szybszymi rezultatami mogą cieszyć się osoby, które mają grubsze i ciemne włoski. W przypadku jaśniejszego oraz delikatniejszego owłosienia, oczekiwanie na osiągnięcie odpowiednich efektów z pewnością będzie się wiązać z przeprowadzeniem większej ilości zabiegów depilacji laserowej.

Depilacja laserowa po latach

j mogą utrzymywać się już na stałe. Warto jednak pamiętać, że organizm każdego z nas został obdarzony zdolnością regeneracji. Może się więc zdarzyć, że w ciągu dwóch, trzech lat od przeprowadzonego ostatniego zabiegu laserowego na wydepilowanym obszarze ciała, znowu zacząć pojawiać się pojedyncze włoski. Mimo trwałego zniszczenia mieszków włosowych, niektóre z nich odrodzą się na nowo doprowadzając do ponownego powstawania owłosienia. Zdarzają się również sytuacje, w których włoski odrastają z powodu różnego rodzaju zmian hormonalnych. Mogą być one spowodowane chociażby ciążą, menopauzą, nadczynnością tarczycy albo wzrostem testosteronu.

Ważną rolę pełnią więc tutaj zabiegi przypominające. Wystarczy jedynie raz lub dwa razy do roku poddać się dodatkowym sesjom naświetleń laserowych, aby uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry nawet na zawsze. Skuteczność takich zabiegów wynosi w tym wypadku aż 99%, więc można stwierdzić, że pomagają one pozbyć się problemu niechcianego owłosienia na całe życie.

Długotrwałe rezultaty depilacji laserowej zależą przede wszystkim od profesjonalizmu wybranego gabinetu kosmetycznego. Zlokalizowane w całej Polsce salony Depilacja.pl specjalizują się wyłącznie w zabiegach laserowego usuwania owłosienia. To właśnie tam poddasz się depilacji wybranej części ciała w wyjątkowo komfortowych warunkach. Doświadczenie kosmetologów oraz wykorzystywany podczas zabiegów sprzęt najwyższej jakości dodatkowo potwierdzają renomę gabinetów Depilacja.pl. Ponadto, decydując się na jeden z licznych pakietów, możesz zaoszczędzić aż kilkaset złotych w ciągu roku. Zapraszamy do zapoznania się z

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze