1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda
 4. >
 5. NieZwykłe błyskotki - biżuteria z duszą

NieZwykłe błyskotki - biżuteria z duszą

Biżuteria Ewy Wiśniewskiej (Fot. materiały prasowe)
Biżuteria Ewy Wiśniewskiej (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 11 Zdjęć
Czasy, kiedy po pierścionek czy kolczyki szło się do jubilera, minęły w zasadzie bezpowrotnie. Dziś bardziej niż na drogocennym kruszcu i kamieniach szlachetnych zależy nam na biżuterii z duszą. Tworzonej w małych pracowniach, przez osoby, które wkładają w swoją pracę nie tylko umiejętności, ale także mnóstwo serca.

Takich marek powstało ostatnio sporo. Ich wyroby można znaleźć na targach modowych, a także w Internecie. To idealne miejsce, aby zaprezentować autorskie kolekcje na pięknie zrealizowane sesjach zdjęciowych i zachęcić do bliższego poznania. To również skrócona droga do zakupu, bo większość marek ma sklepy online.

Biżuterię, którą zobaczycie poniżej, znalazłam przeglądając Instagram. I nie poprzestałam na zachwytach. Większość marek wypróbowałam na własnej skórze. Dzięki czemu wiem, że mogę je tu wam śmiało pokazać.

Ewa Wiśniewska - perły i bursztyny

Ewa jest konserwatorką zabytków – to jej pierwszy zawód, którego nie porzuciła dla tworzenia biżuterii. Co więcej w jej życiu zawodowym te dwa światy płynnie się przenikają. Widać to choćby w wielu projektach, w których stosuje techniki pozłotnictwa.

Projektowaniem biżuterii zajęła się, poszukując odmiany w życiu zawodowym. Wybrała złotnictwo, bo kocha szlachetne materiały i małe formy. Nauka nowego fachu zajęła jej trzy lata, choć, jak przyznaje, ciągle uczy się czegoś nowego. Ostatnio zgłębia tajniki bursztynnictwa. Oprócz fascynacji bursztynem, przeżywa ostatnio zauroczenie perłami. W swoich projektach podkreśla ich naturalne formy, a w pary łączy często te z pozoru nie do pary. Pięknie wykorzystuje również atuty oksydowanego srebra, dekorując je płatkami złota. Projekty Ewy, które lubię najbardziej, to kolczyki z perłami i szerokie obrączki, które robią wrażenie ulepionych ze srebra. (Zdjęcie główne)

Katarzyna Foit Bijouterie - moc kamieni

Kasia Foit przez lata była stylistką mody. I choć lubiła swój zawód, nie czuła w nim takiej wolności twórczej, jaką ma teraz jako projektantka biżuterii. Nowa droga zawodowa, jak mówi Kasia, wynika z jej osobistej przemiany, która zaszła w niej po urodzeniu córeczki. Pracuje teraz w domu, głównie późnym wieczorem, kiedy cały dom śpi. Tworzy biżuterię z kamieniami. Wierzy, że mają energetyczną moc, dzięki której można dodać sobie odwagi czy znaleźć ukojenie. Nie tworzy serii, tylko unikatowe wzory. Ostatnio ma słabość do pereł. Robi z nich zarówno duże naszyjniki, jak i delikatne bransoletki i kolczyki, także na indywidualne zamówienie.

Biżuteria projektu Kasi Foit (Fot, materiały prasowe) Biżuteria projektu Kasi Foit (Fot, materiały prasowe)

MOKAVE - współczesne talizmany

Biżuterię MOKAVE tworzy Pola Chrabot, projektantka i złotniczka z Łodzi. W jej pracowni powstaje biżuteria, która z jednej strony zachwyca prostotą, a z drugiej intryguje symboliką. Nic dziwnego, bo zakładając swoją markę Pola chciała tworzyć współczesne talizmany dla kobiet, które - oprócz piękna - poszukują ukrytych znaczeń. I tak powstały kolekcje Alchemia, w której projektantka wykorzystała dwa symbole alchemiczne – miedzi oraz planety Wenus, Hydra - nawiązująca żywiołu wody i Luna - inspirowana księżycem i jego symboliką. Oprócz własnej marki Pola Chrobot współtworzy Pracownie JUBILERKI, w której pracuje w duecie z Magdą Paszkiewicz.

Biżuteria MOKAVE projektu Poli Chrabot (Fot. materiały prasowe) Biżuteria MOKAVE projektu Poli Chrabot (Fot. materiały prasowe)

Le Fil Bijoux - powiew Paryża

Delikatne bransoletki z koralikami i kamieniami są od pewnego czasu bardzo modne. Można je kupić w wielu miejscach, ale nie wszystkie są tak subtelne i oryginalne jak te, które tworzy Karolina, projektantka le Fil Bijoux. Już sama nazwa marki nawiązuje do Francji i francuskiej mody na minimalistyczną biżuterię.

Pamiętam, że będąc w Paryżu zakochałam się w subtelnej, francuskiej biżuterii. Chciałam wtedy kupić dosłownie wszystko, ale nie było mnie stać. Uznałam po powrocie, że spróbuje zrobić coś sama. Udało się!

- mówi Karolina.

Tworzenie biżuterii traktuję jak terapię. To bardzo kojące zestresowany umysł zajęcie. Komponowanie zestawów kolorów, kamieni i innych elementów sprawia, że w danym momencie tylko to się liczy.

- dodaje.

Na początku bransoletki robiła dla siebie, potem dla koleżanek, potem dla koleżanek koleżanek... Dziś można je kupić w salonie NAP w domu handlowym na Mysiej 3, albo umawiając się z Karoliną bezpośrednio poprzez stronę na fejsbuku.

Biżuteria Fil bijoux (Fot. materiały prasowe) Biżuteria Fil bijoux (Fot. materiały prasowe)

GUSTA - magia wspomnień

Gusta Jewellery to młoda marka - powstała zaledwie rok temu. Tworzy ją jednak osoba od lat związana ze znaną firmą biżuterii YES. Agnieszka Jankowiak projektuje małe formy biżuteryjne inspirowane naturą i sztuką. Współpracuje również z polskimi złotnikami,  starając się promować zanikającą wiedzę na temat złotnictwa - ostatnio ukazała się jej książka „Artyści Złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii”.

Agnieszka ceni biżuterię z historią. Przywiązuje dużą wagę do biżuteryjnych pamiątek rodzinnych, chciałaby, aby była przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Biżuteria to nie błyskotka. Dla mnie ma wartość rzemieślniczą, estetyczną i rodzinną — jest jak nośnik wspomnień. W swojej szkatułce mam złote pierścienie (...) po babci Helenie, której nigdy nie poznałam, dwa pierścionki po babci Marii, z którą mam wiele pięknych wspomnień – zakładam je na specjalne okazje, oraz w Dniu naszego podwójnego święta – dwudziestego pierwszego stycznia w dzień babci, który przypada w moje imieniny. Dzięki temu czuje ich obecność a przy wigilijnym stole, zawsze ktoś o nich wspomni i przywołujemy sentymentalne historie. W swoich zbiorach posiadam również pierścionek zaręczynowy mamy, który otrzymałam po śmierci taty, który symbolizuje ich miłość. Ogromną radość sprawiają mi zamówienia, w których daję drugie życie przedmiotu, na przykład wykorzystując rodzinne złoto na potrzeby obrączek ślubnych Gusta. Kiedy tworzę biżuterię, cieszę się, że i ona może stać się podobną pamiątką rodzinną – to dla mnie największa wartość.

- mówi Agnieszka

Biżuteria Gusta spodoba się współczesnym romantyczkom. Łączy klasykę z nowoczesnością  w idealnych proporcjach.

ZIELIŃSKA MATYLDA JEWELRY - kobieco

Matylda Zielińska od dziecka kochała biżuterię. Umie ją zresztą pięknie nosić. Od dłuższego czasu projektuje ją sama i sprzedaje w autorskiej galerii na warszawskiej Saskiej Kępie. Matylda czerpie inspiracje z podróży po Włoszech i Francji, znakomicie wychwytując aktualne trendy. Jej biżuteria jest delikatna i kobieca, pięknie wygląda noszona w zestawach. Powstaje ze złota, srebra i srebra złoconego, często w połączeniu z kamieniami. Oprócz gotowych wzorów, które można obejrzeć w galerii na Saskiej Kępie lub na Instagramie, Matylda wykonuje projekty na zamówienie. Można wówczas wybrać zarówno kamień jak i kruszec.

Biżuteria Matyldy Zielińskiej (Fot. materiały prasowe) Biżuteria Matyldy Zielińskiej (Fot. materiały prasowe)

Nomad Accessories - zew podróży

Zaglądając po raz pierwszy do Nomad Accessories, nie do końca wiadomo, czy trafiło się do projektantki biżuterii czy do autorki bloga o podróżach. Te dwa światy przenikają się, tworząc spójną całość. Egzotyczne krajobrazy ze zdjęć są nie tylko tłem dla biżuterii, ale podstawową inspiracją do jej tworzenia. Beata Serwa, właścicielka i twarz marki, zrezygnowała z klasycznej kariery, aby zająć się tym, co kocha najbardziej - dalekimi podróżami i projektowaniem biżuterii.

Kiedy podczas interdyscyplinarnych studiów zaczytywałam się w Kapuścińskim, Mroziewiczu, czy Terzanim, przez myśl mi nie przeszło, że będę tworzyć biżuterię inspirowaną podróżami. Stawiałam pierwsze kroki ku karierze w dyplomacji.

Jednak wraz z kolejnymi wyprawami moja ciekawość świata rosła i zaczęłam szukać sposobu, aby w twórczo oddać to doświadczenie. Tak powstało Nomad Accessories.

- mówi Beata.

Podróżując, tworzę biżuterię i fotografuję. Pozwalam, aby praca łagodnie przenikała się z czasem przeznaczonym na podróżowanie.  Po prostu filozofię prostego i autentycznego życia stosuję również w pracy.

- dodaje.

Beata robi biżuterię własnoręcznie, zaplatając całymi dniami korale w długie sznury. Powstają z nich male, czyli naszyjniki ze stu ośmiu korali, które tradycyjnie służą do medytacji. Odpowiedniki najbardziej znanej wersji - hinduskiej i buddyjskiej - znajdziemy również w innych kulturach - arabskiej, greckiej. Malę jako naszyjnik może jednak nosić każdy, gdyż nie jest to jedynie przedmiot o charakterze religijnym. W tworzeniu mal Beata używa kamieni naturalnych, jedwabnych chwostów, talizmanów, wizerunków bóstw, ziaren, nasion rudrakszy, drewna sandałowego i innych elementów. Oprócz mal robi bransolety, bransoletki na kostkę, wisiorki, kolczyki - wszystko w klimacie dalekich, egzotycznych podróży.

Podróże nigdy nie są dla mnie synonimem odpoczynku, ale sposobem na rozwój i doświadczenie. Nie marzę o hotelowym basenie, ani o czasie leniwie spędzonym na plaży.  Przed podróżą w dany rejon przekopuję się przez książki, podcasty i filmy dokumentalne. W długich czasem kilkumiesięcznych wyprawach prę naprzód. Odwiedzam też miejsca poza trasą, poza wyborem popularnych przewodników. Poruszam się pieszo, rozklekotanym lokalnym autobusem, wynajętym skuterem, rowerem i pociągiem - oby do przodu! Odwiedzam muzea sztuki nowoczesnej, miejskie dżungle, miejsca fascynujące przyrodniczo, tradycyjne targi. I zawsze zwracam uwagę na rękodzieło. Podpatruję, jak tradycyjna biżuteria odzwierciedla świat przyrody, wierzeń i mitów. Jak łączy kolory i wzory.

Biżuterię Nomad Accessories można kupić w sklepie internetowym. Beata Serwa nie urządza promocji, nie wyprzedaje kolekcji - biżuteria jest dostępna tak długo, jak długo starczy sprowadzonych materiałów.

Agata Bieleń - estetyka czystej formy

Proste jest piękne, a mniej znaczy więcej - to idea, która przyświeca Agacie Bieleń, architektce i projektantce biżuterii. Punktem wyjścia projektów, którą tworzy i ich motywem przewodnim jest linia - prosta rozpięta między punktami, która formowana w przestrzeni zamienia się w obiekt. Od 2010 roku powstają kolejne modele biżuterii przetwarzające ten główny motyw. Kolekcja ma charakter ciągły, nie poddając się chwilowym trendom trwa ponad i obok nich. Linia łamana, zginana i łączona w przestrzeni tworzy trójwymiarowe formy, które żyją w bliskości ciała. Formy są lekkie, delikatne i pomimo wyraźnie geometrycznych kształtów - wygodne w noszeniu.

Biżuteria Agaty Bieleń (Fot. materiały prasowe) Biżuteria Agaty Bieleń (Fot. materiały prasowe)

Klara Kostrzewska - jak z obrazu

Klara Kostrzewska, niczym sopranistka koloraturowa, tworzy biżuterią operując niezwykle rozległą skalę. Wśród jej projektów znajdziemy zarówno ogromne przeskalowane kolczyki i naszyjniki, jak i drobniutkie pierścionki i cienkie bransoletki. Biżuteria i ta monumentalna i ta minimalistyczna jest niezwykle malarska. Nic dziwnego Klara jest nie tylko projektantką biżuterii, ale również malarką, rzeźbiarką i projektantką kostiumów  teatralnych. Projektantka czerpie inspiracje ze świata przyrody oraz własnej wyobraźni, zestawiając ze sobą różnorodne motywy. Wszystkie modele powstają z dbałością o najmniejszy detal i wysoką jakość – są osobiście projektowane i ręcznie wykonywane przez Klarę.

Biżuteria Klary Kostrzewskiej (Fot. materiały prasowe) Biżuteria Klary Kostrzewskiej (Fot. materiały prasowe)

Umiar - czyste piękno

Prosto, nowocześnie, ale jednocześnie subtelnie i kobieco. I co najważniejsze z umiarem. W tej biżuterii nie ma nic niepotrzebnego. Marka Umiar jest znana fankom biżuterii od dłuższego czasu. Przez lata pięknie się rozwinęła. Pojawiają się coraz bardziej oryginalne rozwiązania. Ostatnia kolekcja MUUN wyraźnie nawiązuje do estetyki dalekiej Japonii. Projektantki inspirowały się w niej motywem księżyca oraz zdjęciami japońskiego fotografa Kikuji Kawada z serii „The Last Cosmology”.

Markę Umiar współtworzą projektantki Magdalena Brzozowska i Malwina Wysińska, które poznały się na Wydziale Wzornictwa ASP. Połączenie różnych specjalizacji – architektura i projektowanie produktu –pozwala na powstanie spójnej myśli w projektowaniu biżuterii.

Biżuteria Umiar (Fot. Materiały prasowe) Biżuteria Umiar (Fot. Materiały prasowe)

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. Moda i uroda

Biżuteria z bursztynem zupełnie od nowa

Fot. materiał partnera
Fot. materiał partnera
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Biżuteria z bursztynem w ostatnich latach przeżywa prawdziwe odrodzenie. Na półkach i e-półkach salonów jubilerskich pojawia się coraz więcej ozdób wykorzystujących złoto Bałtyku. Warto zwrócić uwagę, że producenci coraz chętniej odchodzą od tradycyjnych form, z którymi dotychczas kojarzony był bursztyn. Ciężkie korale ustępują miejsca lekkim nowoczesnym naszyjnikom, które idealnie wpasowują się aktualne modowe trendy. Jak jednak spośród tysięcy wzorów wybrać ten idealny - design na miarę XXI wieku?

 

Dostępna w butiku The Amber Body biżuteria ze studia Amberwood to prawdziwe unikaty – każdy wykonany został w 100% ręcznie. Dostępna w butiku The Amber Body biżuteria ze studia Amberwood to prawdziwe unikaty – każdy wykonany został w 100% ręcznie.

 

Doskonałą alternatywą dla klasycznej biżuterii dostępnej w mainstreamowych salonach jubilerskich jest biżuteria z bursztynem. Głównym atutem, który przemawia za jej wyborem jest unikatowy charakter każdego kamienia. Bursztyn to dzieło stworzone w 100% przez naturę – każdy jest więc nieco inny, przez co bardziej wyjątkowy. Staraj się więc poszukiwać biżuterii z bursztynem naturalnym – poznasz go po nieregularnym kolorze czy kształcie, a także zatopionych w nich drobinach.

Przykładem niezwykle modnej w ostatnich latach biżuterii z bursztynem naturalnym jest dostępna w butiku The Amber Body kolekcja Amberwood. Jest ona inspirowana naturą Morza Bałtyckiego - połączono tutaj bursztyn z 1000-letnim drewnem dryfowym. Wszystkie elementy są szlifowane i łączone ręcznie, co podkreśla indywidualny charakter każdego egzemplarza.

Lekkie jak piórko formy ze studia CHILLI doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie kreacji casualowych czy formalnych. Lekkie jak piórko formy ze studia CHILLI doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie kreacji casualowych czy formalnych.

 

Z mody nigdy nie wyjdzie  minimalizm. Biżuteria w prostych i uniwersalnych formach, to doskonałe uzupełnienie niemal każdej stylizacji. To także bezpieczny prezent dla bliskich. W ostatnim czasie popularnością cieszą się delikatne kolczyki czy naszyjnik z bursztynem, połączone z ciepłym kolorem złota. Tego typu małe dzieła na półkach e-butiku The Amber Body oferuje pracownia artystyczna CHILLI z Gdańska, która specjalizuje się w tworzeniu kobiecych i delikatnych wzorów. Prezentowane są tam klasyczne modele biżuterii z bursztynem, ale w odświeżonym - piękniejszym wydaniu.

Biżuteria ze studia AM Design w butiku The Amber Body to natura zamknięta w bursztynie. Biżuteria ze studia AM Design w butiku The Amber Body to natura zamknięta w bursztynie.

 

Bursztyn nie boi się także odważnych i designerskich form. Jeżeli cenisz sobie artystyczną i zupełnie niestandardową biżuterię, to z pewnością powinnaś poszukać wśród tej z bursztynem. Pracownia AM Design zainspirowana motywami roślinnymi i owadami, stworzyła kolekcję, która przełamuje wszelkie stereotypy. Wśród produktów znajdziesz wzornictwo, którego nie spotkasz nigdzie indziej! Dzięki dbałości o detale i niezwykłej precyzji, powstają kwiaty zamknięte w czasie i motyle, które lada chwila poderwą się do lotu! To w pełni kobieca i unikatowa biżuteria, która przykuwa uwagę każdego.

Minimalizm i formy geometryczne to znaki rozpoznawcze studia KARGUL, którego biżuteria dostępna jest w butiku The Amber Body. Minimalizm i formy geometryczne to znaki rozpoznawcze studia KARGUL, którego biżuteria dostępna jest w butiku The Amber Body.

 

Na koniec propozycja biżuterii, która łączy w sobie klasykę oraz nowoczesny design. Studio Kargul czyli biżuteria z bursztynem, która od lat zachwyca inspiracją zaczerpniętą z geometrii i skomplikowanych form - zawsze dopracowana i stworzona z dbałością o najdrobniejsze detale takie jak misternie wybity podpis autora w każdym egzemplarzu.

Przy wyborze idealnej biżuterii kieruj się swoim wewnętrznym głosem. To on podpowie Ci co będzie dla Ciebie najlepsze. Wiemy jednak, że mnogość miejsc, które oferują ozdoby z bursztynem może przyprawić o zawrót głowy i utrudnić dotarcie do najlepszych producentów. Dlatego warto przejrzeć ofertę e-butiku polskiej marki The Amber Body, która niezmiennie od 6 lat współpracuje z  czołowymi polskimi pracowniami bursztynu. Ciekawostką jest, że historia The Amber Body rozpoczęła się w niewielkiej, nadmorskiej miejscowości Jarosławiec, która od XV wieku słynie z połowów Złota Bałtyku.

 1. Styl Życia

Na progu wiosny - inspiracje na kwiecień

Biżuteria z kwiatowym wzorem to świetny wybór na początek wiosny. Motyw stokrotki przypomina o magii natury i daje nadzieję na nowy początek. (Fot. materiały prasowe)
Biżuteria z kwiatowym wzorem to świetny wybór na początek wiosny. Motyw stokrotki przypomina o magii natury i daje nadzieję na nowy początek. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 9 Zdjęć
Z jednej strony bardzo chcemy, by wszystko już zakwitło i ruszyło z kopyta. Z drugiej – odczuwamy jakąś taką słabość i rozdrażnienie. Oto, co pomoże w tym czasie.

Czytelnicze zaległości

Jeśli po zimie wyrzucasz sobie nie tylko przybrane kilogramy, ale i nieprzeczytane książki, przynajmniej w tej drugiej kwestii służymy podpowiedzią. Oczywiście niemożliwością byłoby przeczytać teraz wszystkie najgorętsze premiery, ale zwłaszcza dwóm z nich warto poświęcić kilka wieczorów. Nagrodzona Nike baśniopowieść Radka Raka oraz wyróżniona Paszportem Polityki książka Miry Marcinów to opowieści z krwi i kości oraz dowód wielkiego talentu.

Radek Rak „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”, wyd. Powergraph; Mira Marcinów „Bezmatek”, Wydawnictwo Czarne. Radek Rak „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”, wyd. Powergraph; Mira Marcinów „Bezmatek”, Wydawnictwo Czarne.

Zrollowana

Masażery do twarzy z naturalnych kamieni to hit ostatnich miesięcy. Już kilkuminutowy masaż nimi pobudza krążenie krwi i limfy, redukuje opuchliznę i obrzęki pod oczami. Ujędrnia skórę i rozluźnia spięte mięśnie twarzy. A kojący chłód kamienia orzeźwia i zamyka pory.

Masażer do twarzy z kwarcu różowego crystallove (135,99 zł), w perfumeriach Douglas. Masażer do twarzy z kwarcu różowego crystallove (135,99 zł), w perfumeriach Douglas.

Okadź się

Kadzidła są stosowane w ceremoniach leczniczych, ale i duchowych. Coraz częściej korzystamy z nich również w domach lub biurach, by oczyścić powietrze, zabić przykre zapachy lub pomóc sobie w skupieniu. W Ruah Store można kupić dowolne kadzidło: palo santo, yerba santa, białą szałwię, sosnę, kopal, sweetgrass lub eukaliptus.

Kadzidło Yerba Santa Purnama Rituals, pęczek/34 zł, do kupienia w Ruah Store. (Fot. materiały prasowe) Kadzidło Yerba Santa Purnama Rituals, pęczek/34 zł, do kupienia w Ruah Store. (Fot. materiały prasowe)

Dłuższa chwila relaksu

Dziwiło mnie, gdy słyszałam, że koleżanka obejrzała podczas kąpieli odcinek serialu lub przeczytała rozdział książki. Czy to znaczy, że trzymała książkę cały czas mokrymi rękami? Gdzie ustawiła smartfon, żeby dobrze widzieć ekran? Aż odkryłam dobrodziejstwa półek do wanny. Na takiej stabilnej podpórce można zamontować uchwyt na smartfon, ale też ustawić świece czy nawet kieliszek prosecco.

Półka do wanny z drewna bambusowego Belvedere (159,90 zł), westwing.pl. (Fot. materiały prasowe) Półka do wanny z drewna bambusowego Belvedere (159,90 zł), westwing.pl. (Fot. materiały prasowe)

Motyw stokrotki

Kwiatowe wzory biżuterii Pandora Garden symbolizują magię natury i nadzieję na nowy początek. A czyż nie wszyscy tego właśnie teraz potrzebujemy? Urocze i delikatne pierścionki, ale też charmsy i zawieszki z motywem różowej lub fioletowej stokrotki nadadzą lekkość i świeżość nawet domowej stylizacji. „Ta kolekcja ma inspirować do spojrzenia na świat z nutą dziecięcej niewinności” mówią Francesco Terzo i A. Filippo Ficarelli, dyrektorzy kreatywni marki.

Kolekcja Pandora Garden, ceny od 199 zł do 399 zł. (Fot. materiały prasowe) Kolekcja Pandora Garden, ceny od 199 zł do 399 zł. (Fot. materiały prasowe)

Bardzo intymnie

Ten preparat wypełnia lukę w pielęgnacji ciała. Bo choć troskliwie dbamy o wszystkie części ciała, to najmniej czasu poświęcamy okolicom intymnym. Olejek Your Kaya w aż 99 proc. jest pochodzenia naturalnego. Zawiera ekstrakt z nagietka, aloesu oraz olejki jojoba, z nasion konopi i ze słodkich migdałów. Dzięki czemu łagodzi podrażnienia, nawilża, odżywia i uelastycznia skórę okolic intymnych.

Olejek intymny Your Kaya, 30 ml/49 zł. Olejek intymny Your Kaya, 30 ml/49 zł.

Kąp się, kąp

Jak wynika z badań University of Oregon regularne kąpiele mogą obniżać ciśnienie krwi. A według National Center for Sport and Exercise Medicine podczas godzinnej kąpieli w gorącej wodzie tracimy tyle samo kalorii co w trakcie półgodzinnego spaceru. To, co przyjemne, może być też prozdrowotne. Lubisz, jak kąpiel pięknie pachnie, pieni się, a mimo to działa łagodząco? Spróbuj nowych płynów Farmony.

Płyn do kąpieli Herbal Care dzika róża z olejkiem perilla, 500 ml/14,99 zł. Płyn do kąpieli Herbal Care dzika róża z olejkiem perilla, 500 ml/14,99 zł.

Zasłuchaj się

Kasi Miller zawsze warto słuchać. A jak cudownie posłuchać jej piosenek! Psycholożka, psychoterapeutka i mentorka wielu kobiet wydała właśnie swoją debiutancką, w pełni autorską płytę. Nie tylko na niej śpiewa, ale jest też autorką słów piosenek i ich melodii. Jak powiedziała w wywiadzie dla SENSu: „Nie znam nut, ale muzycy zapisują mi to, co wyśpiewam”. Aranże do płyty przygotowali muzycy z Live Art Group, którzy są również producentami płyty. Solidna dawka muzykoterapii na jednym krążku!

Płyta Katarzyny Miller „Choćby tylko na chwilę”, wydawnictwo MTJ. Płyta Katarzyny Miller „Choćby tylko na chwilę”, wydawnictwo MTJ.

 1. Moda i uroda

Pierścionek Róża Jubilera Schuberta - doskonały prezent dla osoby bliskiej naszemu sercu

Róża to pierwszy w historii marki pierścionek z ekskluzywnej kolekcji „Ogród Miłości Jubilera Schuberta”. (Fot. materiały prasowe)
Róża to pierwszy w historii marki pierścionek z ekskluzywnej kolekcji „Ogród Miłości Jubilera Schuberta”. (Fot. materiały prasowe)

Pierścionek Róża z edycji limitowanej Jubilera Schuberta odzwierciedli miłość do osoby bliskiej naszemu sercu - ukochanej, przyjaciółki, mamy, babci czy córki. Podkreśli piękno obdarowywanej osoby i oczaruje każdego, kto będzie ją nosić.

Róża to pierwszy w historii marki pierścionek z ekskluzywnej kolekcji "Ogród Miłości Jubilera Schuberta". Dzieło polskiej myśli i rąk mistrza jubilerstwa, Bogusława Dzięgiela. Inspiracją do jego stworzenia było imię córki właściciela, Sebastiana Schuberta oraz wnuczki założyciela, Eustachego Schuberta. Każdy egzemplarz Róży został w całości stworzony ręcznie z wysokiej próby niezwykle wytrzymałego białego i różowego złota. Główną ozdobą pierścionka jest jednak wysokiej klasy i czystości brylant osadzony w koronie. Przypomina ona pąk róży, jednego z najszlachetniejszych kwiatów, a także symbolu miłości, piękna i pasji.

„Kobieta jest jak róża, ma w sobie dziwny czar, co zmysły nam odurza i wzbudza w sercu żar. Kobieta jest jak róża, co zdobi cały świat” - Mieczysław Fogg
Symbol róży, królowej kwiatów, podkreśli piękno obdarowywanej osoby i oczaruje każdego, kto będzie ją nosić. Odzwierciedli także miłość do osoby bliskiej naszemu sercu - ukochanej, przyjaciółki, mamy, babci czy córki. Opatrzony międzynarodowym certyfikatem GIA pierścień będzie świetnym prezentem dla osób, dla których biżuteria ma wymiar ponadczasowy i sentymentalny oraz jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Pierścionek Róża z kolekcji „Ogród Miłości Jubilera Schuberta”. (Fot. materiały prasowe) Pierścionek Róża z kolekcji „Ogród Miłości Jubilera Schuberta”. (Fot. materiały prasowe)

Pierścionek Róża to doskonały prezent dla:

 • narzeczonej, jako pierścionek zaręczynowy symbolizujący waszą romantyczną miłość, przywiązanie i wierność;
 • dziewczyny, jako symbol namiętnej miłości i pożądania;
 • przyjaciółki, jako symbol waszej szczerej przyjaźni;
 • mamy, wyrażając swoją dozgonną miłość i wdzięczność;
 • babci, okazując szacunek i podziękowanie;
 • córki, jako symbol najczystszej pełnej zrozumienia i uwielbienia miłości.
Każdy egzemplarz Róży może zostać spersonalizowany na życzenie. Kolekcja dostępna jest w sklepie online oraz w sklepach stacjonarnych.

 1. Materiał partnera

Peace, love and Crocs

Klasyczny but, kolorowy print i spersonalizowane przypinki Jibbitz - taki zestaw to oryginalny produkt, który zapewnia niepowtarzalność. (Fot. materiały prasowe)
Klasyczny but, kolorowy print i spersonalizowane przypinki Jibbitz - taki zestaw to oryginalny produkt, który zapewnia niepowtarzalność. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Wyobraź sobie świat, w którym ceni się wolność, indywidualność, szerzy pokój i miłość. Brzmi doskonale? 

Działania marki Crocs od dawna skupiają się wokół szerzenia idei równości w każdej dziedzinie życia. Promuje ludzi z każdego zakątka świata bez względu na ich dokonania. Najnowsza kolekcja Tie Dye jest tego odzwierciedleniem. Baw się kolorami, wyraź siebie, pokaż swój sposób patrzenia na otaczający świat.

Technika Tie Dye

Tie Dye czyli dosłownie zawiąż-pofarbuj to technika nieregularnego barwienia, która charakteryzuje się użyciem nasyconych kolorów. Jest modnym trendem z lat 70-tych. Wielu artystów uważa, że jest to rodzaj sztuki, która pozwala wyrazić siebie poprzez zastosowanie abstrakcji. Szybko zagościła w świecie mody, zwłaszcza wśród marek streetwearowych. Tie-dye, czyli nierównomierne farbowanie ubrań, swoje korzenie ma w najciekawszej modowo dekadzie XX wieku, czyli na przełomie lat 60. i 70. Barwny wzór idealnie wpasował się w psychodeliczną estetykę hippie, a poza tym był to świetny sposób do wykorzystania starych ubrań i odkrycia ich na nowo. Czyli dokładnie tak jak jest to modne teraz. My jednak Tie-dye najbardziej kojarzymy z latami 90. Wtedy t-shirty i bluzy farbowane za pomocą tej techniki były na topie. Często trendy z wybiegu nie trafiają na ulice, jednak trendsetterki od razu pokochały ubrania Tie-dye. W sezonie wiosna/lato 2021 marka Crocs przedstawia swój klasyczny produkt w wielobarwnej odsłonie zgodnie z gorącym trendem sezonu.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Spersonalizowany Crocs

Klasyczny but, kolorowy print i spersonalizowane przypinki Jibbitz - taki zestaw to oryginalny produkt, który zapewnia niepowtarzalność. Dzięki łatwości zakładania i zdejmowania zapewnisz swoim butom unikatowy wygląd każdego dnia.

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Crocs to obuwie dające komfort noszenia i wyrażania siebie. Baw się modą niezależnie od panujących trendów czy nowości na światowych wybiegach. Do takich butów idealnie pasują skarpetki w podobny wzór, albo gładkie, spokojne stylizacje z prostymi ubraniami. Jest to idealny wzór na wiosenno-letni sezon.

 1. Moda i uroda

Najpiękniejsze dodatki na nowy sezon - nowe kolekcje

fot. materiały prasowe Converse
fot. materiały prasowe Converse
Zobacz galerię 18 Zdjęć
Nowy sezon to także królestwo dodatków - butów, biżuterii, torebek, które przyniosą powiew świeżości i wprowadzą nas w nowe miesiące. Przedstawiamy najpiękniejsze z nich, które uzupełnią stylizacje i które szczególnie przykuły naszą uwagę.

Powiew świeżości na nowy sezon to nowości biżuteryjne od marki Apart, która prezentuje kolory lata zamknięte w przepięknych zawieszkach. W tym sezonie modna będzie biżuteria, którą widać, dlatego nie boimy się eksperymentować i łączyć ze sobą naszyjniki, kolczyki i bransoletki. Naszyjnik ze złota bądź zawieszka dopasują się idealnie do twoich stylizacji i posłużą jako idealna baza, którą połączysz ze swoją ulubioną biżuterią. Marka Apart proponuje wzory idealne dla minimalistek – z delikatną złotą zawieszką oraz tych, którzy lubią błyszczeć -  naszyjnik ozdobiony mieniącymi się w słońcu cyrkoniami. Wśród naszych ulubionych projektów znalazł się naszyjnik w najpiękniejszych odcieniach nadchodzącej wiosny.

Apart Apart

Ciekawą propozycję na nowy sezon ma również marka Monnari, która idealnie łączy minimalistyczny design z klasyczną kolorystyką w odcieniach beżu, czerni oraz szarości. Na nadchodzące miesiące marka stworzyła specjalną linię toreb wykonanych z recyklingowanego tworzywa, która świetnie wpisuje się w obowiązujące trendy.  Znajdziemy w niej niezastąpione listonoszki, worki z modnym pikowaniem, wygodne plecaki czy torebki typu shopper. Wszystko w duchu zrównoważonej mody i z wykorzystaniem ekologicznych materiałów.

Kolekcja Pandora Garden to wprost ukłon w stronę cieplejszych i lepszych dni. Delikatne pierścionki i charmsy z nowej kolekcji dopełnią każdy wiosenny look, a fioletowy odcień elementów z motywem stokrotki doda barwnego akcentu do każdej kompozycji. “Najnowsza kolekcja biżuterii Pandora ma inspirować do odkrywania na nowo tego, co nas otacza i spojrzenia na świat z nutą dziecięcej niewinności” mówią Francesco Terzo i A. Filippo Ficarelli, VP Creative Directors Pandory. To idealne uzupełnienie wiosennych, delikatnych stylizacji.

Najnowsza kampania eobuwia - "Każda para tworzy nową historię" to 10 historii, z którymi z łatwością możemy się utożsamić. Połączenie natury z miejską urbanistyką stworzyło tło do zaprezentowania różnych modeli butów, które pozwalają cieszyć się chwilą w każdym miejscu i sprawdzają się w różnych warunkach. W szerokiej ofercie znajduje się niemal 180 tys. produktów (buty i akcesoria) od 580 marek, w tym casualowych i sportowych m.in: Adidas, Togoshi, Guess, Pinko, Tommy Hilfiger oraz Calvin Klein. Eobuwie zachęca do cieszenia się z życia - modne i wygodne fasony obuwia umożliwiają wyrażanie swojego stylu oraz intensywny i aktywny tryb życia.

Eobuwie.pl Eobuwie.pl

Na wiosnę Converse przygotował mnóstwo propozycji na cieplejsze dni. Klasyki od tej marki to niezbędnik w każdej szafie, dlatego na tę porę roku brand z Bostonu oprócz wprowadzenia nowości do kolekcji przygotował nowe wersję ikonicznych sylwetek. Na nowy sezon marka Converse proponuje nam takie kultowe już modele, jak chociażby Chuck 70 noszone przez gwiazdy z całego świata, uwielbiane przez miliony. Swoją historię rozpoczęły kilkadziesiąt lat temu i od tego czasu na stałe wpisały się w krajobraz popkultury. W nowym wydaniu pojawi się też model Crater, tym razem w damskiej wersji. Cholewka wykonana z nowoczesnej elastycznej dzianiny zapewnia oddychalność i łatwość zakładania. Z kolei podeszwa Crater Foam, jest lekka i responsywna. Co najmniej 35% wagi buta stanowi zawartość pochodząca z recyklingu. To kolejna propozycja Converse w duchu zrównoważonego rozwoju, którą trzeba mieć w swojej szafie.

W.KRUK przedstawia autorską kolekcję biżuterii Preludium, w której zdobiony barwnymi kamieniami koliber, stanowi najpiękniejszą zapowiedź wiosny - nowego początku. Autorska kolekcja Preludium stanowi połączenie kunsztu jubilerskiego z najnowszymi trendami oraz świeżością nadchodzącej wiosny. Wykonana ze srebra biżuteria Preludium zdobiona jest barwnymi cyrkoniami, a wybrane jej elementy pokryto szlachetnym różowym złotem. Przepiękna gradacja granatowych, zielonych, różowych i białych kamieni nadaje wyjątkową głębię koloru. Niezwykła gra światła i cieni sprawia, że biżuteria ożywa, a wielobarwny koliber zachwyca przy każdym ruchu i lśni pięknym blaskiem. Preludium to także wiele innych projektów - nowe wersje obrączek czy nowoczesne odsłony chokera i krawatki, które doskonale posują zarówno do eleganckich stylizacji, jak i białej koszuli.