1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda

Liposukcja wodna Body Jet - zabieg, którego nie trzeba się bać!

Liposukcja wodna to zabieg bezpieczny, mało inwazyjny i skuteczny. (Fot. materiały prasowe)
Wśród wielu osób pokutuje mit o tym, że zabiegi chirurgii estetycznej wiążą się z dużą ingerencją w ciało i ryzykiem wystąpienia poważnych powikłań. Tymczasem nowoczesna liposukcja wodna nie ma nic wspólnego z liposukcją chirurgiczną. Jest mało inwazyjna, wiąże się z krótką rekonwalescencją, a jej skuteczność nierzadko przechodzi najśmielsze oczekiwania pacjentów. Przeczytaj, na czym polega zabieg - być może jest tym, czego właśnie potrzebujesz.

Liposukcja wodna - dla kogo?

Wyszczuplanie za pomocą urządzenia Body Jet polecane jest osobom, które mają problem z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową - oporną na dietę i aktywność fizyczną. Miejscowa otyłość to przypadłość, która zdarza się nawet osobom o prawidłowej masie ciała, zwłaszcza tym, które mają za sobą znaczny spadek wagi. Należy pamiętać, że liposukcja wodna nie jest sposobem na odchudzanie, dlatego specjaliści nie zalecają jej osobom ze znaczną nadwagą i otyłością.

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji wodnej:

 • nie­le­czona cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • cho­roby serca,
 • nie­wy­dol­ność nerek,
 • nie­wy­dol­ność wątroby,
 • stany zapalne.

Czy Body Jet jest bezpieczny dla zdrowia?

Liposukcja wodna w przeciwieństwie do chirurgicznej, jest zabiegiem, a nie operacją, co już świadczy o jej łagodniejszym przebiegu. Wykonuje się ją przy użyciu znieczulenia miejscowego, a nie narkozy. Dzięki temu pacjent ma poczucie komfortu oraz stały kontakt z lekarzem. Usuwanie tkanki tłuszczowej odbywa się za pomocą specjalnego roztworu wodnego, dzięki czemu procedura jest wyjątkowo delikatna - nie stwarza ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych i nerwów. 

Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Rekonwalescencja odbyw się w domu i trwa stosunkowo krótko. Należy mieć jednak na uwadze, że ciało bezpośrednio po zabiegu nie będzie wyglądało idealnie. Pod skórę wprowadzana jest kaniula i naruszona zostaje tkanka tłuszczowa, więc obrzęki i siniaki nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem. Tego typu dolegliwości nie wiążą się jednak z poważnymi powikłaniami i znikają bardzo szybko.

Liposukcja wodna - przebieg zabiegu

Jeśli zastanawiamy się nad liposukcją wodną, powinniśmy przede wszystkim wybrać miejsce, do którego mamy zaufanie, gdzie . 

Roztwór wodny aplikowany jest za pomocą cienkiej kaniuli - jego celem jest rozluźnienie komórek tłuszczowych i ułatwienie ich usunięcia z organizmu. Następnie tkanka tłuszczowa odsysana jest wraz z płynem, również za pomocą kaniuli. Urządzenie Body Jet podczas zabiegu jednocześnie odsysa tłuszcz i aplikuje do organizmu leki uśmierzające ból, dzięki czemu pacjent praktycznie nie odczuwa dyskomfortu. Jedyną niedogodnością może być czas trwania zabiegu, czyli około 2 godziny. Przez 3 tygodnie po zabiegu konieczne jest noszenie specjalistycznego ubrania uciskowego, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie i utrzymanie optymalnych efektów liposukcji. 

Zalety liposukcji Body Jet

Najważniejszymi zaletami liposukcji wodnej są: mała inwazyjność, wysoka precyzyjność, szybko widoczne i trwałe efekty. Warto przy tym wiedzieć, że zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna utrwalają rezultaty liposukcji. 

Co ciekawe, Body Jet to wszechstronne urządzenie, które umożliwia kompleksowe modelowanie sylwetki. Oznacza to, że za jego pomocą nie tylko usuniemy tkankę tłuszczowej, ale też przeszczepimy ją w miejsca, które wymagają powiększenia lub ujędrnienia, np. piersi, pośladki. Pobrane za pomocą Body Jet komórki tłuszczowe są niemal nieuszkodzone i zachowują pełną przeżywalność, dlatego są idealnym naturalnym materiałem wypełniającym. Zabieg reim­plan­ta­cji prze­pro­wa­dza się w znie­czu­le­niu miej­sco­wym, musi zostać zaplanowany pod­czas jed­nej sesji zabiegowej z liposukcją.

Więcej na temat .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze