1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Laser kontra tłuszcz – czy liposukcja laserowa może być alternatywą dla klasycznego odsysania tłuszczu?

Laser kontra tłuszcz – czy liposukcja laserowa może być alternatywą dla klasycznego odsysania tłuszczu?

Fot. materiał partnera
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Trend na skuteczne, ale mniej inwazyjne zabiegi zyskuje na popularności także w medycynie. Nowym standardem są terapie, które nie wyłączają pacjenta na długo z codziennego życia. Taką procedurą jest laserowa liposukcja Endolift, od niedawna wykonywana w warszawskiej klinice FabSkin. O tym, na czym polega zabieg i co go wyróżnia opowiada – dr n. med. Kalina Jędrzejko, chirurg i lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin.

Czym dokładnie jest laserowa liposukcja Endolift?

To obecnie jedna z najmniej inwazyjnych i najbezpieczniejszych, a przy tym skutecznych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg składa się z dwóch etapów: lipolizy laserowej (czyli rozbicia komórek tłuszczowych pod wpływem energii lasera) oraz delikatnego odessania rozbitej tkanki tłuszczowej. W wyniku zabiegu stosunkowo szybko (i trwale!) redukujemy komórki tłuszczowe, uzyskując efekt wyszczuplenia sylwetki i ujędrnienia skóry. Celem liposukcji Endolift jest miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej i lifting skóry u pacjentów o prawidłowej masie ciała lub z umiarkowaną nadwagą.

Rozmowa z dr n. med. Kaliną Jędrzejko (fot. materiał partnera)

Dlaczego pacjenci decydują się na taką terapię?

Wielu pacjentów boryka się z problemem uporczywej, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, opornej na dietę i ćwiczenia. Poszukują  skutecznych terapii, które wysmuklą sylwetkę, ujędrnią ciało w najbardziej newralgicznych obszarach, jednak bez długiej i bolesnej rekonwalescencji. Laserowa liposukcja Endolift jest odpowiedzią na te wymagania. Jednak, podkreślam, że nie jest to metoda leczenia otyłości.

Kto zatem może poddać się terapii i jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby z prawidłową masą ciała lub umiarkowaną nadwagą, które zmagają się z nadprogramową tkanką tłuszczową w niektórych partiach ciała. U pacjentów z nieznaczną nadwagą zabieg może być traktowany jako wsparcie w odchudzaniu, a nie jako zamiennik. Bez ćwiczeń oraz zdrowych nawyków żywieniowych pacjent nie uzyska długotrwałych rezultatów. Wśród przeciwwskazań do liposukcji Endolift należy wymienić: cukrzycę, choroby serca, choroby układu krążenia, zaburzenia krzepnięcia krwi, przewlekła niewydolność nerek i wątroby, padaczka, ciąża. Dlatego tak istotna dla bezpieczeństwa pacjenta jest prawidłowa kwalifikacja przez lekarza wykonującego zabieg.

Na jakie partie ciała można wykonać liposukcję Endolift?

Laserowa liposukcja Endolift to zabieg, który można wykonać na różnych partiach ciała. Świetnie radzi sobie z wyszczuplaniem i ujędrnianiem okolicy brzucha i boczków, likwidowaniem tzw. „pelikanów” na ramionach, ujędrnianiem ud, usuwaniem fałdek tłuszczu pod pośladkami tzw. „bananków”, czy redukcją tłuszczu i poprawą napięcia skóry w okolicy kolan. Przy pomocy liposukcji Endolift tkankę tłuszczową można odessać, a skórę ujędrnić także w okolicy podbródka.

Czy liposukcja Endolift może być alternatywą dla klasycznego odsysania tłuszczu?

W porównaniu do klasycznych metod usuwania tkanki tłuszczowej, u pacjentów prawidłowo zakwalifikowanych do leczenia, liposukcja Endolift jest mniej inwazyjną i bezpieczniejszą alternatywą. Dzięki laserowej lipolizie komórek tłuszczowych w pierwszym etapie procedury eliminujemy ryzyko powstania pozabiegowych nierówności, a odessanie tłuszczu wiąże się z mniejszą traumatyzacją tkanek. Trwający kilkadziesiąt minut zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Pacjent wychodzi do domu tego samego dnia, bo eliminujemy ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym. Czas rekonwalescencji jest znacznie skrócony. Bezpośrednio po zabiegu może być odczuwalne delikatne drętwienie obszarów, które były poddane laserowej liposukcji. Zazwyczaj objawy te ustępują po kilku, kilkunastu dniach.  W efekcie zabiegu, tkanka tłuszczowa zostaje mechanicznie odessana, a adipocyty (komórki tłuszczowe) zostają bezpowrotnie zniszczone (tak jak w przypadku klasycznej liposukcji chirurgicznej). Przewagą nad tradycyjną liposukcją jest dodatkowe obkurczenie i poprawa napięcia skóry pod wpływem działania lasera na włókna kolagenowe.

Jakich efektów i kiedy możemy się spodziewać?

Pierwsze efekty liposukcji Endolift, związane z odessaniem tkanki tłuszczowej, są natychmiastowe. Zwykle widać je po ustąpieniu obrzęku – zazwyczaj trwa to do miesiąca. Pełny i ostateczny rezultat liftingu skóry oceniamy po upływie około pół roku od zabiegu. Efekt ujędrnienia wynika bowiem z procesu stymulacji włókien kolagenowych laserem w pierwszym etapie zabiegu i produkcji nowego kolagenu.

Dr n. med. Kalina Jędrzejko (fot. materiał partnera)

Materiał przygotowany we współpracy z kliniką medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie

www.liposukcja-warszawa.com

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze