1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Levi’s Made & Crafted - nostalgicznie, nowocześnie, na lata

Levi’s Made & Crafted - nostalgicznie, nowocześnie, na lata

Levi’s Made & Crafted (Fot. materiały prasowe)
Levi’s Made & Crafted (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 8 Zdjęć
Połączenie japońskiego minimalizmu ze stylem après-ski, a całość wykonana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Luźne kroje, oryginalne konstrukcje, zachwycające detale - to linia Levi’s Made & Crafted. Kolekcja zbudowana jest na wysokiej jakości dżinsie, pochodzącym z jednej z najsłynniejszych fabryk tekstyliów w Japonii, ale to detale tworzą jej klimat - zwłaszcza ciepłe „misiowe” materiały typu sherpa oraz podwójne warstwy podtrzymujące temperaturę, które dodają wrażenia przytulności i ciepła.

Chcieliśmy na nowo wyobrazić sobie wersję alpejskiej zimy. W kolekcji damskiej naszym celem było oddanie prawdziwego klimatu après-ski. Wyjątkowo spodobało się nam połączenie zimnego błękitu i bieli z cieplejszymi barwami, a także zestawienie kroju typu oversize z materiałami takimi jak sherpa czy polar. To najlepsza i najcieplejsza zimowa kolekcja.” - mówi Nicolle Arbour, Global Design Director, Levi’s Made & Crafted.

Dla wygody w linii Made & Crafted połączono dwa rodzaje tkanin – denim i klasyczną miękką elstyczną bawełnę. (Fot. materiały prasowe) Dla wygody w linii Made & Crafted połączono dwa rodzaje tkanin – denim i klasyczną miękką elstyczną bawełnę. (Fot. materiały prasowe)

W kolekcji znajdują się również spodnie Carved Trouser, czyli dżinsy z wysokim stanem, które wyróżniają się wywiniętym szwem bocznym i wszytym paskiem. (Fot. materiały prasowe) W kolekcji znajdują się również spodnie Carved Trouser, czyli dżinsy z wysokim stanem, które wyróżniają się wywiniętym szwem bocznym i wszytym paskiem. (Fot. materiały prasowe)

Japoński kunszt, zrównoważony rozwój

Produkty z tej linii wykonane są z japońskiego denimu premium i są ręcznie wykańczane, dzięki czemu mają nie tylko unikalny charakter, ale też w sposób niezwykły i piękny się starzeją.

W tegorocznej kolekcji Levi’s Made & Crafted - zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju - zwiększono wykorzytanie ekologicznego opatentowanego materiału Tencel x Refibra. To wytrzymałe włókno wysokiej jakości wykonane z drewna oraz poużytkowych skrawków bawełny. Inną ekologiczą tkaniną stosowaną w tej linii jest Cottonized Hemp robioną z konopii, które zostały przekształcone tak, że ciężko odróżnić je od tradycyjnej bawełny, a ich uprawa zużywa znacznie mniej wody i pestycydów.

Dwuwarstwowa bluza z kapturem Apres Hoodie. (Fot. materiały prasowe) Dwuwarstwowa bluza z kapturem Apres Hoodie. (Fot. materiały prasowe)

Flagowym produktem w kolekcji jest Arctic Overcoat, czyli długi płaszcz z niebieskiego denimu z niezwykle miękką podszewką z materiału sherpa. (Fot. materiały prasowe) Flagowym produktem w kolekcji jest Arctic Overcoat, czyli długi płaszcz z niebieskiego denimu z niezwykle miękką podszewką z materiału sherpa. (Fot. materiały prasowe)

Dżinsowa kurtka Alpen Glow Trucker Jacket z bufiastymi rękawami w mroźnym odcieniu niebieskiego. (Fot. materiały prasowe) Dżinsowa kurtka Alpen Glow Trucker Jacket z bufiastymi rękawami w mroźnym odcieniu niebieskiego. (Fot. materiały prasowe)

Levi’s Made & Crafted to również linia męska. (Fot. materiały prasowe) Levi’s Made & Crafted to również linia męska. (Fot. materiały prasowe)

Ideą kolekcji Levi’s Made & Crafted jest stosowanie  bawełny organicznej do szycia denimowych spodni i kurtek trucker oraz dzianinowych topów. Ekologiczne rolnictwo i systemy uprawy regenerują glebę i zachowują jej żyzność, redukują zużycie toksycznych pestycydów oraz wspierają podtrzymywanie bioróżnorodności.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze