1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Sisley Paris, Izia La Nuit - zapach letniej nocy

Sisley Paris, Izia La Nuit - zapach letniej nocy

Sisley Paris, Izia La Nuit
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Izia La Nuit to hołd dla tajemniczej róży, która kwitnie tylko raz w roku przez dwa tygodnie i pachnie o wiele piękniej od innych. W najnowszej kompozycji ten wyjątkowy kwiat łączy się z akordem drzewnym i skórzanym oraz nutą wanilii, zyskując niepowtarzalny, zmysłowy charakter.

- Historia róży ma swój początek w ogrodzie różanym, a dokładnie w rozarium położonym przy pięknym zamku w Polsce, w Łańcucie, który należał do mojej rodziny - mówi Isabelle d’Ornano (z domu Potocka)  założycielka marki Sisley Paris. - Pomyślałam, że podobnie jak tam, świetnym pomysłem byłoby zasadzenie róż wokół kortów tenisowych w mojej wiejskiej posiadłości. Posadziliśmy 30 lub 40 różanych krzewów. Zorientowałam się, że jedna z odmian pachnie o wiele piękniej od innychPoprosiłam trzech kreatorów zapachów o odtworzenie aromatów wręczonych im bukietów róż. I finalnie zdecydowaliśmy się na kompozycję Amandine Clerc-Marie.

I tak wszystko się zaczęło.

Był rok 2017 i premiera zapachu Izia Sisley Paris -  świeżej, świetlistej, kwiatowej i kobiecej kompozyji stworzonej z ogromnego zamiłowania Isabelle d’Ornano do róży.

- Myślałam, co jeszcze można byłoby z nią zrobić? Z tą samą różą, jednak w nieco inny sposób. W trakcie rozmowy z Amandine Clerc-Marie zdecydowałyśmy, że możemy jej nadać jeszcze bardziej wyrafinowaną formę.- wspomina Isabelle d’Ornano.

I tak powstała Izia La Nuit.

Intensywny, bogaty zapach nocy. Kompozycja, która uwalnia nową sensualność, rozwija emocjonalne doznania. Chociaż wciąż równie intensywnie kwiatowy, Izia La Nuit to zapach otulony nutami drzewnymi, skórzanymi oraz szczyptą wanilii. Skomponowany z najlepszych esencji, zaprasza do przeżycia emocji zachwytu, spełnienia i spokoju, doświadczanych podczas miłosnych podróży.

Pierwsze nuty są świeże i ekscytujące: w nucie głowy bergamotka łączy się ze słodko-owocowymi nutami mandarynki i soczystej czarnej porzeczki. Niezwykłość kardamonu nadaje temu świeżemu i pełnemu barw początkowi charakter korzenno-drzewny. Głęboka noc odsłania entuzjazm obietnicy... W tętniących nutach serca róża Izia wydaje się być bardziej promienna niż kiedykolwiek dzięki świetlistym, lśniącym nutom frezji i magnolii. Olśniewające zakończenie, leniwy, wieczny uścisk, którego ucieleśnieniem jest zmysłowy, drzewny ślad zapachu... Wyrafinowany duet labdanum i paczuli nadaje skórzany akcent mchowi dębowemu, zawartemu w zapachu, który dopełnia nowoczesną, szyprową strukturę Izia La Nuit. Delikatny ambrox uwalnia ciepłe, eleganckie, intensywne aromaty, a szczypta drzewnej, mlecznej wanilii zamyka kompozycję, intensyfikując i wydłużając ślad zapachu.

Flakon w kolorze  nocy

Sisley Paris powraca do flakonu zaprojektowanego dla Izi w 2017 roku przez polskiego rzeźbiarza Bronisława Krzysztofa. Eleganckie, szlachetne szkło pokryte jest głębokim, tajemniczym i połyskującym czarnym lakierem kontrastującym z delikatnym złotym woalem, który ukazuje świetlisty charakter zapachu.

Izia La Nuit Sisley Paris Eau de Parfum 30 ml/Eau de Parfum 50 ml/Eau de Parfum 100 ml

-Dzięki złotemu prześwitowi flakonu możemy zajrzeć do wnętrza perfum. Przypomina to dwa okna które otwierają się na słońce. Końcowy efekt jest przepiękny. - mówi Isabelle d’Ornano.

Nazwa, Izia La Nuit, została napisana ręcznie przez Isabelle d’Ornano i zawiera słowo Izia – zdrobnienie imienia Izabela w języku polskim – co nadaje zapachowi niezwykle osobisty, intymny charakter. Nazwa ta jest wygrawerowana także na złotym płatku, który został umieszczony na granatowym opakowaniu ozdobionym gwiazdami.

Tak pachnie miłość

Tajemniczy i wyrafinowany film promujący zapach zabiera nas w ekscytującą, oszałamiającą opowieść o miłości

W filmie Izia La Nuit występuje Sonia Vasena, siostrzenica Isabelle d’Ornano, będąca doskonałym wcieleniem kobiety Sisley Paris. Interpretuje różne aspekty zapachu poprzez alegorię miłości.

Tak jak miłość jest emocjonalnym doświadczeniem, które toczy się własnym torem, tak odkrywanie perfum również może następować w różnych etapach: ekscytacja, zachwyt, rozkwit, spełnienie, wieczność.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bMR-wR6DRaw&feature=youtu.be

Zapach dostępny na douglas.pl oraz sephora.pl

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze