1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Więcej niż zegarek - smartwatche dedykowane kobietom

Fot. materiał partnera
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Smartwatche od kilku lat podbijają serca nie tylko miłośników nowych technologii, ale też osób, które na co dzień nie śledzą branżowych nowinek. I nic dziwnego - dzięki takim inteligentnym zegarkom łatwiej jest monitorować swoją aktywność, jakość snu, poziom wypoczęcia czy ogólny stan zdrowia. Warto zwrócić uwagę na pojawiające się na rynku smartwatche dedykowane kobietom. Bardziej subtelny design, mniejszy rozmiar i specjalne funkcje tylko dla kobiet, takie jak monitorowanie cyklu miesiączkowego czy ciąży - propozycje są naprawdę ciekawe!

Smartwatch może stać się najlepszym przyjacielem każdej kobiety. Zapominasz o piciu wody? Żaden problem, on Ci przypomni. Zdarzyło Ci się przegapić ważne spotkanie? Kalendarz w zegarku z ustawionymi powiadomieniami może być naprawdę na wagę złota. To niewielkie urządzenie, ale słowo „smart” w jego nazwie nie wzięło się znikąd. Smartwatch będzie monitorował zmiany w Twoim ciele i w inteligentny sposób pomoże Ci żyć prościej, zdrowiej i w zgodzie ze sobą.

Piękny na zewnątrz i w środku

Liczy się wnętrze? To na pewno, ale wygląd smartwatcha też nie pozostaje bez znaczenia. W końcu jest to dodatek, który towarzyszy nam każdego dnia. Ważne jest więc, żeby pasował do wielu stylizacji na różne okazje - nieważne, czy będzie to wyjście ze znajomymi, spotkanie biznesowe czy intensywny trening. Na szczęście czasy, kiedy na rynku dostępne były tylko ciężkie, toporne zegarki, mamy już za sobą. Marka Garmin posiada w swojej ofercie smartwatche z serii o delikatnym kobiecym designie, które nie będą wyglądały przytłaczająco nawet na najdrobniejszym nadgarstku. Każda kobieta jest inna - dlatego zegarki dostępne są w aż sześciu wersjach kolorystycznych, zarówno w wersji z paskiem wykonanym z włoskiej skóry, jak i z paskiem silikonowym. Niewielka koperta otoczona stylową, metaliczną ramką i ozdobiona subtelnymi wzorami będzie pasować do każdej stylizacji - i tego eleganckiej, i sportowej.

Trenuj i odpoczywaj

Nie ulega wątpliwości, że ruch to zdrowie. Warto jednak pamiętać, żeby dać sobie też czas na odpoczynek i regenerację. Przesada w żadną stronę nie jest korzystna, dlatego dobrze jest znaleźć złoty środek pomiędzy aktywnością i relaksem. Zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia w zegarku Garmin Lily mogą znacznie ułatwić sprawę. Funkcja Body Battery mierzy poziom energii w organizmie i pomaga znaleźć najlepszy moment na wysiłek fizyczny. Kiedy przyjdzie czas na trening, przydatny będzie nadgarstkowy czujnik tętna oraz aplikacje sportowe - może być to joga, pilates czy ćwiczenia siłowe - jest z czego wybierać. Funkcją szczególnie przydatną dla kobiet podczas planowania treningu jest także monitorowanie cyklu miesiączkowego, które pomoże w określeniu fazy cyklu i dobraniu najodpowiedniejszego rodzaju aktywności na dany dzień.

Wdech, wydech…

Kiedy czujemy, że nasz poziom stresu nieprzyjemnie wzrasta, warto poświęcić choć krótką chwilę na ćwiczenia oddechowe czy medytację. Skupienie się na oddechu pozwala odnaleźć równowagę i spokój, których w tych trudnych czasach nigdy za wiele. Na przykład funkcja monitorowania poziomu stresu w smartwatchach Garmin Lily może pomóc nam zauważyć chwilę, w której bardziej się stresujemy i określić najlepszy moment na zrobienie sobie przerwy na krótki relaks. Podczas ćwiczeń oddechowych możemy wyświetlić na ekranie zmiany poziomu stresu i dane na temat naszego oddechu, aby śledzić postępy i zmiany w naszym organizmie.

Jakość snu ma znaczenie

Ilość snu jest bez wątpienia bardzo istotna, jednak także jego jakość odgrywa ogromną rolę. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, co dokładnie jest nie tak z naszym snem, ale z jakiegoś powodu poziom naszego wypoczęcia pozostawia wiele do życzenia. Dobry smartwatch może pomóc namierzyć przyczynę niewyspania, między innymi dzięki różnego rodzaju funkcjom monitorowania snu, takim jak pomiary długości trwania fazy snu lekkiego, głębokiego oraz fazy REM. Na podstawie takich danych można zacząć wyciągać odpowiednie wnioski i zastanowić się, co uda się poprawić - może w pomieszczeniu, w którym śpimy jest za ciepło, a może przeszkadzają nam odgłosy ulicy? Po wyeliminowaniu któregoś z potencjalnych negatywnych czynników warto jest znowu prześledzić nasz sen i sprawdzić, co się zmieniło.

Planuj i zarządzaj z poziomu nadgarstka

W natłoku obowiązków łatwo zapomnieć o czymś ważnym. Nowoczesny smartwatch może być przydatnym narzędziem także jeśli chcemy poprawić naszą zdolność organizacji. Można potraktować go jako kalendarz, który zawsze będziemy mieć pod ręką… albo raczej na ręce. Po sparowaniu ze smartfonem możliwe jest wyświetlenie kalendarza i przypomnień na ekranie. Smartwatche Garmin Lily posiadają także funkcję odbierania SMS-ów, e-maili czy innych powiadomień, a w przypadku połączenia z telefonem z systemem Android możliwe jest nawet odpowiadanie na wiadomości z poziomu zegarka. Dzięki temu żadne ważne wydarzenie nie umknie naszej uwadze i oszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu.

www.garmin.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze