1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Okulary przeciwsłoneczne męskie – jak wybrać najlepszy model

Okulary przeciwsłoneczne męskie – jak wybrać najlepszy model

(Fot. materiały partnera)
Latem okulary przeciwsłoneczne męskie nie tylko nadają wizerunkowi sznyt, ale stanowią ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Kupując okulary przeciwsłoneczne, warto zwrócić uwagę na oba te elementy, by wybrać model pasujący do naszego stylu, charakteryzujący się jednocześnie wysoką jakością.

Co jest ważne przy zakupie okularów przeciwsłonecznych?
Wygląd okularów przeciwsłonecznych jest bardzo ważny przy ich zakupie, jednak warto pamiętać, by zwrócić uwagę także na kilka innych parametrów. Chodzi przede wszystkim o kwestie, związane ze zdrowiem i ochroną oczu. Najważniejszym, na co należy zwrócić uwagę, jest obecność filtrów UV, chroniących oczy przed niekorzystnym promieniowaniem słonecznym. Brak takich filtrów skutkuje tym, że noszenie okularów przeciwsłonecznych pogarsza zdrowie oczu.

Wynika to z fizjologicznego rozszerzania się źrenic pod wpływem działania ciemnych okularów i większego przenikania promieniowania słonecznego do wnętrza oka. Filtry UV stanowią ochronę przed tym negatywnym wpływem. Jeśli na co dzień nosimy okulary korekcyjne, warto wybrać okulary przeciwsłoneczne z możliwością wstawienia szkieł korekcyjnych. Dzięki temu zyskujemy dobrą jakość widzenia i ochronę przed słońcem w jednych okularach. Alternatywą dla takiego rozwiązania są klasyczne okulary przeciwsłoneczne, połączone z soczewkami kontaktowymi.

Gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne męskie?
Choć dostępność różnorodnych okularów jest szeroka, chcąc kupić porządny model o dobrych parametrach jakościowych, trzeba szukać swoich okularów w salonach optycznych. Dziś możemy to zrobić wygodnie, bez wychodzenia z domu. Internatowe salony optyczne umożliwiają łatwe przeglądanie interesujących nas modeli, a dzięki dokładnemu opisowi produktów, możliwe jest szybkie sprawdzenie parametrów okularów przeciwsłonecznych, a także ich filtrowanie, w celu skrócenia czasu poszukiwań, zwłaszcza gdy dobrze wiemy, jakie cechy nas interesują. To dobry sposób na udany zakup i pewność, że okulary, które kupujemy, są wysokiej jakości, a ich oryginalność nie budzi zastrzeżeń, bez względu na to, jaką markę okularów wybieramy.

Modele okularów przeciwsłonecznych męskich, które podbiły świat
Są takie okulary przeciwsłoneczne męskie, które pomimo upływu lat, ciągle cieszą się popularnością i są chętnie kupowane przez kolejne pokolenia mężczyzn. Niewątpliwie takim klasykiem są okulary Aviator i Wayfarer marki Ray-Ban. Aviatory są inspirowane okularami wojskowymi amerykańskich pilotów. Zasłaniają sporą część twarzy, pozostając jednocześnie lekkie i stylowe. Bardziej klasyczne i zachowawcze są uniwersalne okulary Wayfarer. Warte uwagi są także modele marki Persol, które zachowują klasyczny charakter z nutą oryginalności. Oczywiście to tylko niektóre z modeli, które są chętnie wybierane, ze względu na swoją wysoką jakość, styl oraz klasę. Warto wybrać takie okulary, w jakich będziemy czuć się komfortowo i atrakcyjnie jednocześnie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze