1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Jak zadbać o skórę pod oczami?

Jak zadbać o skórę pod oczami?

(Fot. materiały partnera)
Skóra w okolicach oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego jej pielęgnacja różni się od dbania o skórę na pozostałej części twarzy. Jak zadbać o skórę pod oczami, aby opóźnić oznaki starzenia?

Jak zadbać o skórę pod oczami?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że skóra pod oczami jest znacznie cieńsza, a tym samym delikatniejsza i bardziej wrażliwa niż skóra na policzkach, brodzie oraz czole. Ponadto, ze względu na mniejszą ilość gruczołów łojowych, łatwiej się przesusza. W efekcie pierwsze oznaki starzenia widoczne są właśnie pod okiem.

Co prawda, nie mamy wpływu na proces starzenia się, ale możemy go znacznie opóźnić, a także zminimalizować powstawanie nieestetycznych sińców, cieni oraz opuchlizny, zwanej potocznie workami pod oczami. Wystarczy prawidłowa pielęgnacja okolic oczu, polegająca na doborze odpowiednich kosmetyków oraz systematyczności. Jak zadbać o skórę pod oczami? Oto 5 złotych rad.

Zacznij dbać o skórę jak najwcześniej

Powszechnie panuje przekonanie, że o skórę pod oczami należy zacząć dbać dopiero po 30 roku życia. Niestety to nieprawda. Zmarszczki mogą pojawić się wcześniej, tak samo, jak i cienie pod oczami, których obecność nie zależy od wieku. O okolice oczu należy zadbać jak najwcześniej.

Pamiętaj o dokładnym demakijażu

Demakijaż oczu jest bardzo często pomijanym etapem pielęgnacji, a w wielu przypadkach nieprawidłowo wykonany. Skóra pod oczami jest bardzo cienka, a więc proces oczyszczania skóry w tych okolicach musi być przeprowadzony delikatnie przy użyciu naturalnych produktów, pozbawionych zbędnych dodatków, takich jak alkohol, SLS, SLES, sztuczne barwniki, silikonowe konserwanty.

W ten sposób minimalizujemy ryzyko nieprzyjemnego uczucia pieczenia, podrażnienia oraz przesuszenia skóry. Niezwykle istotny jest również sposób wykonania demakijażu. Aby pozbyć się makijażu, zamykamy oko i przykładamy do niego wacik kosmetyczny nasączony kosmetykiem. Odczekujemy chwilę i przesuwamy go do wewnętrznego kącika oka. Pod żadnym pozorem nie pocieramy, ponieważ możemy podrażnić skórę.

Wybierz odpowiednie produkty

Tak jak w przypadku pielęgnacji skóry twarzy, tak i dbanie o skórę pod oczami wymaga dobrania odpowiednich kosmetyków. Stawiamy na produkty przeznaczone do typu naszej cery. Pamiętajmy, że głównym zadaniem preparatu pod oczy jest odbudowanie płaszcza hydrolipowego oraz odpowiednie nawilżenie. Szukajmy więc kremów, które mają w swoim składzie peptydy, witaminę C np. krem pod oczy Ziaja z witaminą C+HA/P, świetliki czy aloes.

Zadbaj o odpowiednią ilość snu

Oprócz stosowania odpowiednich kremów pod oczy zadbaj również o odpowiednią ilość snu. Sen jest kluczowym elementem zarówno w prowadzeniu zdrowego tylu życia, jak i dbaniu o nasz wygląd.

Długotrwałe zmęczenie prowadzi do nieestetycznych cieni pod oczami, opuchniętych powiek i wpływa na zbyt wczesne pojawienie się zmarszczek. Dlatego musimy zadbać o to, aby zapewnić naszemu organizmowi odpoczynek w postaci snu. Nie możemy również zapomnieć o odpoczynku, gdy spędzamy długie godziny przy komputerze lub w pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze