1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda
 4. >
 5. Wodorowe oczyszczanie twarzy – na czym polega i jakie daje efekty?

Wodorowe oczyszczanie twarzy – na czym polega i jakie daje efekty?

(Fot. iStock)
Polki uwielbiają głębokie oczyszczanie skóry. Przez lata zabiegiem numerem jeden w gabinetach kosmetycznych było mechaniczne oczyszczanie cery. Dziś nie trzeba już rozpulchniać porów, by wymieść z nich zanieczyszczenia. Nowoczesne technologie pozwalają nieinwazyjnie – ale skutecznie – oczyścić twarz. 

Wodorowe oczyszczanie twarzy – na czym polega zabieg?

Wodorowe oczyszczanie twarzy to zabieg wykonywany za pomocą specjalnej aparatury, która działa jak „magiczny odkurzacz”: usuwa zaskórniki, złuszcza martwy naskórek oraz rewitalizuje skórę. Istota zabiegu polega na wprowadzaniu w głąb skóry cząsteczek aktywnego wodoru za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem.

Wodór to najmniejszy pierwiastek, który dzięki swojej małej masie może przenikać w głąb skóry – aż do poziomu komórek! Będąc w głębszych warstwach skóry, rozprawia się z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za starzenie się.
Dodatkowo zabiegowi oczyszczania wodorowego towarzyszy proces elektroporacji – to znaczy, że impulsy elektryczne wytwarzane podczas zabiegu tworzą zmiany w błonach komórkowych, drążąc mikrokanały w skórze, przez które potem przenikają substancje aktywne aplikowane w dalszych etapach pielęgnacji.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – jak dokładnie przebiega zabieg

 1. Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy zwykle rozpoczyna się od mikrodermabrazji diamentowej, która jest głębokim peelingiem, usuwającym, martwy naskórek, resztki makijażu oraz inne zanieczyszczenia.

 2. Drugi etap wodorowego oczyszczania to wtłoczenie wodoru w głąb skóry.

 3. W trzecim etapie zachodzi zjawisko elektroporacji i wprowadzenie kwasu hialuronowego pod skórę, co daje głębokie i długotrwałe nawilżenie.

 4. Na sam koniec wykonywany jest delikatny masaż twarzy, który sprzyja jeszcze lepszemu wchłonięciu się preparatów.

W zależności od salonu i aparatury, która używana jest do zabiegu, początkowe i końcowe etapy zabiegu mogą wyglądać nieco inaczej, ale mechanizm pozostaje ten sam.

Cena wodorowego oczyszczania twarzy to koszt od 250 zł (ostateczny koszt jest uzależniony od liczby etapów uzupełniających zasadniczą część zabiegu).

Cała terapia wodorem jest całkowicie bezbolesna i może być wykonywana nawet w przypadku skóry wrażliwej. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji – bezpośrednio po wizycie w salonie można wrócić do normalnych czynności. I co równie ważne – cerę można oczyszczać wodorem przez cały rok.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – dla kogo?

Zabiegi wodorowe przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku i z rozmaitymi problemami skóry.
Zabieg ten sprawdza się zwłaszcza w przypadku skóry wymagającej intensywnego oczyszczania, trądzikowej, przetłuszczającej się, odwodnionej i zmęczonej.
Mogą wykonywać go nawet osoby ze skórą cienką i naczynkową, ale tu lepiej zachować ostrożność.

– Z moich obserwacji wynika, że dla cer naczyniowych i mocno uwrażliwionych zabieg oczyszczania wodorowego nie jest najlepszy mówi Agnieszka Magda Pietrzak, kosmetolog z Barberian Esthetic w Warszawie. – Wprawdzie rozszerzone naczynia nie są bezwzględnym przeciwskazaniem do zabiegu, ale bardzo ważne jest dostosowanie parametrów. Dla delikatnych, mocno unaczynionych cer lepsze będzie oczyszczanie kawitacyjne lub enzymatyczne. Pacjentkom, które trafiają do nas z problemem naczyń, zalecamy ich zamykanie laserem. Światło lasera IPL doskonale obkurcza naczynia i likwiduje problem. Mamy również peelingi medyczne, które wzmacniają naczynia i z nich też warto korzystać.
– Absolutnym przeciwskazaniem do wykonywania zabiegu oczyszczania wodorowego są przewlekłe choroby, np. nowotwory, cukrzyca i aktywne infekcje czy choroby skóry oraz zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze (w tym aktywna opryszczka) – dodaje Agnieszka Magda Pietrzak z Barberian Esthetic.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – efekty

Polki, których skóry dobrze znoszą mechaniczne zabiegi, pokochały wodorowe oczyszczanie cery, bo mogą liczyć na wyraźny, widoczny efekt już po jednym zabiegu. Każdy, kto choć raz oczyszczał twarz wodorem, widzi, że jego skóra jest czysta, dobrze nawilżona, a do tego wygląda promiennie i świeżo.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze