1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda
 4. >
 5. Usztywnienia w biustonoszach. Które z nich wybrać, aby zapewnić sobie komfort?

Usztywnienia w biustonoszach. Które z nich wybrać, aby zapewnić sobie komfort?

(Fot. materiały partnera)
Odpowiednie dobranie rozmiaru biustonosza i rodzaju usztywnienia gwarantuje komfort i przepiękne podkreślenie naszych piersi. Zadanie to tylko pozornie jest łatwe – każdy biust jest inny, wymaga indywidualnego podejścia i starannie dobranego modelu. Na szczęście producenci odpowiadają na te różnorodne potrzeby, oferując nam wiele fasonów, które idealnie komplementują Twoje walory.

Jak pośród wszystkich krojów wybrać ten, który najlepiej uwydatnia i podnosi piersi? Czym różnią się poszczególne modele i jakie usztywnienie najlepiej sprawdzi się przy niewielkim lub dużym biuście?

Biustonosz usztywniany – tzw. padded

Biustonosz usztywniany – nazywany często określeniem padded – wyróżnia się usztywnianą konstrukcją miseczki, która ma na celu nie tylko powiększyć piersi, ale też wymodelować je, subtelnie zaokrąglać i ochraniać przed oznaczaniem się na ubraniach. Zdarza się, że biustonosz usztywniany posiada dodatkowe poduszeczki, które powiększają optycznie biust.

Najczęściej konstrukcja biustonosza składa się z cienkich pianek lub miękkich gąbek. W rzeczywistości więc miski nie tracą swojego kształtu, idealnie podtrzymując średnie i cięższe piersi. Krzywizna, którą uzyskać można dzięki zaokrąglonej formie, idealnie nadaje kształt cięższym piersiom, utrzymując je w stałym położeniu.

Dla jakich piersi biustonosz usztywniany?

 • dla piersi cięższych i większych,
 • dla kobiet, które chcą nadać swoim piersiom zaokrąglony kształt,
 • gdy chcesz założyć obcisłą sukienkę lub dopasowaną bluzkę,
 • dla piersi asymetrycznych.

Biustonosz półusztywniany – tzw. semi-soft

Formuła półusztywniana jest nieco lżejsza od wspomnianego już kroju padded. Nieusztywniana góra – np. wykończona koronką – jest niezwykle kobieca, sensualna i subtelna. W rezultacie mamy więc miseczki złożone z dwóch części – pierwsza jest usztywniona i solidna, a druga – delikatniejsza i przewiewna. Dzięki temu połączeniu nasze piersi są zebrane, delikatnie otulone i mają zapewniony przyjemny przewiew dla skóry. Ponadto piersi, dzięki fiszbinom i piance, są wymodelowane i jednocześnie swobodnie utrzymane.

Kroje semi-soft są niezwykle seksowne, kobiece i pobudzające – pianka zbierająca biust do środka bardzo często wykończona jest subtelną koronką, tiulem lub ozdobnym haftem, który dodatkowo okala piersi.

Dla jakich piersi biustonosz półusztywniany?

 • dla dużych piersi, które nie potrzebują dodatkowego wymodelowania,
 • dla wielbicielek zwiewnych i delikatnych form, które nie mogą sobie pozwolić na modele zupełnie miękkie,
 • dla miłośniczek seksownych i sensualnych modeli,
 • dla kobiet, które nie chcą powiększyć i zanadto wyeksponować swoich piersi.

Biustonosz push-up

Zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj usztywnienia, który rozkochał w sobie kobiety na całym świecie. Jego głównym zadaniem jest podnieść, powiększyć i wymodelować niewielki biust. Modele push-up są wykonane z różnorodnych tworzyw i materiałów – najczęściej z gąbki, pianek, żelu silikonowego.

Głównym zadaniem push-up’ów jest powiększyć biust, nadając mu dodatkową objętość poprzez wszywaną, miękką poduszeczkę. Podwójny efekt uzyskamy dzięki modelom double push-up, które posiadają dwie poduszeczki tuż nad dolnymi fiszbinami.

Warto pamiętać, że modele tego typu utrzymują stały ucisk na piersiach, dzięki czemu uzyskujemy solidną i masywną kontstrukcję.

Dla jakich piersi biustonosz push-up?

 • dla piersi niewielkich, lekkich,
 • dla piersi asymetrycznych i opadających,
 • dla wielbicielek głęboko wyciętych dekoltów.

Biustonosz bezszwowy

Staniki bezszwowe najczęściej modelowane są termicznie – tak, aby zaokrąglić nasz biust, jednocześnie nie wykorzystując szwów i łączeń materiału, które mogą odznaczać się pod ubraniami. Wykorzystywana konstrukcja jest na tyle solidna i gruba, że chroni brodawki i okala piersi na całej długości. Na rynku dostępne są też biustonosze, które posiadają cienką warstwę materiału, nie posiadając fiszbin i dodatkowych wzmocnień.

Biustonosz bezszwowy najczęściej występuje w kolorach cielistych, tak aby nie odznaczać się pod obcisłymi bluzkami lub sukienkami. Jego największą zaletą jest komfortowa konstrukcja, która dopasowuje się do kształtu piersi.

Dla jakich piersi biustonosz bezszwowy?

 • dla piersi małych i średnich,
 • dla kobiet, które uwielbiają obcisłe i przylegające ubrania,
 • dla miłośniczek komfortowych i wygodnych krojów,

Komfortowe, seksowne i idealnie dopasowane do Twoich piersi modele oferuje Ci bielizna GAIA.

 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze