1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Botoks czy krem przeciw zmarszczkom – co wybrać?

Botoks czy krem przeciw zmarszczkom – co wybrać?

(Fot. materiały partnera)
Nikt nie powie nam na 100%, który wybór będzie dla nas najlepszy – decyzja ostatecznie i tak należy do nas. Możemy jednak przeanalizować dobre i złe strony obu rozwiązań, a wtedy nasza sytuacja znacznie się rozjaśni. Botoks czy krem przeciw zmarszczkom? Zdecyduj sama – świadomie.

Czasami bywa tak, że kobiety same nie do końca wiedzą, jak dokładnie chcą zmienić swój wygląd. Coś im w nim nie odpowiada, ale nie mają pojęcia, jak sobie z tym poradzić i co będzie dla nich bezpieczne. Wiedzą, że w przypadku zmarszczek mogą skorzystać m.in. z zabiegu ostrzykiwania twarzy botoksem lub po prostu rozpocząć stosowanie dobrego kremu. Nie chcą jednak popełnić błędu. Czego się obawiają? Z jednej strony nie chcą czekać na efekty przez długi czas – a tak bywa przy stosowaniu kremów – z drugiej strony nie chcą też wyglądać groteskowo, jeżeli botoks zostanie wykonany niepoprawnie.

Nikt nie powie nam na 100%, co dokładnie będzie dla nas dobre – to powinna być nasza świadoma decyzja. Czasem jednak wystarczy przeanalizować dobre i złe strony możliwych rozwiązań, a sytuacja znacznie się rozjaśni.

Kiedy lepszy będzie krem?

Krem warto stosować wtedy, gdy nasze zmarszczki nie są jeszcze bardzo mocno widoczne – jest to najlepszy moment, aby zadbać o swoją skórę i zapobiec pogłębianiu się bruzd. Wtedy żaden zabieg na pewno nie będzie nam potrzebny przez wiele, wiele lat. Bardzo istotne jest jednak to, aby faktycznie kupić sobie dobry krem – kosmetyki słabej jakości mogą pogorszyć wygląd naszej skóry, ponieważ mają w sobie dużo substancji chemicznych.

Na pewno krem będzie też lepszy dla tych kobiet, które nie chcą wydawać wielu pieniędzy na usuwanie zmarszczek – zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej nie należą bowiem do najtańszych.

A kiedy lepszy będzie botoks?

Na skorzystanie z tej formy pomocy najczęściej decydują się kobiety, które są po prostu o wiele mniej cierpliwe – widzą na swojej twarzy zmarszczki i chcą się ich pozbyć możliwie jak najszybciej. Po zapisaniu się na botoks i wykonaniu zabiegu efekty pojawiają się już po kilku dniach. W ciągu tygodnia możemy mieć więc problem „z głowy”. Nie zapominajmy jednak o tym, że ten zabieg wymaga powtarzania – raz na kilka miesięcy trzeba ponownie wstrzyknąć w skórę toksynę botulinową.

Decyzja należy do nas – na pewno widzimy plusy i minusy obu tych rozwiązań, więc teraz już możemy świadomie się na coś zdecydować. Pamiętajmy też o tym, że zawsze możemy zmienić zdanie i porzucić kremy na rzecz botoksu – albo nie wykonywać ponownie zabiegu i zacząć stosować kosmetyki. Żaden wybór nie jest więc nieodwracalny i nie musimy się bać, że podejmiemy złą decyzję.

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu należy powierzyć specjalistom. W Warszawie jest to klinika Projekt Skóra.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze