1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Proces retynizacji – przełomowy sposób wprowadzania retinolu do codziennej pielęgnacji

Proces retynizacji – przełomowy sposób wprowadzania retinolu do codziennej pielęgnacji

(Fot. materiały partnera)
Chociaż retinol jest najskuteczniejszym składnikiem używanym w pielęgnacji anti-aging, wiele kobiet w obawie przed jego silnym działaniem nie decyduje się na jego stosowanie. Nie musi tak być. Mary Kay opracowało innowacyjny proces retynizacji, który pozwala w bezpieczny sposób oswajać skórę z efektywnym działaniem tej substancji.

Dlaczego retinol jest taki niezwykły? Ponieważ wspomaga produkcję kolagenu i elastyny i poprawia proces odnowy komórek skóry, tym samym działając na trzy główne oznaki starzenia – zmarszczki, utratę jędrności i przebarwienia. Nasza skóra, począwszy od 20. roku życia, każdego roku produkuje o 1 proc. mniej kolagenu. Ten proces zubożenia kolagenu w skórze jest ciągły, chyba że podejmiemy odpowiednie środki zaradcze – a retinol jest właśnie jednym z nich!

Należy jednak pamiętać, że retinol swoją skuteczność zawdzięcza właśnie silnemu działaniu i stosowanie go może wiązać się z poczuciem dyskomfortu, jeżeli nie zostanie wprowadzony do pielęgnacji w sposób przemyślany. Tworząc produkt z wykorzystaniem czystego retinolu w 0,5 proc. stężeniu, firma Mary Kay postanowiła zapewnić kobietom możliwość bezpiecznego przeprowadzenia profesjonalnego zabiegu kosmetycznego w domowym zaciszu. Dlatego marka opracowała oryginalny ośmiotygodniowy proces retynizacji, który pozwala przyzwyczaić skórę do działania retinolu.

(Fot. materiały partnera)

W tym celu Mary Kay zapewnia kobietom gotowe rozwiązanie – cały system pielęgnacji, na który składają się dwa produkty: Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5% Clinical Solutions i wspomagająca jego działanie Kojąco-Regenerująca Emulsja Clinical Solutions oraz pierwsza na rynku aplikacja mobilna, która monitoruje proces wprowadzania retinolu do codziennej pielęgnacji. Aplikacja jest darmowa i synchronizuje się z kalendarzem w smartfonie, automatycznie przypominając, jak i kiedy zastosować odpowiednie produkty. Intensywnie Odmładzający Retinol 0,5% Clinical Solutions cieszy się potwierdzoną badaniami skutecznością (100 proc. kobiet, które zobaczyły spektakularne rezultaty!), natomiast Kojąco-Regenerująca Emulsja Clinical Solutions to produkt, który można stosować także samodzielnie w celu głębokiego ukojenia i nawilżenia skóry. Te dwa produkty to duet idealny!

Aplikacja jest darmowa i synchronizuje się z kalendarzem w smartfonie, automatycznie przypominając, jak i kiedy zastosować odpowiednie produkty (wystarczy w App Store lub Google Play wpisać „Mary Kay Clinical Solutions”)

(Fot. materiały partnera)

Ale to nie wszystko! Mary Kay zapewnia nie tylko produkty najwyższej jakości i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Każda kobieta stosująca Intensywnie Odmładzający System Clinical Solutions otrzymuje jednocześnie profesjonalną opiekę osobistej Doradczyni Piękna, która pomoże jej dopasować produkty zharmonizowane z procesem retynizacji oraz stworzy kompletny i indywidualny schemat pielęgnacyjny.

To właśnie holistyczne podejście do klienta!

(Fot. materiały partnera)

Na początku października przedstawicielki marki Mary Kay, Aleksandra Sokołowska i Natalia Zgorzelska, przybliżyły szczegóły nowych produktów i rozwiązań technologicznych w pięknych wnętrzach Sky Baru, znajdującym się na 21. piętrze Hotelu Crowne Plaza.

Intensywnie Odmładzający System Clinical Solutions to nie tylko zaawansowane produkty pielęgnacyjne, to także nowoczesna aplikacja mobilna i innowacyjny, pierwszy na rynku protokół wprowadzania retinolu do schematu pielęgnacji.

(Fot. materiały partnera)

Dowiedz się więcej o linii Clinical Solutions na www.marykay.pl

Poznaj świat Mary Kay na www.facebook.pl/MaryKayPolska

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze