1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

YES dla prawdziwych kobiet

Biżuteria YES od początku była tworzona przez kobiety i dla kobiet. (Fot. materiały prasowe)
W te święta pomyśl o bliskich ci kobietach. Pomyśl o świecie, który mówi im TAK; świecie, w którym mogą realizować własne marzenia i najbardziej odważne plany. Tę odwagę przepięknie może podkreślać biżuteria od YES.

Marka YES, którą od 40 lat tworzą głównie kobiety, postawiła w tym roku na prokobiecą komunikację pod hasłem „Jestem Kobietą”. Jednym z elementów nowej strategii był ogromny mural, który pojawił się w centrum Warszawy. Praca autorstwa artystki Alicji Białej przedstawia kilka kobiet w przyjaznym uścisku. Widnieje na nim fragment manifestu: „Chcemy tworzyć świat, w którym kobiety zamiast NO, słyszą YES. Chcemy tworzyć świat, w którym każda z nas z dumą powie: Jestem Kobietą”.

Manifestem stał się również spot reklamowy, który wywołał ożywioną dyskusję społeczną w mediach społecznościowych, a na kanale YouTube ma już ponad 1,2 mln odsłon. Krótki film w reżyserii Krzysztofa Grajpera podważa stereotypowe wyobrażenie na temat kobiet i odważnie pokazuje różne oblicza kobiecości. Wystąpiły w nim bizneswomen i mama trójki dzieci Aleksandra Żebrowska, olimpijka Kasia Zillmann wraz ze swoją partnerką, walcząca z nowotworem i zachęcają do badań profilaktycznych Aleksandra Wiederek-Barańska, modelka plus size Bogna Golec i seniorka Christina Flagmeier.

To jednak nie wszystko. YES nawiązał również długofalową współpracę z Fundacją Wysokich Obcasów i dzięki wspólnym działaniom chce pozytywnie wpływać na los kobiet w Polsce i podnosić ich świadomość odnośnie swoich praw. – Samo tworzenie biżuterii nam nie wystarcza – mówi prezes firmy Tomasz Kwiatkiewicz. – Chcemy wolnego, niezależnego i równego życia dla kobiet bez względu na to, kim są i co jest dla nich ważne – dodaje Justyna Lach, Dyrektorka Marketingu.

Znakomitą większość zespołu YES stanowią kobiety, m.in. jej założycielka Magdalena Kwiatkiewicz i projektantki Magda Dąbrowska i Kasia Bukowska. – Nasza biżuteria od początku była tworzona przez kobiety i dla kobiet. Wierzymy, że dzięki niej kobiety mogą czuć się ważne, niezależne i odważne, i to jest dla nas najpiękniejsze – mówi Magda Kwiatkiewicz.

W te święta pomyśl zatem o bliskich ci kobietach. Pomyśl o świecie, który mówi im TAK; świecie wolnym od patriarchalnych przekonań i stereotypowych ról, które nadaje im społeczeństwo; świecie, w którym mogą realizować własne marzenia i najbardziej odważne plany. Tę odwagę przepięknie może podkreślać biżuteria od YES.

Bransoletka srebrna z cyrkoniami Scarlett (189 PLN), kolczyki srebrne z cyrkoniami Scarlett (329 PLN), kolczyki Eclipse (729 PLN), zawieszka złota Eclipse (289 PLN)

Bransoletka złota z szafirami (4895 PLN), kolczyki złote z diamentami i szafirami (3195 PLN)

Srebrne zawieszki z cyrkoniami Scarlett: monstera (149 PLN), koliber (149 PLN), serce (179 PLN), koniczyna (139 PLN)

Naszyjnik złoty Thonet (1095 PLN), bransoletka złota Eclipse (629 PLN)

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze