1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda

Frezarka do paznokci – co warto wiedzieć przed zakupem?

Fot. materiały partnera
Do czego służy frezarka do paznokci? Jak wybrać najlepszą frezarkę do paznokci? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Frezarka do paznokci – co to takiego?

Frezarka do paznokci jest bardzo małym urządzeniem, które bez żadnych wątpliwości mogłoby znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, która dba o swoje paznokcie i ceni ich estetyczny wygląd. Robi tak zresztą coraz więcej pań, przecież piękne i schludne dłonie nie tylko prezentują się znakomicie przy każdej okazji, ale też dodają pewności siebie i atrakcyjności. Aby w pełni korzystać z narzędzia, jakim jest frezarka do paznokci, konieczne są oczywiście frezy, czyli nakładki do frezarki. Zależnie od ich typów i właściwości zmienny jest charakter jej pracy. Warto zauważyć, że wysokiej jakości frezarki sprawdzają się nawet przy bardzo twardych i grubych paznokciach, z którymi nie radzą sobie pilniczki.

Frezarki do paznokci w rzeczywistości są bardzo wszechstronnymi i użytecznymi urządzeniami. Można je wykorzystywać m.in. do:

 • skracania sztucznych i naturalnych paznokci,
 • modelowania płytki, dzięki czemu nadasz jej właściwy i wybrany przez siebie kształt,
 • usunięcia odcisków, skórek i nagniotków,
 • polerowania akrylu,
 • usunięcia starego manicure lub żelu,
 • opiłowania paznokci żelowych i akrylowych,
 • wykonania wgłębień do mocowania ozdób,
 • ściągnięcia manicure hybrydowego.

Jak działa frezarka do paznokci?

Na pierwszy rzut oka może wydawać się inaczej, w rzeczywistości jednak frezarka do paznokci jest naprawdę prosta w obsłudze. Oczywiście do prawidłowego i efektywnego korzystania z frezarki potrzebne są wspomniane wcześniej frezy. Same frezy wizualnie przypominają nieco wkłady do długopisu z różnymi końcówkami. Zanim kupisz frezy, koniecznie sprawdź, z jakich materiałów są wykonane. Im będą one trwalsze, tym mocniejsza będzie praca produktu; do wyboru są m.in. stopy stali z obsypem z kruszywa diamentowo-szafirowego. Wszystko to sprawi, że praca będzie o wiele prostsza i wygodniejsza. Nie opiszemy tu wszystkich dostępnych frezów, możesz jednak być pewna, że ich wybór jest tak bogaty, że z pewnością znajdziesz te, których najbardziej potrzebujesz.

Frezarka do paznokci – jak ją wybrać?

W ofercie wybranych sklepów znajdziesz bardzo duży wybór frezarek do paznokci. Poszukując najlepszego produktu, koniecznie weź jednak pod uwagę kilka istotnych elementów, które bezpośrednio decydują o walorach użytkowych sprzętu. Bardzo ważne jest, abyś bardzo wysoko stawiała wygodę użytkowania frezarki. Głowica urządzenia powinna być dopasowana do Twojej dłoni, do tego musi być dość lekka, aby zagwarantować Ci łatwe operowanie sprzętem. Dobrze też, aby kabel był dość długi, co ułatwi Ci rozstawianie urządzenia w różnych miejscach. Dodatkowo pamiętaj także o tym, że w czasie pracy frezarki, wytwarzane są szkodliwe pyły np. z lakieru czy żelu – z tego powodu sprawdź, czy wybrana frezarka ma odpowiedni pochłaniacz pyłów. Nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i już teraz znajdź swoją wymarzoną frezarkę, dzięki której będziesz mogła pochwalić się doskonałymi paznokciami każdego dnia!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze