1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Piękno i naturalność idą w parze w medycynie estetycznej

(Fot. materiały partnera)
„Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej pozwalają osiągnąć naturalny wygląd. Trzeba tylko spełnić kilka warunków” – twierdzi dr Magdalena Potembska-Eberhardt, specjalistka chirurgii ogólnej i plastycznej, założycielka Kliniki Estetycznej Femmed.

Każda z nas marzy o zachowaniu pięknego wyglądu jak najdłużej. Wiele z nas obawia się jednak zabiegów medycyny estetycznej, nie chcąc uzyskać zbyt sztucznego wyglądu. Czy możliwe są zbiegi, które pozwolą nam wyglądać młodziej i jednocześnie naturalnie?
Dr Magdalena Potembska-Eberhardt: Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej pozwalają osiągnąć naturalny wygląd. Muszą być jednak umiejętnie dobierane. Konieczne jest także powstanie porozumienia między lekarzem a pacjentem co do oczekiwań. Jeśli pacjentka lubi przesadę, np. duże, nienaturalne usta, to trudno ją przekonać, że nie jest to ładne. Nie można wtedy zrzucać jednak winy na preparat, który był zastosowany. W napompowanych nienaturalnych twarzach to głównie ilość preparatów gra główną rolę. Jeśli umiejętnie prowadzimy pacjentkę, to może ona wyglądać pięknie i naturalnie, mimo że korzysta z zabiegów medycyny estetycznej.

Czy na efekt końcowy wpływa tylko ilość podanego preparatu, czy także odpowiednie miejsca, w których jest umieszczany?
Doskonały efekt zabiegu to nie tylko ilość podawanego preparatu, lecz także odpowiednie miejsca iniekcji. Celem jest odbudowywanie ubytków tkanek, a nie tylko wypełnianie pojedynczych zmarszczek. Wśród najnowszych preparatów dostępnych na rynku jest gama produktów Fillderma opartych na kwasie hialuronowym. W każdym z czterech dostępnych wariantów produktu są różnej wielkości cząsteczki kwasu hialuronowego. Preparaty do wypełniania i podnoszenia tkanek to nie tylko kwas hialuronowy. Skupmy się jednak na działaniu kwasu, bo to on jest najczęściej używanym preparatem. Kwas hialuronowy podany do tkanek powoduje ich uniesienie, a także nawilżenie.

Jak dobierane są wypełniacze? Czy zależą od rodzaju cery, wieku?
Rodzaj preparatu z kwasem hialuronowym dobieramy w zależności od problemu, jaki musimy usunąć. Preparaty zawierające dużą cząsteczkę kwasu hialuronowego służą do wolumetrii, kwasy średniocząsteczkowe służą do wypełniania drobnych zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, powiększania ust. Preparaty o małej cząsteczce najczęściej nieusieciowane bądź lekko usieciowane służą do nawilżania i rozświetlania skóry. Najlepsze efekty u pacjentek w starszym wieku uzyskuje się, łącząc wszystkie rodzaje cząsteczek, czyli kwas o dużej, średniej i małej cząsteczce. Wtedy ilość ogólna preparatu jest mniejsza, a efekt jest bardzo naturalny.

(Fot. materiały partnera)

Z gamy Fillderma najbardziej uniwersalny jest produkt Fillderma Harmonize. Zapewnia delikatny wygląd po zabiegu bez nadmiernego unoszenia i „pompowania tkanek”. Preparat bardzo dobrze układa się w tkankach, przez co nie ma odczucia ciała obcego po podaniu. Przy wypełnieniu, które koryguje defekt, sprawdza się peparat Fillderma Volumize, którym możemy odtworzyć ubytki tkanek, wykonać delikatny lifting. Preparat ten doskonale stapia się z tkankami, naturalnie je unosząc.

Jak długo po zastosowaniu wypełniacza można cieszyć się pięknym efektem?
W zależności od rodzaju produktu efektem możemy się cieszyć od 6 miesięcy do 12 miesięcy.

Czy skóra po takim zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji?
Po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego zalecane jest picie dużej ilości wody, aby preparat mógł rozwinąć swoje działanie. Po zabiegu przez pierwsze 3–7 dni pacjentka nie powinna się opalać.

Odpowiedniego podejścia wymaga nie tylko skóra po zabiegach, lecz każda, zwłaszcza teraz. Jesień i zima to wymagające pory roku dla skóry. Jak podejść do pielęgnacji cery, by pomóc jej przetrwać w dobrej kondycji?

Po sezonie letnim swoim pacjentkom zalecam terapie łączone peelingów i mezoterapii. Pozwalają one pozbyć się niechcianych przebarwień oraz przywrócić skórze prawidłowe nawilżenie. Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji powinno być stosowanie fotoprotekcji przez cały rok. Pozwala ona na uniknięcie zmian i uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, a także zmarszczek.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze