1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Skóra gładka jak aksamit…

(Fot. iStock)
Są takie kliniki piękna, w których innowacyjność i bezpieczeństwo zabiegów idą w parze z profesjonalizmem personelu, dzięki czemu efekty terapii zachwycają klientów. Takim miejscem jest klinika Studio Paula Kosmetologia Estetyczna w Bielsku-Białej, która może pochwalić się ultranowoczesną maszyną do epilacji – laserem Primelase Excellence. Paulina Matuszewska – właścicielka kliniki – wyjaśnia, jaka technologia stoi za najszybszą i najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia.

Od kiedy na rynku medycyny estetycznej pojawiły się innowacyjne urządzenia do epilacji laserowej, których technologie radzą sobie z najjaśniejszymi i najcieńszymi włoskami nawet na opalonej skórze, uzyskanie gładkiej skóry stało się prostym procesem. Pod warunkiem że zabieg wykonują eksperci.

Studio Paula Kosmetologia Estetyczna może pochwalić się 16-letnim doświadczeniem w kosmetologii. Za jego właścicielką – Pauliną Matuszewską – stoją: wiedza, zrozumienie potrzeb klientów i technologie sprzętów gwarantujące najlepszy efekt w najkrótszym czasie. To dlatego w ofercie kliniki pojawił się jeden z najlepszych na rynku laserów – laser diodowy hiszpańskiej marki Cocoon Medical – Primelase Excellence. Spektakularny rezultat zagwarantowany jest przez najwyższą na rynku moc lasera – aż 4800 wat.

– Wysoka moc oraz technologia Ultra Short Pulse pozwalają na zabiegi impulsami od 3 ms. Osiągamy wtedy odpowiednią temperaturę do zniszczenia mieszków włosowych bez wpływu na skórę, co sprawia, że zabieg jest skuteczny i bezpieczny. Urządzenie posiada funkcję chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze, co oznacza, że zabieg jest bezbolesny – wyjaśnia Paulina Matuszewska.

O szybkości pracy urządzenia świadczy fakt, że epilacja pachy trwa ok. 20 sekund, bikini do 5 minut, a nogi z obu stron do 20 minut, czyli zbędne owłosienie można usunąć w niecałą godzinę! Poza tym laser działa na aż 6 fototypów skóry.

Jak wygląda terapia? Przed pierwszym zabiegiem odbywa się konsultacja z kosmetologiem – co jest bardzo ważnym elementem wszystkich terapii w Studio Paula Kosmetologia Estetyczna w Bielsku-Białej – podczas niej przygotowuje się dokładny, spersonalizowany plan działania. Sam zabieg rozpoczyna się od obejrzenia skóry, przygotowania okolicy zabiegowej oraz ustawienia odpowiednich parametrów na laserze przez kosmetologa, aby epilacja przebiegła prawidłowo. Na miejsca zabiegowe nakładany jest specjalny żel, który ma ułatwić przemieszczenie się głowicy. Liczba zabiegów, które trzeba wykonać, to seria 4–8 w odstępie 4–6 tygodni. Dokładna liczba jest uzależniona od intensywności owłosienia, czynników genetycznych i hormonalnych. Oczywiście włosy nie znikną po pierwszym zabiegu, co wynika z życia fazy włosa. Proces ten jest podzielony na trzy etapy: anagen, katagen i telogen.

– Włosy nie w każdej fazie nadają się do przeprowadzenia zabiegu. Wyłącznie te będące w fazie anagenu można poddać epilacji laserowej – wyjaśnia Paulina Matuszewska. Już po pierwszym zabiegu włosy stają się delikatniejsze i wolniej odrastają. W końcu znikają na zawsze.

Zobacz więcej: https://www.studiopaula.pl/

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze