1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Plan na siebie z Novique

(Fot. materiały partnera)
Jeśli ważnym punktem postanowień noworocznych jest poprawa wyglądu twarzy i ciała – czas przystąpić do pracy. Mądrze połączone zabiegi przyniosą zachwycające efekty szybko i bezboleśnie. Specjalistki z gdańskiej kliniki Novique wyjaśniają, jakie zabiegi dają najlepsze rezultaty.

Dobra wiadomość jest taka, że mamy coraz większą świadomość potrzeb naszej skóry i coraz lepszą wiedzę na temat zasad jej pielęgnacji. A to przekłada się na efekt końcowy, zwłaszcza gdy okazjonalny zabieg w gabinecie zastąpi się całorocznym planem działania uwzględniającym potrzeby skóry i stworzonym przez ekspertów. – Jeszcze dekadę temu nie wiedzieliśmy tak dużo o potrzebach skóry, ile wiemy dzisiaj. Rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej mocno uświadamia nas, jakie kroki należy podjąć, aby czuć się dobrze we własnej skórze długie lata i cieszyć się jej atrakcyjnością i dobrym wyglądem. Dlatego też przede wszystkim pacjentki przychodzą do gabinetu właśnie po to, by dobrać dla siebie skuteczną pielęgnację na dłuższy okres oraz ustalić plan zabiegowy, który pozwoli zabezpieczyć skórę przed oznakami mijającego czasu i sukcesywnie go realizować – wyjaśnia kosmetolożka z kliniki Novique – Marta Olech. Skrojony na miarę plan działania daje poczucie komfortu – wśród ogromnej oferty zabiegowej z zakresu szeroko rozumianej medycyny ani-agingowej łatwo się pogubić, a skóra za pomyłki w doborze terapii i niekonsekwencję w działaniu szybko wystawi nam rachunek. Jakie zabiegi gwarantują sukces w działaniu?

(Fot. materiały partnera)

Termolifting Zaffiro

W czołówce najpopularniejszych zabiegów od lat rządzi termolifting Zaffiro. Wygrywa z innymi zabiegami nie tylko ze względu na swoją skuteczność, ale także z powodu braku rekonwalescencji – bezpośrednio po nim można wrócić do biura czy codziennych czynności. – Zaffiro to bezinwazyjny termolifting, który poprawia gęstość i jędrność skóry oraz spłyca zmarszczki. Podczas zabiegu wykorzystane jest światło podczerwone, które stopniowo rozgrzewa głębsze warstwy skóry, stymulując skracanie włókien kolagenowych. Pierwsze efekty napięcia i zagęszczenia widoczne są bezpośrednio po zabiegu, ale dla trwałości i pogłębienia efektów warto wykonać serię 4–5 zabiegów w odstępach jednego miesiąca – mówi Katarzyna Chrzanowska, kosmetolożka z kliniki Novique. Skóra po zabiegu jest wygładzona, rysy twarzy ładnie się wyostrzają, więc i owal twarzy jest znacznie poprawiony, nabiera wyrazistego charakteru. – Zaffiro jest również traktowany jako zabieg stricte bankietowy. Bardzo często wykonywany przed ważnymi uroczystościami, dlatego że efekt jest zauważalny bezpośrednio po wykonanej procedurze, więc jest już tu i teraz – dodaje Marta Olech. Zaffiro można połączyć też z innymi procedurami, na przykład z witaminą C, co natychmiast przywróci skórze blask.

(Fot. materiały partnera)

Fala akustyczna Storz

Jeśli słabszym punktem wyglądu są niedoskonałości ciała, do gabinetowego planu działania warto włączyć falę uderzeniową. – Zabieg Storz polega na emitowaniu akustycznych fal dźwiękowych na wybrane obszary ciała, wykorzystując odpowiednie głowice dobrane indywidualnie do pacjenta. To jedna z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu i miejscowej tkanki tłuszczowej – mówi fizjoterapeutka z kliniki Novique – Aleksandra Zachryczek. Terapia falą uderzeniową zapewnia także poprawę napięcia i elastyczności skóry, zmniejszenie obwodów ciała, zlikwiduje obrzęki limfatyczne i nierówności skóry. Jak wygląda zabieg? – Na obszar poddany pracy urządzenia nakładany jest żel przewodzący, a następnie, zgodnie z przebiegiem struktur anatomicznych ze szczególnym uwzględnieniem naczyń limfatycznych, wykonywany jest zabieg z użyciem specjalnych głowic – tłumaczy fizjoterapeutka. Intensywność dobiera się indywidualnie do potrzeb i odczuć pacjenta, dlatego zabieg jest bezbolesny. Pierwsze efekty widoczne są od razu – cellulit staje się mniej widoczny, za to skóra bardziej napięta, ujędrniona i wygładzona. Obrzęki zostają wyraźnie zniwelowane, obwód ciała ulega zmniejszeniu. Idealne rezultaty widoczne są po serii. – W celu uzyskania najlepszych efektów można go skutecznie łączyć z innymi technologiami hi-tech, np. podczerwienią lub zabiegami iniekcyjnymi – dodaje Aleksandra Zachryczek.

Więcej informacji na Instagramie kliniki Novique: https://www.instagram.com/novique_gdn/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze