1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Łańcuchy i łańcuszki – trend w kolekcjach wiosna–lato 2022

Łańcuchy nie wychodzą z mody. Nadal królują nie tylko na wybiegach, lecz także na ulicach światowych metropolii. Na zdjęciu projekt z pokazu włoskiej marki Joy Meribe (Fot. ImaxTree)
Zobacz galerię 26 Zdjęć
Grube, cienkie, długie i tuż przy szyi. Na nadgarstkach, w uszach i we włosach. Łańcuchy królują na pokazach światowych domów mody na sezon wiosna–lato 2022.

Biżuteria jako dodatek? Nie w tym sezonie! Wiosną i latem, chcąc być na czasie, będziemy nosić ozdoby w rozmiarze XXL. Wielkie pierścienie, ogromne kolczyki, a przede wszystkim łańcuchy i łańcuszki.

Oglądając zdjęcia z pokazów największych domów mody na sezon wiosna–lato 2022, nie sposób oderwać oczu od masywnych łańcuchów o wielkich ogniwach, które oplatają szyje i nadgarstki modelek i modeli. To one grają główną rolę i kradną cały show. Na nagim dekolcie wyglądają wręcz po królewsku. Drobniejsze łańcuszki noszone po kilka na raz – dłuższe i krótsze, niedbale splątane, z zawieszkami albo zupełnie sauté – stanowią niebanalny dodatek zarówno do prostego T-shirtu, jak i do kreacji na wieczór.

Łańcuchy nosi się nie tylko na szyi – można nimi opasać talię, opleść nadgarstek, a nawet użyć jako opaski na włosach. Pomysłów jest wiele – tym więcej, im więcej ogniw łańcuszka. Sami zobaczcie, w galerii zdjęć znajdziecie ciekawe inspiracje.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze