1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Thierry Mugler nie żyje – słynny projektant mody miał 73 lata

Thierry Mugler zmarł nagle 23 stycznia 2022 roku w Paryżu. (Fot. BEW)
Thierry Mugler, słynny projektant mody i kreator perfum, zmarł nagle w niedzielę w Paryżu. W świecie mody traktowano go jak wizjonera i kreatora trendów.

Choć Thierry Mugler od 2003 roku był formalnie na emeryturze, tworzył do ostatnich dni swojego życia. Podobno miał mnóstwo planów i rozpoczętych projektów. Dlatego jego nagła śmierć zaskoczyła świat mody. Hołd składają mu fani z całego świata, a także największe gwiazdy showbiznesu, między innymi Lady Gaga, Kim Kardashian i Beyoncé, które nosiły jego słynne kreacje.

Lata największej świetności Thierry'ego Muglera przypadły na koniec lat 80. XX wieku. To właśnie wtedy słynne pokazy mody jego kolekcji elektryzowały opinię publiczną. Znakiem charakterystycznym jego projektów były skóra i lateks.

Współpracował z wieloma gwiazdami, tworząc stroje na występy sceniczne Lady Gagi i Beyoncé, do przedstawień słynnego zespołu Cirque du Soleil, a także do filmów, między innymi „Niemoralna propozycja” i „Prêt-à-Porter”. Kreacje Thierry'ego Muglera uwiecznił na zdjęciach słynny fotograf Helmut Newton.

Thierry Mugler zapisał się w historii mody nie tylko jako kreator strojów i stylizacji, lecz także jako twórca perfum. Nie ma chyba wśród miłośników zapachów osoby, która nie znałaby „Angel”. Charakterystyczny flakon w kształcie gwiazdy kryje niezwykłe nuty zapachowe przywodzące ma myśl słodycz czekolady i karmelu. Powstały w 1992 roku, ale nadal uchodzą za jedne z najpiękniejszych perfum XX wieku. Są przy tym wyjątkowo trwałe.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze