Manifesto del Colore. Za nami premiera najnowszej kolekcji Deni Cler
– Moda jest sztuką niezwykle bliską człowiekowi, pozwala na ekspresję samego siebie, ubiór wpływa na to, jak się czujemy. Planując tę kolekcję, wiedzieliśmy, że chcemy, żeby była optymistyczna i energetyczna. Koncentrujemy się na klientce i jej potrzebach. Relacje z kobietami, które do nas przychodzą, są dla nas kluczowe. Ważne jest tworzenie społeczności – mówiła Iwona Kossmann, prezeska Deni Cler.
Premiera kolekcji odbyła się w warszawskiej Fabryce Norblina. Wydarzenie przyciągnęło najważniejsze osobistości świata biznesu i mody, między innymi: Lidię Popiel, Grażynę Wolszczak, Joannę Racewicz, Grażynę Szapołowską, Paulinę Sykut-Jeżynę i Agnieszkę Więdłochę. Głównym punktem programu była premiera filmu promującego najnowszą kolekcję marki.
„Manifesto del Colore”, bo taką nazwę nosi najnowsza kolekcja marki na sezon wiosna–lato 2022, jest jedną z najodważniejszych w ostatnich latach pod względem kolorystyki. Jej nazwa jest nieprzypadkowa, bo Deni Cler w tym sezonie pragnie opowiadać o potrzebie zmiany. Kolekcja nawiązuje do tradycji i początków marki, ponieważ pierwsze kolekcje Deni Cler prezentowane w Polsce w latach 90. wyróżniał między innymi mocny kolor. Deni Cler słynęła ze świetnie uszytych garniturów w odważnych, niespotykanych wówczas w Polsce barwach, które w środowisku kobiet biznesu stały się ikoniczne – odzwierciedlały nowoczesną kobietę, przyniosły świeżość, z którą Polki mogły się utożsamić. Projektanci marki, stawiając w centrum kolekcji na nadchodzący sezon kolor, ponownie zwracają uwagę na to, jak ważne jest, by mimo sytuacji na świecie odważnie i z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Kolekcja składa się z sześciu kapsuł, każda z nich będzie wprowadzana co miesiąc od stycznia do czerwca. Poszczególne linie stylistyczne, zatytułowane od nazw kwiatów, razem tworzą spójną, rozwijającą się w czasie historię. Kolorami wiodącymi w tym sezonie będą czerwień, fuksja i Błękiti Al Aqua. – Prognozująca trendy Worth Global Style Network ogłosiła fiolet orchidei kolorem tego roku. To nasz motyw przewodni – mówi Jan Kosieradzki, dyrektor artystyczny marki. Kolekcja w eklektyczny sposób łączy ze sobą kroje formalne i casualowe, naturalne tkaniny z doskonałą formą.
Warto też podkreślić, że tegoroczna kolekcja marki powstała z myślą o środowisku. – Deni Cler reprezentuje nurt „slow fashion”. Wykorzystujemy wysokiej jakości biodegradowalne tkaniny, łączymy je z ponadczasowym krojem, dzięki temu ubrania służą nam dłużej niż jeden sezon. O tym, czy produkt jest zrównoważony decyduje nie tylko tkanina, lecz także cały proces jego powstawania. Kupując takie rzeczy, dbamy o otoczenie, bo go nie zanieczyszczamy częstym wyrzucaniem produktów. Dbanie o środowisko to jedno z najważniejszych wyzwań na świecie, nie tylko w branży mody – mówi Iwona Kossmann.
Marka Deni Cler łączy włoski design z polskim rzemiosłem. Produkcja ubrań marki ma miejsce w Polsce, dzięki czemu skracany jest łańcuch produkcji i możliwe jest zapewnienie najwyższej jakości produktów. – Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że konstruktorzy czy krawcy z naszego kraju uważani są za jednych z najlepszych w Europie. Jako marka chcemy kultywować tę tradycję i budować polski przemysł modowy – mówi Jan Kosieradzki.
Nową kolekcję można obejrzeć w salonach Deni Cler oraz sklepie internetowym marki.