1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda

Zdrowa cera i świeży wygląd z saypha

(Fot. materiały partnera)
O kwasie hialuronowym mówi się, że jest w stanie powstrzymać negatywne skutki upływu czasu, a wręcz je zniwelować, i sprawić, by skóra wyglądała lepiej. Jego zalety, między innymi wszechstronność, wysoką skuteczność i bezpieczeństwo w stosowaniu, od lat w swoich produktach umiejętnie wykorzystuje firma Croma. Autorska gama wypełniaczy saypha pozwala uzyskać znakomite efekty w szerokim zakresie – nie tylko przywrócić skórze zdrowy wygląd i młodzieńczy blask, lecz także powiększyć objętość ust czy skorygować ubytki tkanki.

Produkty z kwasem hialuronowym cenią i pacjenci, i lekarze. Ci pierwsi, ponieważ wiedzą, że zapewniają one satysfakcjonujące rezultaty, a zabiegi z ich użyciem nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. Ci drudzy wybierają je, gdyż są skuteczne, z reguły wydajne i spełniają wysokie wymogi bezpieczeństwa.

Bardzo potrzebny składnik

W ludzkim organizmie kwas hialuronowy występuje naturalnie. Pełni w nim ważną rolę. Odpowiada za równowagę wodną, ponieważ cechuje go niezwykła zdolność wiązania ogromnych ilości wody (do tysiąca razy więcej niż jego masa cząsteczkowa). Jeśli w tkankach i przestrzeniach pozakomórkowych jest wystarczająco kwasu hialuronowego, to są one prawidłowo napięte, a cały organizm odpowiednio nawodniony. Niestety z wiekiem (mniej więcej od około 25 roku życia) ilość kwasu hialuronowego stopniowo się zmniejsza (około 0,6 proc. rocznie), co wpływa na poziom nawilżenia skóry i tym samym na jej wygląd – staje się przesuszona i bardziej cienka, czyli bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Wtedy z pomocą przychodzą oferowane przez medycynę estetyczną produkty z kwasem hialuronowym – ich zastosowanie zapobiega zmianom zanikowym skóry związanym z upływem lat.

Linia saypha

Croma ma wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu produktów na bazie kwasu hialuronowego. Firmie udało się opracować metodę, dzięki której uzyskano nadzwyczaj wysoki poziom bezpieczeństwa wypełniaczy. Gwarantują to trzy czynniki: nieodzwierzęcy kwas hialuronowy, wiarygodny proces produkcji nadzorowany przez najwyższej klasy ekspertów w dziedzinie sieciowania kwasu hialuronowego oraz niezwykle dokładny proces jego oczyszczania.
Linia saypha to sześć produktów:

 • saypha FILLER
 • saypha FILLER Lidocaine
 • saypha VOLUME
 • saypha VOLUME Lidocaine
 • saypha VOLUME PLUS
 • saypha RICH

Każdy z produktów ma ściśle określone wskazania do konkretnych zabiegów. Można nimi dokonywać korekcji zmarszczek, ubytków objętości tkanek w okolicy jarzmowo-policzkowej, bruzd nosowo-wargowych, a także powiększyć lub skorygować usta.

(Fot. materiały partnera)

Marzenie o pięknych ustach

Piękne usta wcale nie muszą być wydatne. Zdaniem dermatolożki dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej kobiety częściej zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej, by zyskać harmonijny, symetryczny kształt warg. – Większość Europejek jest rasy kaukaskiej, dla której to charakterystyczna jest nieco mniejsza górna warga. Kiedy się ją powiększy, wtedy usta wydają się pełniejsze. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się produkty saypha FILLER Lido. Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska podkreśla, że wypełnianie ust kwasem hialuronowym nie musi od razu oznaczać ich powiększenia, może się ograniczyć do korekty opadających kącików ust, ich podniesienia, dodania zewnętrznym konturom objętości, by dzięki tym zmianom twarz przybrała bardziej pogodny wyraz.

Zbawienne nawilżenie

W dojrzalszym wieku, gdy usta są stale spierzchnięte, pomadka już nie poprawia ich wyglądu, brakuje im naturalnego nawilżenia i jędrności, dr Walkiewicz-Cyrańska zaleca zabieg z użyciem saypha RICH. Ten produkt jest przeznaczony do uzupełniania niedoboru kwasu hialuronowego będącego wynikiem starzenia się skóry, by utrzymać nawilżenie, poprawić kondycję i elastyczność skóry. Już po jednym zabiegu usta są bardziej nawilżone, jędrne, sprężyste i ponętne.
Istotną zaletą produktów z linii saypha w opinii dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej jest to, że można je stosować łącznie i odpowiednio dobranymi korygować na przykład kontur i objętość ust.

Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska (Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze