1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Laser diodowy a IPL – czym się różnią?

(Fot. materiały partnera)
Zabiegi depilacji laserowej w ostatnich latach cieszą się niesłabnącą popularnością i bardzo często okazują się jedną z najważniejszych oraz najchętniej wybieranych usług w gabinetach medycyny estetycznej. Trudno się temu dziwić — możliwość łatwego oraz skutecznego pozbycia się zbędnego owłosienia dla wielu osób okazuje się dużym ułatwieniem codziennego życia i niekiedy również szansą na walkę z kompleksami. Ponadto laser przeznaczony do depilacji pomaga uporać się z licznymi problemami skórnymi wynikającymi między innymi z wrastających włosków czy zapalenia mieszków włosowych. Dlatego też warto dowiedzieć się, czym wyróżniają się najpopularniejsze lasery stworzone z myślą o depilacji i zdecydować, które urządzenie okaże się lepszym wyborem.

Lasery diodowe do depilacji – na czym polega ich działanie?

Wysokiej jakości lasery diodowe do depilacji cechują się niezwykle skutecznym działaniem i pozwalają trwale usunąć zbędne owłosienie. Dzieje się tak, ponieważ wytwarzane przez nie wiązki światła uszkadzają cebulki włosów, uniemożliwiając tym samym odrastanie owłosienia. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że tego typu laser do depilacji najlepiej sprawdza się w przypadku ciemnego owłosienia i jasnej skóry, ponieważ jego wiązka działa przede wszystkim na melatoninę, czyli barwnik znajdujący się we włoskach. Dlatego też z efektów takiej depilacji bardzo zadowolone będą osoby, które zmagają się z ciemnym, grubszym owłosieniem – wówczas pierwsze widoczne efekty moją pojawić się nawet po jednej sesji.

Mimo że lasery diodowe wyróżniają się wysoką skutecznością, aby trwale usunąć owłosienie, należy wykonać serię zabiegów. Wynika to z faktu, że włosy mogą znajdować się w różnych fazach wzrostu – te, które będą w fazie snu, nie zostaną usunięte podczas danego zabiegu, ponieważ wiązka światła do nich nie dotrze. Dlatego też zabieg zazwyczaj powtarza się co 4–6 tygodni, do momentu, w którym nie usuniemy całego owłosienia z danej partii ciała. Warto wspomnieć, że laser diodowy sprawia, że owłosienie nie odrasta po upływie kilku miesięcy czy nawet lat – niekiedy na skórze mogą pojawić się jedynie pojedyncze jasne włoski, które można ponownie usunąć podczas jednego zabiegu przypominającego.

(Fot. materiały partnera)

Kiedy warto zdecydować się na laser IPL?

Laser do depilacji IPL osłabia cebulki włosów i tym samym znacznie spowalnia ich wzrost. W praktyce oznacza to, że nie usuwa on trwale owłosienia, ale pozwala o nim zapomnieć na wiele długich miesięcy. Z kolei odrastające po tym czasie włoski okazują się dużo słabsze i jaśniejsze, a wykonanie kolejnej serii zabiegów ponownie umożliwia rezygnację z domowej depilacji. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że laser IPL można zastosować nawet w przypadku osób, które mają nieco jaśniejsze i cieńsze włoski. Ponadto cena pojedynczego zabiegu niekiedy okazuje się niższa niż podczas korzystania z laserów diodowych.

Oprócz tego niewątpliwą zaletą laserów IPL okazuje się fakt, że mają one bardzo dobry wpływ na ogólną kondycję skóry. Dlatego efektem depilacji jest nie tylko osłabienie włosków, ale także poprawa jędrności skóry, jej rozświetlenie i utrzymanie nawilżenia. To sprawia, że depilacja laserowa z wykorzystaniem urządzeń IPL staje się godnym uwagi wyborem dla osób, które zmagają się również ze zmianami skórnymi i którym zależy na dodatkowym fotoodmładzaniu.

Laser diodowy i laser IPL — czy zabiegi są bolesne?

Bolesność depilacji laserowej w dużej mierze zależy od progu wrażliwości danej osoby oraz od jakości urządzenia. Nowoczesne lasery diodowe oraz IPL, które można między innymi znaleźć w hurtowni ATTRE, wyróżniają się specjalnymi chłodzącymi nakładkami zwiększającymi komfort podczas zabiegu. Warto również wspomnieć, że na większy dyskomfort bardziej narażone są osoby z ciemnym i gęstym owłosieniem — wówczas lasery diodowe działają z większą skutecznością oraz częstotliwością, co może wiązać się z uczuciem kłucia lub gorąca. Z tego też powodu niekiedy warto zdecydować się na zastosowanie miejscowych kremów znieczulających, na przykład wtedy, gdy depilacji są poddawane wrażliwe partie ciała.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze