1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda

Henna pudrowa – sposób na piękne brwi

Mabille (Fot. Imaxtree)
Mabille (Fot. Imaxtree)
Henna pudrowa brwi staje się coraz bardziej popularna – nic dziwnego, jest zdecydowanie trwalsza od swojej klasycznej wersji, a do tego nie tylko koloryzuje, ale i odżywia.

Co to jest henna pudrowa?

Brwi – oprawa oka – są istotnym elementem twarzy, a ich stylizacja jest dopełnieniem całości makijażu. Codzienne malowanie ich tak, żeby wyglądały na gęste i jeszcze były dopasowane do naszej urody zajmuje czasem sporo czasu. Nic dziwnego, że kobiety decydują się na zabieg z wykorzystaniem henny pudrowej.

– Henna pudrowa to właściwie produkt pozyskany z roślinnych składników, które dogłębnie wzmacniają i odżywiają włoski, nadając im ładny, naturalny kolor. Zabieg, w którym jest wykorzystywana – nazywany też henną pudrową – łączy w sobie odżywianie i koloryzację – mówi Julita Moczulska-Borowska, właścicielka salonu kosmetycznego Atelier Rzęs w Nadarzynie.

Mabille (Fot. Imaxtree) Mabille (Fot. Imaxtree)

W proszku znajdziemy m.in. witaminy E i C, które nawilżają włoski i opóźniają procesy starzenia. Dlaczego henna pudrowa brwi jest tak lubiana? Bo nie tylko wydobywa głębię koloru i układa włoski, lecz także ma właściwości pielęgnacyjne – odżywia, nabłyszcza i wzmacnia brwi. A do tego jest dość trwała. – No i henna pudrowa ma dużą gamę kolorystyczną, przez co każda klientka znajdzie dla siebie wymarzony odcień – dodaje Julita.

I podkreśla, że to bezpieczny dla skóry zabieg, który nie ma negatywnego wpływu na strukturę włosa. Jest jednak kilka sytuacji, kiedy lepiej nie robić henny pudrowej.

Henna pudrowa – przeciwwskazania

– Przeciwwskazaniami do wykonania henny pudrowej są m.in.: przerwana ciągłość naskórka w obrębie brwi, poddanie się zabiegowi z użyciem peelingów kwasowych, stany zapalne skórne w obrębie oczu (np. zapalenie spojówek), opryszczka, zmiany nowotworowe i autoimmunologiczne czy przyjmowanie leku znanego pod nazwą „izotek” – mówi Julita Moczulska-Borowska.

Mabille (Fot. Imaxtree) Mabille (Fot. Imaxtree)

Henna pudrowa – na czym polega ten zabieg na brwi?

Jeśli chodzi o przygotowanie do henny pudrowej brwi, Julita zaznacza, żeby wcześniej nie regulować samodzielnie brwi.

Ważne: 48 godzin przed zabiegiem najlepiej wykonać próbę uczuleniową, bo niestety henna może wywołać u nas reakcję alergiczną – są w niej naturalne składniki, które bywają alergenami. Chociaż, jak podkreśla właścicielka Atelier Rzęs, alergie takie zdarzają się bardzo rzadko.

A jak w ogóle wygląda taki zabieg? Najpierw trzeba dokładnie oczyścić brwi przeznaczonym do tego szamponem i wykonać peeling – żeby henna utrzymała się jak najdłużej. Potem kosmetyczka wyznacza odpowiedni kształt brwi, dopasowując go do rysów twarzy klientki – robi to za pomocą specjalnych nici i miarek. Następnie obrysowuje brwi pastą, która zabezpiecza ich kontur, zapobiegając wydostaniu się henny poza linię. Potem wystarczy dobrać odpowiedni kolor do karnacji klientki, nałożyć przygotowany produkt i pozostawić do wyschnięcia (około 15-20 minut). Na sam koniec – po zmyciu henny – wystarczy zrobić regulację brwi.

Henna pudrowa – jak długo się utrzymuje?

– Na skórze henna pudrowa utrzymuje się do dwóch tygodni, na włoskach – nawet do 6 – zapewnia Julita. Dzięki temu brwi przez długi czas nie wymagają dodatkowego makijażu. To też bardzo duża oszczędność czasu. Poza tym wzmocnione i odżywione włoski będą się lepiej układać i szybciej rosnąć.

Jednak jak podkreśla Julita Moczulska-Borowska: – Trwałość henny pudrowej jest zależna od rodzaju cery (gorzej utrzymuje się na cerze tłustej), przygotowania do zabiegu oraz pielęgnacji w domu.

– Przez 24 godziny po zabiegu nie powinniśmy myć brwi żadnymi preparatami oraz szamponami i stosować środków do demakijażu, zwłaszcza tych tłustych. Mogą bowiem wypłukać barwnik i zmniejszyć efekt zabiegu henny pudrowej. Przez ten czas powinniśmy również unikać basenów i saun oraz ekspozycji na słońce. Później, gdy efekt na skórze zacznie zanikać, możemy stosować kosmetyki do brwi: kredki, cienie pomady. Pamiętajmy, że o brwi dbamy jak o włosy na głowie – mówi właścicielka Atelier Rzęs.

Mabille (Fot. Imaxtree) Mabille (Fot. Imaxtree)
Mabille (Fot. Imaxtree) Mabille (Fot. Imaxtree)

I nie bójcie się, jeśli od razu po zabiegu brwi wydadzą wam się zbyt ciemne – już następnego dnia brwi będą wyglądały tak, jak powinny.

A dla kogo przede wszystkim sprawdzi się henna pudrowa brwi? Julita Moczulska-Borowska odpowiada: – Przede wszystkim dla pań chcących naturalnego podkreślenia brwi, dla pań borykających się z ubytkami brwi, bojących się makijażu trwałego czy chcących zakryć stary makijaż permanentny.

– Nie polecam tradycyjnej henny, którą w obecnych czasach wypierają farby do brwi. Henna klasyczna czy farby do brwi barwią tylko skórę, nie włosy, dlatego ewentualnie sprawdzą się one w przypadku brwi bez ubytków – dodaje Julita.

Henna pudrowa a zwykła

No właśnie, jeszcze niedawno to henna klasyczna cieszyła się ogromną popularnością. Jednak, jak się okazuje, jej pudrowa alternatywa jest o niebo lepsza. Julita Moczulska-Borowska: – Henna pudrowa różni się od zwykłej głównie trwałością (zwykła utrzymuje się około 10 dni) , różnorodnością kolorystyczną i – przede wszystkim – tym, że do henny pudrowej nie dodaje sie wody utlenionej – w przeciwieństwie do henny klasycznej, której większość odmian jest syntetyczna i nie zawiera składników odżywiających włoski.

Przewaga henny pudrowej polega na tym, że produkuje się ją na bazie naturalnych składników, dzięki czemu dobrze wpływa na brwi, wzmacniając je. Jest też zdecydowania intensywniejsza niż jej klasyczna wersja. No i – jak już zostało wspomniane – henna klasyczna barwi tylko włoski, natomiast henna pudrowa koloryzuje również skórę, uzupełniając ewentualne braki czy ubytki brwi.

Mabille (Fot. Imaxtree) Mabille (Fot. Imaxtree)

A jak często wykonywać hennę pudrową brwi? – Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg należy powtarzać raz w miesiącu – radzi Julita.

Henna pudrowa brwi koloryzuje i odżywia, dzięki czemu brwi nie wymagają dodatkowego makijażu i wyglądają na gęste i zdrowe. To także spora oszczędność czasu. Brzmi jak rozwiązanie problemu wielu kobiet. Czy wy też czujecie się przekonane?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze