1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Jak wybierać ubranka dla dzieci?

(Fot. materiały partnera)
Moda dziecięca to dzisiaj coś więcej niż wygodne dresy i kolorowe legginsy. Zwracamy uwagę na jakość stosowanych materiałów, a także na kolor i fason poszczególnych elementów garderoby. Coraz częściej dążymy do tego, aby ubiór naszego dziecka przypominał nasze stylizacje – dzięki temu możemy nosić pasujące ubrania i okazywać tym samym swoją bliskość. Na co warto zwracać więc uwagę, wybierając ubranka dla dzieci?

Ubrania dla dzieci – z jakich materiałów?

Zdecydowanym faworytem spośród tkanin na odzież dziecięcą jest dzisiaj bawełna. Jej naturalne właściwości – hipoalergiczność i higroskopijność – sprawiają, że jest najbardziej praktyczną opcją, kiedy w grę wchodzi delikatna skóra dziecka. Bawełna jest miękka i przyjemna w dotyku. Przepuszcza powietrze, pozwalając skórze oddychać, nie podrażnia i skutecznie odprowadza z powierzchni naskórka wilgoć, co istotne zwłaszcza w przypadku piżam czy odzieży sportowej. Poza tym bawełniane ubrania są wytrzymałe, dlatego można często prać je i prasować, dbając o ich higieniczność bez utraty estetycznego wyglądu. Wybierając ubranka dziecięce, nie możemy jednak bać się również dodatków włókien sztucznych. Przykładowo wygodna i niekrępująca ruchów bluza z bawełny i elastanu to znacznie lepszy wybór niż bluza z samej bawełny. Taka garderoba nie traci bowiem swojej oryginalnej formy podczas zabawy i gimnastyki.

(Fot. materiały partnera)

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości odzieży dla dzieci, musimy zwracać też uwagę na miejsce jej produkcji. Ubranka szyte w Polsce są zdecydowanie najstaranniej wykonane, dzięki czemu posłużą małemu człowiekowi znacznie dłużej.

Design ma znaczenie

Dzisiaj odbiegamy nieco od tradycji kolorowego ubierania swoich pociech. Dążymy do skompletowania garderoby, która będzie bardziej stonowana i ułatwi nam przygotowywanie dla dziecka codziennych stylizacji. Z tego względu większym zainteresowaniem cieszą się ubrania gładkie, jednokolorowe. Jest to niezwykle praktyczne, ponieważ jeden jednokolorowy dres możemy rozdzielać na spodnie dresowe i bluzę, a następnie łączyć z innymi elementami garderoby, unikając stylizacyjnej gafy. Dzięki temu każdy taki komplet to świetna inwestycja w dziesiątki innych zestawów.

(Fot. materiały partnera)

Minimalizm w szafie malucha nie oznacza jednak, że jego garderoba ma być nudna. Jeśli stawiamy na wzory, warto ponownie wybrać dla dziecka jednolity komplet złożony z bluzki i spodni z tego samego materiału. Dzięki temu stylizacja – chociaż kolorowa lub wzorzysta – będzie jednocześnie spójna i stylowa.

(Fot. materiały partnera)

Dużym plusem dostępności tego typu odzieży dziecięcej jest fakt, że znacznie łatwiej jest nam kompletować pasujące do siebie stylizacje. Mamy możliwość kupienia dla siebie i dla swojego malucha takiej samej bluzy, sukienki czy takiego samego dresowego kompletu. Dzięki temu, wychodząc razem na spacer czy goszcząc na przyjęciu weselnym, możemy pokazać wszystkim swoją rodzinną więź, manifestując ją nawet poprzez ubranie.

Wysokiej jakości ubranka dla dzieci ze sklepu ilovemilk to odzież uszyta w Polsce z materiałów zawierających w swoim składzie przede wszystkim naturalną bawełnę. Jeśli naszym celem jest stworzenie dla dziecka garderoby wygodnej i funkcjonalnej, wybierajmy jak najprostsze modele odzieży, które później łatwiej jest wykorzystywać w codziennych stylizacjach.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze