1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Hair2go i Kwiat Kobiecości razem dla kobiet

(Fot. materiały partnera)
Wspólnie chcemy uświadamiać, jak ważna jest profilaktyka raka szyjki macicy i rola regularnych badań profilaktycznych.

Rak szyjki macicy jest piątym najczęstszym nowotworem rozpoznawanym w Europie. W Polsce z 10 kobiet u których codziennie wykrywa się raka szyjki macicy 5 umiera (rocznie diagnozę RSM słyszy 3500 kobiet). A przecież jest to nowotwór, który można łatwo rozpoznać we wczesnym stadium i skutecznie leczyć.

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości jest inicjatywą Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Wszystko się zaczęło, gdy Ida Karpińska – prezeska i założycielka Kwiatu Kobiecości – dowiedziała się, że choruje na RSM…. W 2003 roku wygrała walkę z rakiem szyjki macicy, 3 lata później powołała do życia Kwiat Kobiecości, ponieważ sama doświadczyła braku informacji i lęku o własne życie. Dzisiaj Organizacja ma swoje kwiatowe emisariuszki w całej Polsce, prowadzi wiele akcji edukacyjnych oraz kampanii społecznych.

– Profilaktyka powinna stać się absolutną normą w naszym społeczeństwie i być szeroko promowana, aby zwiększać świadomość zdrowotną kobiet. Niestety, połowa kobiet w Polsce, u których rozpoznano raka szyjki macicy, nigdy nie robiła badania cytologicznego, które może uratować nam życie! Nie bójmy się badać. Nie wstydźmy się badać. Profilaktyka i dbanie o swoje zdrowie, to najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i swoich bliskich – mówi Ida Karpińska.

HAIR2GO będzie szerzyć świadomość zdrowotną kobiet, wspierając walkę z rakiem szyjki macicy. Przez cały miesiąc na swoich profilach społecznościowych marka będzie edukować, przedstawiać historie kobiet, które wygrały z chorobą. Wszystko po to, by nagłośnić problem profilaktyki i diagnostyki raka, edukować i wspierać kobiety. Dodatkowo w kampanię będą zaangażowani eksperci oraz influencerzy, którzy będą udzielali porad oraz będą dzielić się swoim doświadczeniem.

GIRL POWER to także wsparcie finansowe. Część dochodu z kwietniowej sprzedaży specjalnego zestawu HAIR2GO zostanie przekazana Fundacji Kwiat Kobiecości. Związany z kampanią zestaw zawiera: szampon I Want Body Volume, maskę Miracle Hair Mask, lakier Strong Hold Flexible R+Co oraz mini Maxi Wash Kevin Murphy.

(Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze