1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Piękna w każdym centymetrze

(Fot. iStock)
Stworzona we Francji technika nieinwazyjnego masażu podciśnieniowego Endermologia LPG Alliance ma działanie zdrowotne i ujędrniające – w naturalny sposób regeneruje i stymuluje tkanki, odprowadza z organizmu toksyny, poprawia pracę układu krwionośnego i limfatycznego. Tym samym redukuje tkankę tłuszczową, wygładza cellulit i ujędrnia skórę. O skuteczności tego popularnego zabiegu rozmawiamy z dermatolożką i lekarzem medycyny estetycznej dr Kamilą Ociepą z częstochowskiej kliniki Primoderm.

Na rynku pojawia się coraz więcej zabiegów na twarz i ciało, a mimo to Endermologia wciąż wydaje się nie mieć konkurencji. Z czego wynika jej popularność i wyjątkowość?
Endermologia to w pewnym sensie styl życia. Pacjenci są coraz bardziej świadomi w kwestii zdrowia i chętnie wykonują nieinwazyjne zabiegi pozwalające pozytywnie wpłynąć na jakość życia. Myślę, że tutaj należy mocno podkreślić, że Endermologia to nie tylko modelowanie sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej czy cellulitu, ale także idealna terapia dla pacjentów z dokuczliwymi napięciami mięśniowymi, sportowców czy osób cierpiących na zaparcia. Ten zabieg świetnie sprawdzi się również w przypadku tendencji do obrzęków oraz u kobiet w ciąży. Mam wrażenie, że z dnia na dzień jest coraz więcej osób, które przekonały się, że na lipomasaż warto „wyskoczyć” chociaż 2 razy w miesiącu. Niepodważalna skuteczność terapii oraz grono zadowolonych pacjentów pozwalają cieszyć się Endermologii wciąż rosnącą popularnością.

Częstochowska klinika Primoderm (Fot. materiały partnera)

Kiedyś zarzucano Endermologii, że „roziąga” skórę. Skąd wzięło się to fałszywe stwierdzenie?
Zabieg Endermologii został przebadany pod każdym możliwym kątem – technika wykorzystywana w urządzeniu ma aż 145 badań klinicznych, więc doskonale wiadomo, co dzieje się w skórze pod wpływem tej terapii. Zabieg przeprowadza się w specjalnym kostiumie, który mocno niweluje możliwość rozciągnięcia skóry. Należy jednak mieć na uwadze, że źle dobrane parametry zabiegu mogą negatywnie wpłynąć na jakość skóry. Dlatego nieustannie podkreślam moim pacjentom, żeby starannie dobierali gabinety, w których decydują się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jak wygląda zabieg i kiedy widać efekty?
Zabieg Endermologii Alliance jest praktycznie bezbolesny. W trakcie terapii przesuwająca się po ciele głowica masująca pod wpływem podciśnienia tworzy fałdy skórne, które poddawane są masażowi zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Pacjent odczuwa więc zasysanie skóry. Mocniejsze odczucia mogą pojawić się w momencie, kiedy w organizmie są zastoje limfatyczne albo występuje zaawansowany stopień cellulitu, a także w przypadku znajdujących się w ciele zastałych złogów tłuszczu. Osoby, które z niego korzystają, uważają go za przyjemny i odprężający. Jak wspomniałam – zabieg wykonywany jest w specjalnym kostiumie.

Dr Kamila Ociepa (Fot. Karolina Grzesiak/ Fleszka Studio)

Więcej znajdziecie na stronie: www.primoderm.pl

IG: www.instagram.com/primoderm/

FB: www.facebook.com/PrimodermCzestochowa/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze