1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Regeneracja miejsc intymnych

(Fot. materiały partnera)
Dużo mówimy o starzeniu się skóry. Chcielibyśmy, aby tak samo otwarcie i pozytywnie wyglądały rozmowy o strefach intymnych i problemach z nimi związanych. To ważne, ponieważ aż 75 proc. kobiet w wieku menopauzalnym może odczuwać atrofię miejsc intymnych. O zabiegu Neauvia Nrose, który poprawia nawilżenie i przywraca przyjemność współżycia, opowiada dr Agnieszka Nalewczyńska, ginekolożka i lekarka medycyny estetycznej.

Czy zabiegi medycyny estetycznej stref intymnych są nadal tematami tabu, czy kobiety same o nie pytają?
W naszej klinice specjalizujemy się w tego typu zabiegach. Dużo o tym piszemy i rozmawiamy z naszymi pacjentkami. Dzięki temu wiedzą, że jeśli borykają się z jakimiś problemami, możemy znaleźć na nie rozwiązanie. Mamy laser, który stosujemy przy problemach z nietrzymaniem moczu. Zabiegi laserowe zmniejszają też widoczność blizn, np. po cesarskim cięciu. Urządzenie, które wykorzystuje pole elektromagnetyczne do wzmacnia mięśni dna miednicy, a tym samym obkurczenia pochwy. Stosujemy też osocze bogatopłytkowe w przypadku nawracających infekcji czy słabszym odczuwaniu przyjemności ze współżycia. I w końcu mamy holistyczny protokół przeznaczony do regeneracji miejsc intymnych Neauvia Nrose.

(Fot. materiały partnera)

Kiedy ten właśnie zabieg najlepiej się sprawdza?
Najbardziej klasycznym czasem jest okres menopauzy. Nasze ciało i skóra z czasem ulegają procesom starzenia. I choć nie zawsze o tym myślimy, nasze narządy płciowe, pochwa i skóra okolic intymnych również z wiekiem się zmieniają. Ważnymi czynnikami, które mają wpływ na wygląd i procesy starzenia są tu zmiany hormonalne, ciąża, proces menopauzy, wahania wagi oraz intensywne uprawianie sportu. Co się wtedy dzieje i co nas niepokoi? Możemy zauważyć zwiotczenie i utratę jędrności okolic intymnych, odczuwamy podrażnienia, częstsze infekcje pochwy. Poza tym pojawia się ból podczas stosunku, a zmiany estetyczne prowadzą do dyskomfortu i skrępowania. Protokół Nrose nawilża skórę i błony śluzowe, przywraca elastyczność tkankom i objętość wargom sromowym. Choć jest to zabieg opracowany z myślą o kobietach w wieku menopauzalnym, stosujemy go z powodzeniem u dziewczyn w różnym wieku – od 20 do 70 lat. Delikatnie obkurczamy wargi sromowe mniejsze, napinamy większe, obkurczamy tkanki, czyli przy odpowiedniej kwalifikacji pacjentki czują, że jest ciaśniej, przyjemniej, poprawia się nawilżenie.

(Fot. materiały partnera)

Jak wygląda zabieg?
Zaczynamy od podania NEAUVIA INTENSE ROSE w wargi sromowe większe. To produkt przeznaczony specjalnie do zabiegów w okolicach intymnych z usieciowanym kwasem hialuronowym oraz Glicyną i L-Proliną, substancjami dodatkowo poprawiającymi nawilżenie. Niezależnie od kondycji i wieku Neauvia Intense Rosę zapewnia efekt odmłodzenia i przywraca objętość tkankom. To jest najmniej przyjemna część zabiegu, ale wykonujemy ją w znieczuleniu miejscowym, takim jak u dentysty, więc tak naprawdę pacjentka czuje tylko podanie znieczulenia. Drugim krokiem jest radiofrekwencja. Specjalnie zaprojektowaną głowice wprowadzamy do pochwy, energię podajemy też na srom, czyli wargi sromowe większe i mniejsze. Radiofrekwencja jest bardzo przyjemnym zabiegiem, czuć tylko ciepło. Jeśli pacjentka czuje jakikolwiek dyskomfort zmieniamy okolicę albo zmniejszamy natężenie mocy. Zabieg ujędrnia i poprawia napięcie skóry sromu oraz kanału pochwowego.

Czy żeby zobaczyć, poczuć efekty, trzeba powtarzać tę procedurę?
Jeśli chodzi o podanie kwasu hialuronowego, efekt jest od razu. Tak jak z ustami. Już po pierwszym zabiegu dochodzi do obkurczenia i poprawy nawilżenia. Pacjentki mówią, że czują różnicę. Dobrze jest jednak zrobić 3–4 zabiegi radiofrekwencji. Mamy pacjentki, które przyjeżdżają z zagranicy i chcą skumulować zabiegi, wtedy powtarzamy sesję co 3 dni. Odstęp między zabiegami może być jednak dłuższy – do 28 dni.

(Fot. materiały partnera)

Po zabiegu Nrose jest też rekomendowany produkt do pielęgnacji domowej…
To jest produkt, który polecamy wszystkim naszym pacjentkom. Skoncentrowane serum NEAUVIA Rejuvenation Rose Gel zawiera kwas hialuronowy, czyli coś, co nasza śluzówka lubi. Ładnie goi, wycisza świąd, podrażnienia. Formuła serum zawiera też czynniki wzrostu, które stymulują skórę dla jeszcze lepszego efektu odmłodzenia. Pacjentki sobie chwal

Przeciwskazania?
Klasycznie: ciąża, okres połogu, czyli do 6 tygodni po porodzie, jakikolwiek stan infekcji, podrażnienia.

Przed wykonaniem zabiegu zawsze robimy badania, cytologię. A sam zabieg dobieramy do wskazań, do kondycji okolic intymnych, oczekiwań pacjentki. Nie zawsze wykonujemy cały protokół. Jeżeli jest niewielki ubytek tkanki, możemy zastosować tylko jeden mililitr kwasu hialuronowego, jeśli nie ma ubytku, wystarczy radioferekwencja. Jeśli z kolei pacjentka chce dodatkowo poprawić jakość życia seksualnego, robimy pełny protokół Nrose plus osocze bogatopłytkowe. Wtedy jest już naprawdę efekt WOW.

Więcej na www.nrose.pl

Dr Agnieszka Nalewczyńska, ginekolożka i lekarka medycyny estetycznej (Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze