1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Czy olejek rycynowy na rzęsy może zastąpić naturalną odżywkę do rzęs?

(Fot. materiały partnera)
Wygląd i kondycja rzęs zależą od tego, w jaki sposób o nie dbamy. A możemy pielęgnować je na różne sposoby, zarówno samodzielnie, jak też korzystając z usług w gabinetach kosmetycznych. Do pielęgnacji rzęs wciąż używa się od dawna znanego olejku rycynowego, a także różnego typu odżywek. Na myśl nasuwa się pytanie: czy olejek jest w stanie zastąpić odżywkę?

Jak olejek rycynowy działa na rzęsy?

Należy przede wszystkim podkreślić, że olejek rycynowy na rzęsy jest produktem naturalnym. Wyróżnia się właściwościami pielęgnacyjnymi. Tak naprawdę można stosować go nie tylko do pielęgnacji rzęs, ale również brwi i włosów. Bardzo dobrze natłuszcza i zarazem nawilża. Zawiera cenne składniki odżywcze. Stanowi skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Często mówi się, że jest on doskonałym kosmetykiem wspomagającym pielęgnację rzęs. Dlatego niektóre kobiety chętnie stosują go razem z serum. Sam w sobie olejek rycynowy nie jest na tyle silny, aby mógł poradzić sobie z zagęszczeniem i wydłużeniem rzęs, szczególnie tych wyjątkowo zaniedbanych i osłabionych.

Jak działa odżywka do rzęs?

Dobra odżywka do rzęs w swoim składzie ma nie tylko naturalne składniki, ale również składniki aktywne, dzięki czemu działa skutecznie i zarazem szybko. Wzmacnia rzęsy, stymuluje je do wzrostu, a także powoduje ich zagęszczenie oraz pogrubienie. Rzęsy wyglądają na zdrowe i zadbane. Niektóre produkty jednocześnie sprawiają, że rzęsy stają się znacznie ciemniejsze. Dzięki tak silnemu działaniu odżywki podczas robienia codziennego makijażu można spokojnie pominąć tusz do rzęs. Wystarczy naturalna odżywka do rzęs zawierającą tylko sprawdzone składniki, aby zapewnić sobie atrakcyjny wygląd i bezpieczeństwo. Kosmetyki te jednocześnie pielęgnują oraz chronią skórę wokół oczu. Niektóre odżywki działają już nawet po dwóch tygodniach regularnego stosowania, a po miesiącu poprawa jest jeszcze większa. Dlatego ważne jest, aby wybierając odżywkę, zwrócić uwagę na jej skład, sposób działania, a także opinie kobiet, które już miały okazję stosować ten produkt.

Odżywka do rzęs wykazuje się silniejszym działaniem niż olejek rycynowy na rzęsy. Co prawda jest on naturalny, a kosmetyki, które są pochodzenia naturalnego, mają wiele zalet, ale tym razem odżywki cieszą się większym zainteresowaniem. To dlatego, że zawierają skuteczniejszy skład. Mają też korzystny wpływ na delikatną skórę w okolicach oczu. Dlatego jeśli chcemy zadbać o swoje rzęsy, najlepiej dobrze rozejrzeć się na rynku i poszukać produktów, które nie tylko mają bezpieczny, wartościowy skład, ale również zapowiadają skuteczne działanie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze