1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Odmłodzenie skóry dojrzałej

Odmłodzenie skóry dojrzałej

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Wykonywane regularnie nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji. Jednak gdy przez lata nie inwestowałyśmy w swoją urodę, możemy rozważyć bardziej zdecydowane działania. Jak mówi dr Waldemar Jankowiak, do zabiegów, które dają widoczne efekty poprawy jakości skóry, należy laserowy resurfacing.

Zabieg resurfacingu wykonuje się w przypadku zaawansowanych procesów starzenia, takich jak zmarszczki, luźna, wiotka skóra, ale też doskonale sprawdza się w leczeniu uszkodzeń posłonecznych i blizn. Jest to zabieg inwazyjny i dość bolesny, dlatego wcześniej konieczne jest nałożenie kremu znieczulającego. Następnie za pomocą lasera chirurgicznego CO2 usuwa się stopniowo i precyzyjnie kolejne warstwy naskórka. Na pozostałe okolice twarzy wykonuje się jednocześnie mniej inwazyjny zabieg laserem frakcyjnym. Jeśli stan skóry tego wymaga, wykonuje się go również na obszar poddany uprzednio resurfacingowi. Taka procedura jest bardzo inwazyjna, ale daje doskonałe efekty, nieporównywalne z jakimkolwiek innym zabiegiem. Po zabiegu dochodzi do obrzęku, skóra może nieco krwawić i sączyć, w związku z tym konieczna jest właściwa pielęgnacja i codzienne nakładanie kremu przeciwbakteryjnego i przyspieszającego gojenie. Po tygodniu od zabiegu, podczas wizyty kontrolnej, usuwane są strupki i warstwy kremu. Ukazuje się różowa, gładka, delikatna i nieco jeszcze podrażniona skóra. Przez kilka tygodni może utrzymywać się jej zaczerwienienie i wrażliwość. Efekt jest spektakularny od razu, jednak przebudowa skóry trwa nawet do roku. Wtedy też widać największe korzyści z zabiegu. Zabieg trwa od 30 do 60 minut (jeśli wykonywany jest dodatkowy zabieg frakcyjny). Wykonywany jest jednorazowo, ale w przypadku bardzo złego stanu skóry można go powtórzyć po kilku miesiącach. W celu opóźniania procesów starzenia laserowe zabiegi warto wykonywać raz do roku, jednak już bez resurfacingu.

dr Waldemar Jankowiak, specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej UIME. Klinika Estetyki Ciała, Poznań. dr Waldemar Jankowiak, specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej UIME. Klinika Estetyki Ciała, Poznań.
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze