1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Cienkie brwi – wielki powrót czy estetyczna pomyłka?

Supercienkie brwi znów są modne. (Fot. ImaxTree)
Wydawało się, że pozostaną tylko wspomnieniem lat 90., koszmarkiem, który nie ma prawa powrócić. A jednak celebrytki, od Belli Hadid przez Barbie Ferreirę po Kylie Jenner, coraz chętniej prezentują mocno wydepilowaną linię brwi. Czy po dekadzie panowania gęstych i krzaczastych boy brows trend na supercienkie niteczki powróci?

W latach 90. namiętnie wyskubywałyśmy brwi, by tworzyły cienkie, wręcz geometryczne linie na czole. Niejedna z nas pewnie mówiła sobie, że tak jest subtelnie i bardziej kobieco. Czy było? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia sprzed lat… Gwen Stefani, Drew Barrymore czy Naomi Campbell z cienkich nitek zrobiły swój znak rozpoznawczy. A jednak nie da się ukryć, że lepiej wyglądają dzisiaj, gdy pozwoliły swoim brwiom na więcej swobody.

Gdy po 2010, głównie za sprawą Cary Delevigne, do łask wróciły gęste, wręcz krzaczaste włoski, odetchnęłyśmy z ulgą. Koniec bólu. Niech żyje naturalność! Układałyśmy nasze brwi na mydełko, zaczesywałyśmy do góry i cieszyłyśmy bujnością, która dodawała twarzy charakteru. Wokół tematu brwi powoli rozrastał się przemysł beauty – pojawiło się całe mnóstwo produktów do stylizacji, a także brow bary, w których poprawiałyśmy sobie humor henną czy laminowaniem.

Trendy bywają jednak przewrotne, a to, co dawno powinno znaleźć się w estetycznym niebycie, lubi powracać na światło dzienne. Niektóre tendencje, mimo że kontrowersyjne, jednak wracają. Chętnie sięgają po nie zwłaszcza celebrytki. W końcu spełniają najważniejszy cel – zapewniają rozgłos.

I tak wszystko wskazuje na to, że ultracienkie brwi wracają do gry. Od dłuższego czasu lansuje je Bella Hadid.

Kylie Jenner niedawno zaprezentowała takie na Instagramie, prezentując nową paletkę do makijażu.

Z kolei gwiazda „Euphorii” Barbie Ferreira wybrała ekstremalny look z cienkimi brwiami na Met Galę.

Ładne czy tylko modne? Zanim chwycisz za pęsetę, dobrze się zastanów. Doświadczenie niejednej kobiety z lat 90. pokazuje, że powrót do naturalności nie będzie później ani łatwy, ani przyjemny, a wyrywane bezustannie włoski niekoniecznie lubią odrastać.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze