1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Twarzowe błyskotki – biżuteria, którą przyklejasz do skóry

Błyskotki na twarzy pojawiły się na pokazach mody, np. Etro SS22. (Fot. ImaxTree)
Cyrkonie, dżety, kryształy – to wokół nich kręci się ostatnio świat makijażu. Ale choć dodają czarodziejskiego charakteru i królewskiego splendoru, teraz nosimy je nie tylko na specjalne okazje, ale również na co dzień.

Trend, jak to od jakiegoś czasu bywa, wywodzi się z lat 90. W 1993 zapoczątkowała go Bjork, która na okładce swojej debiutanckiej płyty „Debut” wystąpiła w wersji mocno grungowej – potargana i w swetrze – a jednocześnie z dwiema cyrkoniami na dolnych powiekach niczym łzami wrażliwca. Gwen Stefani we wczesnych latach istnienia No Doubt połyskujące kryształki naklejała nad brwiami albo, wzorem Hindusek, jako bindi w miejscu trzeciego oka.

Jednak dopiero serial „Euphoria” i niesamowite makijaże, jakie noszą jego bohaterki, sprawiły, że błyskotki na twarzy stały się popularne także wśród zwykłych śmiertelniczek. Przestały być ekscentrycznym elementem wizerunku scenicznego, a stały się sposobem na wyrażenie siebie. Owszem, efektownym i zwracającym uwagę. Ale czy w makijażu nie o to też chodzi? Po latach panowania nudnawego make-up no make-up nadeszła pora na więcej szaleństwa.

Jeśli masz odwagę (a przede wszystkim – potrzebę) możesz nosić błyskotki na co dzień. Przełamią zwyczajność T-shirtu czy swetra. To jednak look jakby stworzony na muzyczne festiwale, gdy wiele z nas chce wyglądać bardziej magicznie i zjawiskowo – niczym królowa elfów ze „Snu Nocy Letniej”. Nie da się ukryć, że naklejone na twarzy dżety i kryształki upodabniają nas też trochę do samych gwiazd, dla których przychodzimy pod scenę. Za odważne? Subtelnym nawiązaniem do trendu będzie kropla brokatu połyskująca w kącikach oczu albo na skroniach.

Jak naklejać taką biżuterię? By kryształki trzymały się skóry wiele godzin, nie może ona być tłusta. Tego dnia unikaj ciężkiego serum czy silnie odżywczych kremów, a postaw raczej na produkty typu oil-free. Niektóre z dostępnych w perfumeriach błyskotek są samoprzylepne, jednak dla większej pewności możesz przyczepić je na klej do sztucznych rzęs. Kropelkę kleju zaaplikuj patyczkiem kosmetycznym na skórę, a potem, używając pęsety, przyłóż do niej kryształek i delikatnie dociśnij. Wzór zależy od ciebie, twojej odwagi i wyobraźni. Oto inspiracje z wybiegów oraz Instagrama.

Klejnociki na twarzy będą świetnie wyglądać podczas letniego festiwalu, tak jak na pokazie Etro SS22. (Fot. ImaxTree)

Możesz je naklejać na powieki lub usta, jak na pokazie Koche FW22. (Fot. ImaxTree)

Brokat na powiekach z pokazu Diesel FW22 to subtelne nawiązanie do trendu „biżuteryjnego”. (Fot. ImaxTree)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze