1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Balagan – rzemiosło w wysokim stylu

(Fot. materiały partnera)
Zamiłowanie do rzemiosła, ponadczasowego projektowania i lokalnej produkcji – te cechy sprawiły, że Agata i Hanna, dwie przyjaciółki z dwóch miast, stworzyły Balagan studio. Ta transparentna marka stawia na estetykę, jakość i dopracowanie detalu. Poznajcie ją bliżej.

Wygoda i funkcjonalność

Trzeba to podkreślić: Balagan to ponadczasowy styl i wysokiej jakości rzemiosło. Znajdziemy tu same klasyki ze skóry naturalnej – wygodne, proste codzienne buty i akcesoria. Na pierwszym miejscu są oczywiście wygoda i funkcjonalność, które determinują wygląd produktów. Rzeczy nie są też tworzone w popularnym w XXI wieku modelu nadprodukcji, nastocku i magazynowania. Agata i Hanna skrupulatnie planują ilości, linie i kolekcje – w związku z tym wiele produktów stanowi wielosezonowe modele. Ponadto założycielki Balaganu współpracują z lokalnymi manufakturami, angażując się w rozwój i jakość rodzimych przedsiębiorstw. Uczestniczą one w każdym etapie produkcyjnym – od projektu do wdrożenia na rynek.

(Fot. materiały partnera)

Balagan od 2015 roku jest tworzony zarówno w Warszawie, jak i Tel Awiwie. A skąd w ogóle taka nazwa? Firma łączy elegancję prostego wzornictwa oraz niezobowiązujący uniwersalny styl izraelskiej ulicy. Właśnie to połączenie oddaje sama nazwa – słowo, które będąc wspólnym dla obu miast, łączy te pozornie odległe kultury. Estetyka Balaganu zainspirowana jest modernistycznym stylem architektury Tel Awiwu.

Z poszanowaniem środowiska

Balagan to nie tylko estetycznie wykonane produkty, ale przede wszystkim sprawdzone, wielogatunkowe i jakościowe materiały, w tym: skóra naturalna (która z roku na rok ciemnieje i nabiera szlachetności), certyfikowana polska bawełna i len, wysokiej klasy spody i komponenty oraz biodegradowalny kauczuk, guma naturalna i kleje wodne. DNA marki jest odpowiedzialne podejście do kwestii środowiska, odpadów i produkcji – m.in. plastik zastępowany folią czy rajstopy z przędzy recyklingowej.

Marka stara się używać tylko pięknie starzejących się materiałów. To inwestycja na lata – kupując w Balaganie, inwestujesz w produkty, które z czasem nabierają szlachetnej patyny. A jeśli będziesz się o nie odpowiednio troszczył – odwdzięczą ci się długą trwałością.

(Fot. materiały partnera)

Trzy filary działania

Balagan współtworzy nowy pionierski ruch, bazując na trzech filarach. Chodzi o: Przejrzystość Ceny, Przejrzystość Produkcji oraz Program Inicjatyw Społecznych.

Marka pracuje w modelu transparentności cen i kosztów produkcji – klienci wiedzą, co składa się na cenę produktu, jakie są wysokości marży, pensje pracowników, zyski firmy czy środki na rozwój. Taka przejrzysta komunikacja spaja także nierabatową komunikację sprzedażową – Agata i Hanna pokazują, że przy odpowiedzialnie zaprojektowanej cenie końcowej nie ma miejsca na rabaty, obniżki czy masowe wyprzedaże. Ewentualna okazja do obniżenia cen grupy produktów jest motywowana wysokozasięgową współpracą lub okolicznościami, np. Dzień Matki. Ale nie martwcie się, cena na co dzień jest bardzo przyjazna dla klienta.

(Fot. materiały partnera)

Oczywiście wszystkie produkty wytwarzane są z poszanowaniem praw pracownika. Poza tym – o czym warto wspomnieć – od początku istnienia marka wspiera oddolne inicjatywy społeczne i różne programy, które poprawiają jakość życia. Minimum 1 proc. marży z każdego produktu przeznaczane jest na działania prospołeczne.

Kupując w BALAGANIE, macie pewność, że unikniecie nachalnego dyskursu sprzedażowego. Agata i Hanna stawiają na komunikację prokliencką – sugerują, że jeden przemyślany zakup jest lepszy niż kilka kompulsywnych. Poza tym marka edukuje klientów w zakresie dbałości o produkt i szacunek do surowca – zachęcając do napraw, odświeżania i dbania o kupione produkty.

(Fot. materiały partnera)

Kup teraz – zapłać potem

To nie koniec dobrych informacji. Za produkty BALAGANU nie musisz płacić od razu. Jak to możliwe? Balagan oferuje usługi Klarny. To najbezpieczniejszy sposób, aby otrzymać zakup i zapłacić nawet 30 dni po dostawie.

Wystarczy sfinalizować zakup z wykorzystaniem Klarny jako opcji płatności. Co ważne – do złożenia zamówienia nie są potrzebne dane karty. Wraz z wysyłką macie 30 dni na zapłatę. Oznacza to, że możecie spokojnie wypróbować zamówione rzeczy – ewentualne zwroty można zgłosić bezpośrednio w aplikacji Klarny (wtedy zapłacisz tylko za to, co zatrzymasz). Płatności możesz dokonać w dowolnym czasie w ciągu 30 dni za pomocą BLIK-a, karty debetowej lub kredytowej. A jeśli jesteście zapominalscy – zaplanujcie płatność online lub bezpośrednio w aplikacji. Prawda, że proste?

I najlepsze na koniec – do każdego zamówienia opłaconego Klarną w Balaganie w dniach 20.06.2022–11.07.2022 będzie dodawany planer: https://bit.ly/PlannerTygodniowyBalaganxKlarna

(Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze