1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Niezwykłe oblicze Gavła

Gaveł " ITAKA Podróże Gwiazd", materiały prasowe
Fashionistom Gaveł kojarzyć się będzie z odważnymi, kreacjami podkreślającymi seksapil obydwu płci oraz z odważnym łączeniem tkanin i tekstur. Dla mnie z kolei, Gavel to jedna z najlepszych kolekcji pokazanych na Warsaw Fashion Weekend.

Gaweł Grzegórski, znany lepiej jako po prostu Gaveł, to jeden z najbardziej utalentowanych młodych polskich projektantów. Jest on również ulubieńcem mediów i rodzimych gwiazd oraz ich stylistów, którzy rozkochali się w jego niebanalnej, oryginalnej i bardzo awangardowej wizji mody.

"ITAKA Podróże Gwiazd" to kolekcja specjalna, z która Gaveł zaprezentował się podczas tegorocznego Warsaw Fashion Weekend. Uderzająca była ogromna drapieżność projektów, którymi artysta po raz kolejny utwierdził mnie w przekonaniu, że mainstream go nie interesuje. Projekty, zarówno damskie, jak te z linii męskiej, bardzo mocno podkreślały sylwetkę modeli i modelek, w śmiały sposób eksponując pięknie wyrzeźbione ciała. Dla mężczyzn Gaveł proponuje wąskie spodnie - rurki oraz bootcuty z mocno obniżonym stanem, kobiety zaś ubiera w niezwykle zmysłowe sukienki.

W kolekcji "ITAKA Podróże Gwiazd", projektant pokazuje spektrum swoich możliwości i wizji: łączenia skór z bawełną czy denimem, niezwykle plastyczne podejście do dzianin, nieujarzmioną wręcz perwersyjną miłość do złota, srebra i ćwieków. To co z kolei łączy wszystkie kreacje w jedna całość to głęboka czerń i przeplatające się z nią beże oraz budzące kontrowersje aplikacje i przypinki wykonane z piór papugi ara.

Gaveł tworzy w sposób ekskluzywny i odważny, przełamuje  tabu "high fashion", łącząc modę dzienną z awangardowymi propozycjami wieczorowymi.  Łączy również pierwiastek damski z męskim, dzięki czemu jego projekty są niezwykle wyrafinowane i seksowne.

Wreszcie warto podkreślić, iż twarzą jego jesienno - zimowej kolekcji 2012/2012 jest nikt inny jak Ania Piszczałka - jena z najzdolniejszych uczestniczek pierwszej edycji programu Top Model.

Więcej informacji o projektancie znajdziecie na oraz  na

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze