1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Kostium w stylu eko

Materiały prasowe
Bycie eko jest modne. I to bardzo dobra wiadomość. Coraz więcej firm promuje bycie eko i dbałość o środowisko naturalne. I tak już w kwietniu ruszył nowy projekt związany z marką Calzedonia.

W ramach tej nowej akcji, przynosząc stary kostium kąpielowy, dostaniesz zniżkę na kostium z nowej kolekcji. Zużyty i niepotrzebny kostium zostanie poddany recyclingowi. To ważne, bo prawdziwym problemem staje się to, że kupujemy mnóstwo ubrań, a potem je wyrzucamy. Brak takich danych dla Polski, ale statystyczne mieszkaniec Monachium wyrzuca ok.15 kg ubrań rocznie... Używane kostiumy będą zbierane  przez międzynarodową firmę “I: COLLECT AG”, która zajmuje się recyclingiem zgodnie z zasadami ekorozwoju i  normami etycznymi.

Akcja potrwa do 30 czerwca w każdym sklepie marki  Calzedonia. Każdy klient będzie miał możliwość wymienić swój stary strój kąpielowy na nowy. Każdy używany kostium, który przyniesiemy, niezależnie, czy będzie to jedna część, czy całe bikini (marka nie ma znaczenia) będzie wart 20 złotych, które jednocześnie staną się rabatem na zakup nowego modelu. Rabat za dziecięcy kostium kąpielowy wynosi 8 złotych, natomiast za męskie kąpielówki - 12 złotych. Co ważne, promocja nie jest łączona (na jeden kostium możemy uzyskać rabat 20zł). Bardzo podobną akcję w zeszłym roku przeprowadziła marka Intimissimi z biustonoszami.

Każde działanie, które wspiera eko modę, ma sens. Możemy bez wyrzutów sumienia kupić nowy kostium.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze