1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Moda na recycling - Paradecka

Paradecka fot. materiały prasowe
Moda z recyklingu? Czemu nie? Haute Couture z ubrań ponownie skonstruowanych jest nie tylko niezwykle inspirujące, lecz również wpisuje się w nurt eko oraz Fair Fashion. Jeśli temat nadal Cię interesuje, zobacz, co tworzy Joanna Paradecka.

Eco Fashion to jedna z najbardziej trendowych, ale również niezwykle ważnych tendencji współczesnej mody. Konstruowanie sylwetek ze starych ubrań pozwala zminimalizować zanieczyszczenie środowiska, jak również wyzysk w krajach Trzeciego Świata. Ponadto, a może właściwie przede wszystkim, tworzenie projektów z materiałów recyclingowych wyzwala ogromną kreatywność. Mistrzynią tego ciekawego nurtu w Polsce jest niewątpliwie Joanna Paradecka.

Ta niezwykle zdolna projektantka inspiracje czerpie nie tylko z samych ubrań, lecz również z londyńskich ulic - pełnych luzu, nonszalancji i oryginalności. I oczywiście z Vivien Westwood - matki stylu punkrockowego i trendu DIY.

Jej wiosenno - letnia kolekcja 2012, jest nie tylko niezwykle kolorowa ale również pokazuje, jak inspirująca może być moda z recyclingu. Dając nowe życie starym ubraniom, projektantka przede wszystkim buduje niezwykłe, pełne dynamizmu i kobiecości formy, które spodobają się nie tylko ekolożkom i osobom, dla których nurt fair trade jest ważny.

W tej niezwykle barwnej kolekcji znajdziemy wszystko, co w tym sezonie jest modne - długość midi, wspaniale skrojone marynarki, podkreślające talie, masę cudownych printów, oraz kroje rodem z żurnali lat 60'.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze