1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Brafitting jest trendy!

Brafitting jest trendy!

123rf.com
Bardzo długo się przymierzałam do tej wizyty. Wiedziałam, że powinnam, że prawie wszyscy już byli… O czym mowa? - o brafittingu!

Nie pomogła nawet karta zniżkowa, a potem zaproszenie do salonu, i tak to odwlekałam. W końcu się zdecydowałam. Poszłam do brafitterki. I zupełnie nie żałuję. Już wcześniej wiedziałam, że ponad 90% procent kobiet nosi źle dopasowaną bieliznę, i że najbardziej popularny rozmiar (75B) nie jest na pewno tym odpowiednim.

Udałam się do salonu Li Parie do Złotych Tarasów. Nie umawiałam się na wizytę, choć i można, i pewnie nawet lepiej się zapowiedzieć i zarezerwować ok. 40 minut. Tyle trwa profesjonalny brafitting, czyli ustalenie rozmiaru (bardzo miła brafitterka mierzy biust i obwód pod biustem), potem nauka prawidłowego zakładania biustonosza (tak, tego też trzeba się nauczyć), i mierzenie kilkunastu modeli, żeby znaleźć typ konstrukcji bielizny, która jest zaprojektowana z myślą o danej figurze.

Brafitting, jak czytamy na stronie Li Parie, to edukacja i potężna porcja wiedzy o tym, jak traktować swój biust, to akceptacja i świadomość jego posiadania. To ukłon w stronę kobiecości, prawdziwa radość z noszenia bielizny, odkrywanie na nowo swojej figury. Prawidłowo dopasowana bielizna to dbałość o „zdrowie biustu”, właściwie podtrzymanie ciężaru wspomaga regenerację więzadeł Koopera (włókna tkanki łącznej) odpowiedzialnych za zawieszenie piersi.

Co dla mnie ważne, znalazłam tam modele, które naprawdę mi się spodobały. Muszę przyznać, że właśnie tego się obawiałam, że tam będzie mniejszy wybór biustonoszy i że nie znajdę nic dla siebie w swoim odpowiednim rozmiarze. Ale znalazłam i to wiele (miałam problem z wyborem, z nadmiaru), więc na pewno wrócę po kolejne.

Na pewno warto się wybrać do brafitterki i sprawić sobie dopasowaną bieliznę. Trzeba się przygotować na to, że taki biustonosz jest droższy (średnio ok.200zł, choć zdarzają się okazje za połowę tej ceny oraz tańsze modele). Sama usługa brafittingu jest w cenie biustonosza.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze