1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Chirurg plastyczny to nie cudotwórca

123RF.com
Olbrzymi postęp rozwoju medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej sprawił, że zabiegi chirurgiczne traktujemy jako receptę na każdy problem urodowy.

Co tak naprawdę możemy poprawić i w jakim stopniu?

Liposukcja kontra otyłość

Bardzo często otyłe osoby kolejną porażkę na drodze do idealnej sylwetki kwitują krótkim stwierdzeniem „najwyżej dam sobie odessać tłuszcz”.Tymczasem liposukcja absolutnie nie jest metodą do walki z otyłością, a jedynie służy do poprawy wyglądu miejsc, z których ciężko zrzucić parę kilogramów. Najczęściej jest to brzuch, pośladki czy uda. Dodatkowo chirurdzy często zlecają rozmowę z psychologiem, by sprawdzić, czy dana osoba jest w stanie przestrzegać ich zaleceń i będzie unikała gwałtownych skoków wagi. Co to oznacza w praktyce? Liposukcja jest kierowana do osób dbających o swoją dietę i styl żywienia, wytrwałych i mających problemy z konkretną częścią ciała, na przykład z tzw. bryczesami na udach.

Biust Pameli Anderson

Prawie żadna kobieta nie jest zadowolona ze swojego biustu, najczęściej mamy zastrzeżenia co do jego wielkości a raczej mikroskopijnych rozmiarów. Ile to zazdrosnych spojrzeń kobiety kierują w stronę koleżanek hojniej obdarzonych przez naturę. Najbardziej jednak zazdrościmy gwiazdom, a po kolejnym odcinku Słonecznego Patrolu czy Mad Men podejmujemy ostateczną decyzję. Chcemy powiększyć biust i to najlepiej o kilka rozmiarów. No bo w końcu, jak już mamy cierpieć po operacji, to chociaż niech efekt będzie spektakularny.
Poznaj tajemnicę kwasu hialuronowego
Niestety na konsultacji chirurg skutecznie hamuje nasze zapędy, oznajmiając, że biust najlepiej powiększać o rozmiar lub dwa. I ma rację, ponieważ nadmiernie powiększony biust nie dość, że nie wygląda naturalnie, to jeszcze strasznie obciąża kręgosłup.

Antidotum na zmarszczki

Często słyszymy opinie starszych koleżanek, które mówią, iż na widok nastolatki palącej papierosy i namiętnie wystawiającej skórę na słońca, mają ochotę porządnie wytargać ją za uszy. Niestety skóra znakomicie pamięta błędy młodości i mści się zmarszczkami, bruzdami i plamami.

Decydujemy się więc na botoks, ale nie zapominamy o zdrowym rozsądku. Jeśli bowiem raz się zacznie, potem trudno to zakończyć. Po co mieć zmarszczki na twarzy, skoro za pomocą paru zastrzyków można się ich pozbyć? O ile kilka zabiegów wykonanych z głową to nic złego, to uzależnienie od botoksu bardzo źle wpływa na wygląd twarzy. Nadmiernie napuchnięte policzki, wąskie i zapadnięte oczy, taka twarz zdecydowanie nie wzbudza pozytywnych odczuć. Można to zaobserwować nie tylko u celebrytek ale i niektórych byłych Pierwszych Dam.

Nie można więc zaniedbań z młodości leczyć zastrzykami, jedynie traktować je jako dodatek a nie lek.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze