1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Magia manicuru japońskiego

Magia manicuru japońskiego

123RF.com
Zarówno manicure biologiczny, jak i japoński, to sposób na piękne i zregenerowane paznokcie.

Ten pochodzący z kraju Kwitnącej Wiśni manicure zdobywa coraz więcej fanek, zachwyconych zdrowymi i pięknie błyszczącymi paznokciami.

Ponad czterysta lat temu w Japonii kobiety nie ustawały w poszukiwaniach idealnego sposobu na piękne paznokcie. Zauważyły, iż wcieranie w niej odpowiednio skomponowanych mieszanek  paznokcie sprawia, że wyglądają zdrowo i błyszczą niesamowicie, niczym szlachetna perła. Po latach dominacji tipsów i paznokci żelowych, moda na naturalność sprawia, że coraz więcej kobiet chce mieć przede wszystkim zdrowe i zadbane paznokcie.

Na czym polega manicure japoński?

Manicure japoński jest zabiegiem poprawiającym kondycję i stan paznokci. Polega on na wcieraniu specjalnej pasty w płytkę paznokciową  i naniesienie na nią specjalnego pudru. Rewelacyjne efekty zabiegu to zasługa doboru składników. Witaminy A i E poprawiają kondycje skóry, włosów i paznokci. Pyłek pszczeli,keratyna i krzemionka regenerują zniszczona płytkę paznokciową.

Jak krok po kroku przebiega manicure japoński?

Manicure japoński wykonuje się za pomocą specjalnego zestawu i w odpowiedniej kolejności. Zestaw ten zawiera pastę, która jest wcierana w płytkę paznokciową z użyciem polerki, a także puder, który zabezpiecza nałożoną na płytkę paznokciową pastę i wzmacnia paznokcie. Puder ten nadaje paznokciom połysk utrzymujący się przez około dwa tygodnie.Komplet zawiera również dwie specjalne polerki: zieloną używaną do wcierania pasty oraz różową do wcierania pudru.

Zabieg przebiega podobnie jak tradycyjny manicure, aż do momentu nadania paznokciom odpowiedniego kształtu i ich zmatowienia. Następnie zieloną polerką w paznokcie wcierana jest pasta, potem nakładany i wcierany różową polerką specjalny puder. Po wykonaniu manicure japońskiego nie powinno się nakładać lakieru, tak by  paznokcie mogły całkowicie się zregenerować.

Osoby, które nosiły tipsy, po ich zdjęciu powinny poczekać z wykonaniem tego manicure. Ich osłabione płytki paznokciowe, mogłyby sprawić, że zabieg byłby dość nieprzyjemny.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg manicure japońskiego?

Tylko naturalne składniki eliminują ryzyko osłabienia płytki paznokciowej. Manicure nie tylko nie osłabia paznokci, ale przede wszystkim je regeneruje i wzmacnia. Odżywia paznokcie, nadaje im piękny połysk, wzbogaca o witaminy i składniki mineralne. Nasila również krążenie krwi, więc stymuluje wzrost paznokci.

Efekt utrzymuje się przez około czternaście dni, a regularnie wykonywany pozwala na zregenerowanie i odnowę nawet mocno zniszczonych i rozdwajających się paznokci. Po zabiegu paznokcie ładnie i zdrowo błyszczą, przez co wyglądają niezwykle zdrowo i elegancko..

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze