1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Idealny pierwszy biustonosz

Idealny pierwszy biustonosz

Zakup pierwszego biustonosza to ważne wydarzenie dla młodej kobiety. Od tego, jak przebiegnie, może zależeć jej świadomość własnego ciała na wiele najbliższych lat. Szukając odpowiedniego rozmiaru biustonosza dla nastolatki, warto mieć to na uwadze i skorzystać z pomocy brafitterki.

Ona nie tylko dobierze odpowiedni rozmiar, ale także podpowie, jak należy dopasowywać bieliznę w przyszłości, żeby zawsze idealnie służyła swojej młodej właścicielce.

Pierwszy rozmiar – największe wyzwanie

Dobór pierwszego biustonosza dla nastolatki warto powierzyć profesjonalnej brafitterce. Wizyta w salonie, który oferuje taką poradę, pomoże jej nie tylko dopasować bieliznę, ale również poznać tajniki jej dopasowywania i uzyskać wiedzę niezbędną w przyszłości. Młode kobiety rzadko wiedzą, jak należy wymierzyć rozmiar biustonosza. Nie są także świadomie, że większość sklepów z bielizną posiada własną tabelę rozmiarów i, co za tym idzie, mogą mieć inne rozmiary w przypadku różnych marek.

Jeśli pierwszego wymierzenia dokona brafitterka, nastolatka dowie się, jak należy poprawnie zmierzyć obwody i jak dobrać rozmiar z tabeli. Podczas wyboru pierwszego biustonosza szczególnie ważna jest prezentacja sposobów zdejmowania miary. Jeśli odbędzie się we właściwej atmosferze, stanie się dla nastolatki cenną lekcją, z której będzie mogła korzystać przez całe życie, bez względu na markę bielizny. Porady dotyczą ogólnych zasad i stosują się do każdego biustonosza. Ważne będą także informacje na temat rodzajów biustonosza (np. push-up, balkonetka, plunge, full cup itp.), które brafitterka może przekazać podczas spotkania.

Okres dojrzewania to często trudny czas dla dziewczynek. Może mu towarzyszyć brak zrozumienia dla zmian wyglądu ciała i niepewność. Mówi się, że dla nastolatki pierwszym biustonoszem powinna być niemal płaska „zerówka”, stąd wiele dziewczynek, których biust od razu jest większy, ma wątpliwości, czy na pewno rozwijają się właściwie. Ważne jest, aby zarówno brafitterka, jak i towarzysząca dziewczynce mama czy inna bliska jej osoba, zapewniły ją, że jej rozmiar jest powszechnie spotykany i nie odbiega od normy, bez względu czy będzie to miseczka B czy H. Ponadto ich wątpliwości z łatwością mogą zostać rozwiane, jeśli do wyboru będą mieć szeroką paletę kolorów i fasonów w swoim nowo określonym rozmiarze. Z tego powodu warto przed pierwszą wizytą w salonie upewnić się, że oferuje duży wybór bielizny także dla osób o wąskich obwodach i większych miseczkach.

Zobacz także biustonosze a staniki

Zmiany w rozmiarze

Warto pamiętać, że ciało nastolatki szybko się zmienia i raz dobrany biustonosz może szybko przestać być tym właściwym. Młode dziewczęta powinny regularnie sprawdzać, czy już nadszedł czas na zmianę rozmiaru na większy. Co kilka miesięcy warto powtarzać pomiary – dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której nastolatka będzie narażona na konsekwencje noszenia za małego biustonosza – związane przede wszystkim z niewłaściwą postawą ciała i ogólnym dyskomfortem powodowanym przez ciągłą konieczność poprawiania biustonosza.

Biustonosz sportowy

Podczas uprawiania sportu biust narażony jest na największe „turbulencje”. Z tego powodu bardzo istotne jest noszenie bielizny sportowej, która odpowiednio go podtrzyma podczas wysiłku fizycznego. Kobiety, niezależnie od wieku, często rezygnują z bielizny sportowej i nie są świadome jej znaczenia dla zdrowia i dobrego samopoczucia podczas uprawiania sportu. W przypadku młodych dziewcząt wczesne dobranie właściwego biustonosza sportowego i dołączenie go do stroju na zajęcia wychowania fizycznego może przyczynić się do kształtowania się dobrego, zdrowego nawyku na całe życie.

Komentarz:

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze